b-praat doe maar gewoon scoorde de eerste twee maal, Theo van Haarlem en captain Cas Harms zorgden voor de rest. DJK 3 begon op ons eigen veld bijzonder overrompelend met een paar lange spitsen en al snel was het 02. Langzaam kon den wij het spel verplaatsen en de achterstand verkleinen. In de tweede helft kregen wij de beste kansen, de gelijkmaker hing in de lucht, maar de goal viel aan de andere kant. Van Fit 2 werd weliswaar met 41 gewonnen, maar de beslis sing viel eerst ver in de tweede helft. Ab Post scoorde liefst driemaal en Harry Sacksioni wist éénmaal de juiste richting te vinden, uit een doorbraak kwam hij alleen voor de doelman en ditmaal werd er nu eens geen buitenspel gegeven en dat be tekent dan bij Sacksioni een treffer. Kortom een goede over winning op een team dat de volle winst gehaald had uit de eerste twee ontmoetingen. Een speciaal woord van dank moet naar Dirk Spits die nu al twee maal bereid is gevonden om twee wedstrijden achtereen het doel te verdedigen door onverwachte blessures van andere keepers. Tenslotte willen wij er nog eens met klem op wijzen in de wed strijden de beslissingen van de scheidsrechters te accepteren. Praten helpt niet. De concentratie verdwijnt en onbewust kan het gebeuren dat de scheidsrechter niet objectief kan reageren. In de eerste wedstrijden zijn al enkele heren op de bon gegaan en dat betekent extra problemen bij de samenstelling van de elftallen. Bovendien is rapporten schrijven en indienen bij de KNVB voor secretaris en leiders bijzonder vervelend en tijd rovend werk. Gaarne dus ook in uw eigen belang 100% medewerking in deze. N.B. Denkt u erom dat de administratiekosten van de KNVB verhaald worden op de bestrafte spelers. Reeds eerder vermeldden wij in deze kolommen, dat de ver wachtingen aangaande onze reserves dit jaar beter beantwoord zouden worden dan de laatste jaren het geval was. Natuurlijk is er enige tijd nodig om in-te-spelen, zoals dat heet, om tot een goed geheel te komen, doch bekijken wij de eerste resultaten in de competitie, dan is er zeker reden tot tevredenheid. De eerste wedstrijd was in Haarlem tegen de club van die naam (uiteraard ook het B-team) en het werd een 21-zege. De reserves van de Philips-mensen (PSV) gingen terug naar de Lichtstad met een 31-nederlaag. Dan verwacht men na deze successen niet, dat een week later in Utrecht verlies wordt geboekt (Utrecht BAjax B 10). Hier was ook sprake van een onnodige nederlaag. Het herstel kwam tegen NEC B aan de Middenweg (20), terwijl midden-in-de-week, in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Leerdam (in de omgeving van de glasblazers) de score met maar liefst 81 aan de voor Ajax goede kant bleef. De reis naar Leeuwarden (Cambuur B) bevestigde de goede gang van zaken (weer). Ajax keerde met een 31-overwin- ning naar good-old Mokum terug. Eerste indruk van dit elftal: grote inzet, veel jeugdig elan, waardoor nogal kansen om zeep worden gebracht. Onder de bezielende leiding van trainer Bob Haarms groeit echter een positief, hard werkende groep, die met volle overgave in het veld komt. De met véél wijsheid toegeruste lieden hebben eens uitgezocht en verklaard, dat 90% van de mensheid iets anders doet dan waarvoor zij geschikt is. Hoeveel mensen dit bewust of onbewust ondergaan, vertelt de geschiedenis niet. En als we zo eens om ons heen kijken, geloof ik wel dat deze filosofen een heel eind komen met het door hen genoemde percentage. Als we, ieder voor zich, eens achterom kijken, zullen velen tot de conclusie komen, dat ze er beter aan gedaan hadden, een ander beroep of liefhebberij te kiezen. Ook in de sport, zowel bij de actieve beoefenaars als bij de leidinggevende figuren, moeten we helaas constateren, dat velen er beter aan toe geweest zouden zijn, als zij b.v. boter en kaas zouden zijn gaan verkopen. Nemen we de achter ons liggende Olympische Spelen, dan kun nen we, als we al het gehoorde en gelezene en geziene in één hoedje gooien, best vaststellen, wat voor onzinnige commen taren er, nationaal en internationaal, vooraf en tijdens deze Olympische Spelen werden gelanceerd door lieden die van het door hen gekozen beroep of verkregen functie totaal geen notie hebben. De waanzinnigste voorspellingen worden gedaan, en als het dan geheel anders uitpakt, is blijkbaar iedereen al vergeten wat er dienaangaande gezegd of geschreven is. ,,Ajax is dood", zong één onzer vooraanstaande artiesten des tijds, en had het toen wel compeet mis, want na het lands kampioenschap, volgde de KNVB-beker, de Europa-Cup, en als de zgn. Wereldbeker voetjes heeft, staat deze al te trappelen van ongeduld om een plaatsje in onze prijzenkast te krijgen. De wens was hier blijkbaar de vader van de gedachte, waaruit ook alweer valt op te maken, dat men zich niet op terreinen moet begeven, waarvan men geen verstand heeft. De heer Bachramov, overigens als góed scheidsrechter bekend staand, was net niet geschikt om IndependienteAjax te fluiten; waarschijnlijk, en niet ten onrechte, bang voor zijn hachje. En zo zijn er tal van voorbeelden aan te halen, ook en juist in de sport, van veel mensen, die op hun zetels wel veel praten, maar weinig zinnigs te zeggen hebben. Werkelijk grote figuren zijn maar zeer spaarzaam aanwezig en die sportorganisaties en/of clubs, die beschikken over leiding gevende figuren, die beslist op hun plaats zijn, mogen zich gelukkig prijzen. Het is te betreuren, dat titels en duchtig ellebogenwerk er steeds weer voor zorgen dat de verkeerde mensen op de verkeerde zetels komen. Dat deze lieden dan bovendien nog de pretentie hebben, het zo enorm goed te doen, bewijst eens te meer dat zelfkennis een moeilijke zaak is. En dan de tribune! Heerlijk is het enthousiasme en medeleven van de toeschouwers, maar als je je oor goed te luisteren legt, zijn er daaronder heel wat mensen die op het veld hadden moeten staan. U hebt er geen idee van, hoeveel Pietjes, Johans en Sjaakies er onder het publiek als miskende genieën aanwezig zijn. De prestaties van de échte Piet, Johan, Sjaak, e.a. zijn daar maar een flauwe afspiegeling van! GERARD WIERTZ 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 20