waardering voor ajax dankbetuigingen Wij lazen voor u in het Jaarverslag 1971-1972 van de Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond, afdeling Amsterdam, het volgende: ,,Het voorbije hondsjaar staat wat Amsterdam betreft vooral in het teken van de uitzonderlijke successen van Ajax. In ons vorig verslag mochten wij reeds gewag maken van het feit, dat de rood-witten er in waren geslaagd de Europa-Cup voor lands kampioenen in de wacht te slepen. Daaraan verbonden wij de hoop, dat Ajax in navolging van Feyenoord tevens de Wereld- Cup zou veroveren op het Uruguayse Nacional. Om verschillende redenen heeft het Ajax-bestuur evenwel van deze wedstrijd af gezien; een alom betreurd besluit, dat evenwel gelijk later zou blijken desalniettemin verstandig bleek te zijn geweest. Een feit, waarvan Ajax' tegenstander in de Europa-Cup-finale, i.e. het Griekse Panathinaikos, heeft kunnen getuigen. Het succes van 1971 wordt evenwel overschaduwd door de éclatante resultaten, welke de Amsterdammers gedurende het seizoen 1971-1972 wisten te bewerkstelligen. Een simpele opsomming van de feiten geeft daarvan reeds een overduidelijk beeld, t.w.: 1e. kampioenschap van Nederland (met liefst 8 punten voorsprong op Feyenoord en doel cijfers 10420); 2e. winnaar van de KNVB-beker; 3e. (wederom) winnaar Europa-Cup! Een unieke trilogie, welke nog extra fleur verkreeg door de be noeming van Johan Cruyff tot de beste Europese voetballer van het jaar en zijn eerste plaats op de vaderlandse lijst van top scorers. ,,Good old" Sjaak Swart mocht zich voorts verheugen in een koninklijke onderscheiding, t.w. de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, als waardering voor goed sportman ship" en de trouw aan zijn vereniging. De mogelijkheid is niet denkbeeldig, dat Ajax deze nauwelijks te evenaren prestaties alsnog zal gaan bekronen door het winnen van de Wereld-Cup. Gelijk de plannen thans liggen, ziet het er namelijk naar uit, dat deze Wereldfinale" dit jaar wel doorgang zal vinden met als tegenstander de Zuidamerikaanse kampioen Independiente. Wij zijn uiteraard trots op de voortreffelijke prestaties van Ajax als representant van de Nederlandse en bovenal hoofdstedelijke voetbalsport en zulks temeer, omdat de Europese top de resul tante is geweest van een bijkans perfect technisch vermogen en niet werd verwezenlijkt gelijk in vorige jaren maar al te vaak het geval is geweest dankzij de kwalijke instelling: ,,Het doel heiligt de middelen". 24 De Hartstichting heeft het mogelijk gemaakt dat op verscheidene sportvelden zgn. defibrillators zijn geplaatst. Dit is een waarde volle medische apparatuur voor directe hulp in geval van een hartinfarct. Voor Ajax neemt hier dr. Rolink het geschenk onder dankzegging in ontvangst. Ajax zond vóór de wedstrijd FeyenoordAjax de Feyenoorder Rinus Israël, die eerder aan zijn knie werd geopereerd, telegra fisch een blijk van belangstelling. Daarop volgde deze reactie: „Bestuur, staf en spelers van Ajax, Dank u hartelijk voor getoonde belangstelling en wens u een sportieve wedstrijd toe. Hoop er de volgende keer weer bij te zijn. Met vriendelijke groeten, Rinus Israël". Langs deze weg bedankt de heer A. R. Been het bestuur van Ajax, amateurcommissie en spelers van het vierde elftal voor de blijken van belangstelling tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis voor het ondergaan van een operatie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 24