met "ajax" in 40 minuten van schiphol naar antwerpen 50 jaar getrouwd Gift elt Obnt. Parfum v.a. f 10.50 Lotion v.a. f 5,30 Bazuingeschal leidde een nieuwe periode in in de luchtverbinding tussen België's meest Nederlandse stad Antwerpen en Nederlands hoofdstad Amsterdam. Onder stralende zonneschijn zag men kort ge leden op het platform van Schiphol een toen nog) naamloze Convair 440 van Delta Air Transport onder gezagvoerder F. Dasse landen. De DAT is de Belgische luchtvaartmaatschappij die voor de KLM sinds 1967 deze verbinding onderhoudt, tot nog toe met ,,die goeie ouwe Dakota". Hel En omdat het vliegveld van Antwerpen Deurne heet, evenals de plek waar het voetbalstadion is de oudere lezers zal de ,,Hel van Deurne" waar de België Holland-voetbalwedstrijden werden gehou den, nog wel in het geheugen gegrift zijn is het verband met de voetbal wereld niet moeilijk te leggen. Het is dus niet te verwonderen dat de door de DAT aangeschafte vier Convairs voorzien wer den met de namen van voetbalclubs. Drie met de namen van Belgische clubs en één met de naam van een Nederlandse club. Het grond vervoer van Delta Air Transport met naast hem drs. Ledeboer (KLM) op de bok De vraag stellen welke Amsterdamse voet balclub voor deze oor in aanmerking zou kunnen komen is haar beantwoorden: Ne derlands kampioen en Europacuphouder Ajax. Ajax-voorzitter Jaap van Praag verrichtte de doop van het vliegtuig met naast hem oud-international Rik Coppens, thans trai ner van Berg hem Sport (dit jaar gepromo veerd naar de Belgische eredivisie), en graaf Daniël Legrelle, voorzitter van de afdeling Antwerpen van het Belgisch Olympisch Comité. Meezinger Het was een mooie gelegenheid voor DAT- directeur Freddy van Gaever om een van de koetsen te tonen, waarvan DAT-passa- giers gebruik kunnen maken voor het ver voer tussen de Sinjorenstad en het vlieg veld. De Ajax-voorzitter en KLM's gebieds- leider drs. F. TikoesLedeboer moesten wel even proberen hoe het verschil ,,zat" tussen Convair-stoel en koetsbok. Het geschal werd verzorgd door het Ant - Ajax-praeses Van Praag aan de teugels werpse kwartet ,,De Thebaanse Bazuinen" op door henzelf vervaardigde instrumen ten. Classici onder de lezers zullen de band tussen oud-Griekse held Ajax en oud- Griekse stad Thebe onmiddellijk onderken nen. Op Schiphol werd echter allesbehalve klassieke muziek ten gehore gebracht maar wel de meer toepasselijke meezinger ,,Ajax wint de wereldcup!" maar dat moeten we nog even afwachten). (Ontleend aan ,,De Wolkenridder" Op 23 september jl. was het echtpaar F. Kubin-Frohn 50 jaar getrouwd. Alsnog onze hartelijke gelukwensen. Red. JL ofa CJii/yy PARFUM - LOTION Importeur MI1LOT Paris B.I.E.O. - Amsterdam 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 22