algemene ledenvergadering Zoals algemeen bekend mocht worden verondersteld was voor 14 september 1972 de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering vastgesteld. Dit was in ieder geval via het vorige clubblad duidelijk medegedeeld: door een ingesloten convocatie alsook aan het eind van de kroniek nog eens. Nu, als we dan zo in de buurt van 275 stemgerechtigde leden zitten, dan was de opkomst op 14 september jl. beslist zéér teleurstellend. Aangenomen dat nog lopende vakanties en andere omstandigheden het bijwonen van de bijeenkomst niet voor allen mogelijk maakten, op zo'n tussen de 100 en 150 aanwezigen zou toch te rekenen moeten zijn geweest. Helaas Wij weten niet of de afwezigen wel het doel van zo'n jaarver gadering begrijpen Oók wanneer zoals dat heet het goed gaat! Eens per jaar legt, ingevolge de reglementaire bepalingen, het bestuur, mede namens diverse commissies e.a., rekening en verantwoording af, door middel van jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Wordt verteld van het hoe-wat-en-waarom ten aanzien van de diverse handelingen etc. in het belang van ons aller Ajax. Vindt u niet dat u, als werkend lid in de eerste plaats, daarvoor belangstelling dient te betonen en jegens de club mede de ver antwoording draagt bestuur, commissies e.a. te steunen, van advies te dienen eventueel te bekritiseren (natuurlijk wel graag opbouwend) én ook uw hulde en dank te betuigen voor het vele werk voor óók uw club. Denk daar het volgend jaar eens aan O.K., dat's dat! Terug naar de vergadering: deze werd door praeses Van Praag IN MEMORIAM Juist voor het ter perse gaan van dit blad bereikte ons de tijding dat onze clubgenoot J. R. Levy in de leeftijd van 80 jaar is overleden. Wijlen de heer Levy droeg het oudste Ajax-lidmaatschap; op 20 september 1908 trad hij tot onze vereniging toe. We spreken dus over 64 jaren Ajacied! Hoewel, zelf wist hij zich nog twee jaar langer met de rood-witten verbonden: .Oktober 1906 ben ik lid geworden, op mijn ere-woord. Helaas ben ik mijn diploma tijdens een verhuizing kwijt geraakt, en verder moet eens een secretaris door onduidelijk schrift een 6 voor een 8 gelezen hebben." Hoe het ook zij, hij was de oudste Ajacied. Niet veel gevoetbald („zat er niet in; ik kon beter zwemmen"), ook geen grote staat van dienst als functionaris alleen een trouw lid, die bij alle gebeurtenissen in ons clubleven acte de présence gaf, jarenlang bij iedere door Ajax te spelen wedstrijd, ook „uit", aanwezig was, wat bij het klimmen der jaren beperkt bleef tot de thuiswedstrijden. Helaas liet zijn gezondheidstoestand de laatste jaren ook dit niet meer toe. Zo is hij in alle stilte van ons heengegaan. Wij zullen een goede herinnering aan hem bewaren. T. M. Sr. geopend met een welkomstwoord, waarin speciaal ere-voorzitter Marius Koolhaas met spontaan applaus werd begroet, nadat hij door ziekte lange tijd, ook bij de wedstrijden, verstek had moeten laten gaan. Verder werd aandacht geschonken aan hen die ons ontvielen, gelijk dat tijdens de bijeenkomst van de Ledenraad had plaats gevonden; staande namen de aanwezigen enige ogenblikken stilte in acht. Na het uitreiken van de vaantjes voor de kampioenselftallen en nadat gebleken was dat er geen ingekomen stukken waren, las Jan Westrik de notulen voor van de vergadering d.d. 9 sep tember 1971, welke werden goedgekeurd. Punt 4 van de agenda betrof de verkiezing van 8 leden voor de Ledenraad. De aftredenden: A. Boerkoel, J. A. Bouwens, F. Duk- ker Sr., G. Fischer, C. H. Geudeker, M. J. W. Middendorp, H. A. Smit en A. de Wit Jr. hadden zich allen herkiesbaar gesteld. Kandidaten waren verder: Max de Groot en drs. L. M. van Wijk (welbekend bij de honkballers). De eerste stemming gaf tot uitkomst dat de definitieve verkie zing van 7 leden vast stond, t.w. A. Boerkoel, J. A. Bouwens, G. Fischer, M. J. W. Middendorp, H. A. Smit, A. de Wit Jr. en drs. L. M. van Wijk. Tussen F. Dukker Sh., C. H. Geudeker en M. de Groot was een herverkiezing noodzakelijk. Hierbij kwam uiteindelijk Ferry Dukker Sr. met de meeste stemmen uit de bus. Daarna volgden dan de altijd weer twee meesterwerken: het geweldige jaarverslag van secretaris Jan Westrik (hij heeft niets maar dan ook niéts vergeten van hetgeen zich in het afgelopen verenigingsjaar rond onze club afspeelde) en het verhaal van onze schatbewaarder Henk Timman met vele, vele cijfers, soms duizelingwekkend Een enorm werk. Groots. Ook hier, gelijk in de Ledenraad, kregen zowel Jan als Henk bij het dichtslaan van hun „Jaarboek" resp. „Kasboek" een langdurig applaus. Arie de Wit Jr. las het rapport van de Financiële Commissie voor. Uit het verslag van de Ledenraadvergadering hebt u reeds kunnen vernemen dat ons Opperste College, het advies van de Financiële Commissie volgend, het bestuur volledige décharge gaf, waaraan wij vanaf deze plaats nog aller dank en erkente lijkheid willen toevoegen voor het uitstekende beleid. De rondvraag bracht slechts twee sprekers achter de katheder, t.w. Ab Hordijk en drs. Van Wijk, beiden van het honkbalfront. En natuurlijk ging dat nog eens over het besluit van de Leden raad de honkbalafdeling met onmiddellijke ingang op te heffen. De discussie ontspon zich over het: met-directe-ingang-beëindi- gen-van-de-honkbalactiviteiten, zoals dus was besloten. Het ver weer nu was dat ingevolge de bepalingen van de Honkbalbond dit (beëindigen) eerst zou kunnen plaatsvinden op 31 decem ber 1972. Het bleek echter dat niemand van dit laatste op de hoogte was, ja zelfs kon worden aangenomen dat ook de bondsofficial, waar mede de opheffing was besproken, de bepaling in eerste in stantie niet kende. Maar op het besluit van de Ledenraad (penningmeester Timman gaf o.a. drs. Van Wijk nog een nadere toelichting met betrek king tot de uitspraak van 31 augustus jl.) kon niet meer worden teruggekomen. Na een kort slotwoord van de voorzitter, waarin hij o.a. zijn verheugenis uittsprak over het herstel van Arie de Wit Sr., viel de hamer voor de laatste keer. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 12