AMSTEL BIER j In de andere afdeling gaat het uitsluitend tussen HCAW en HCK wie t.z.t. tegen nummer vier uit de andere afdeling (Storks of Ajax) voor het spelen van promotie-degradatiewedstrijden in aanmerking zal komen. Dat ons reserveteam het dit seizoen zeer lastig zou krijgen, heb ik in een vorig clubnieuws reeds naar voren gebracht. Dat uit tien wedstrijden slechts twee punten werden behaald, is echter beneden de verwachtingen gebleven. Nogmaals hierbij opgemerkt, dat dit team het zonder een „echte" werper moet stellen ,die hoewel een wedstrijd niet alléén kan winnen, toch een groot stempel drukt op het verloop daarvan. Een goed voorbeeld hiervan is b.v. de wedstrijd tegen de re serves van Feyenoord. Door verschillende omstandigheden wa ren wij in de gelegenheid om het negental wat te versterken door o.a, Reg Smith als werper op te stellen. Het resultaat was dat de Rotterdammers, op dat moment nog lijstaanvoerder, met een geheel onverwachte nederlaag (1912) naar huis moesten terugkeren. Ook tegen Euro-Stars deed zich eenzelfde mogelijkheid voor en hoewel ditmaal de wedstrijd met 108 verloren ging het veld liet nog teveel steekjes vallen was het bereikte resul taat niet onverdienstelijk. Voor Herman van Os was het, na een meniscus, de eerste keer dat hij als catcher weer in actie kwam. Zo langzaam aan naderen wij de slotfase van de competitie en met het spreekwoord: ,,De laatste loodjes wegen het zwaarst", zullen wij moeten afwachten of deze voor ons niet té zwaar zijn. Tot slot nog een volgende ervaring: Op vakantie in het uiterste zuiden van Joegoslavië was het verrassend te vernemen, dat in het dorpje Velestovo (ca. 250 inwoners) gelegen op 2000 meter hoogte op de helling van de Galicica, men aldaar bijzonder goed op de hoogte was met de prestaties van ons voetbalteam. Verreweg de meeste namen van de spelers konden wij thuis brengen en het zal de voorzitter prettig in zijn oren klinken, dat ook hij (de uitspraak ,,von Praha") niet onbekend was. Een door mij ter hand gestelde clubspeld werd direct op de kurk van een lege fles „Raki" geprikt en bij ons vertrek stond deze nog steeds op de toonbank van het enige aanwezige dorps- winkeltje. W. N. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 11