De Rivieren Taveerne luxe schoenen waarop Marco zijn loop naar het 1ste honk staakte en Ben Richardson, inmiddels op het 2de honk aangekomen, moest proberen weer het 1ste honk te bereiken. Wat beide lopers echter niet konden waarnemen omdat dit bui ten hun gezichtsveld viel was, dat de andere (hoofd)scheids- rechter, door zijn vingers naar beneden te houden, de geslagen bal als niet gevangen beoordeelde. Na onderling overleg tussen beide scheidsrechters werden onze beide honklopers ,,uit" ge geven wat tevens het einde van de wedstrijd betekende. Na afloop is door ons tegen de afwijkende beslissing van twee scheidsrechters protest aangetekend, omdat wij door deze zgn. „double call" ten zeerste in het nadeel werden gemanoeuvreerd. In Rotterdam verloren wij, ondanks meer honkslagen, met 40; alles wat ook maar in het outfield terecht kwam werd een prooi van de grijpgrage handschoenen van onze tegenstanders. Tegen stadgenoot OVVO was onze start zeer verdienstelijk en werd na zes innings zelfs een goede en veelbelovende 83- voorsprong bereikt. Langzaam aan kwam onze tegenstander steeds dichterbij en zonder dat wij daar iets tegenover konden stellen was de uiteindelijke winst 108 toch nog voor de tegen partij. Hoewel de prestaties van ons team, na acht wedstrijden, voor velen wat teleurstellend zullen zijn, moet ik er toch op wijzen, dat o.a. het aantal gegeven honkslagen dit seizoen al beduidend hoger is dan vorig seizoen. Verder kunnen wij vaststellen, dat een drietal wedstrijden (thuis Feyenoord, uit Storks en OVVO) op een wat ongelukkige wijze verloren zijn gegaan. Daarom blijven wij vol vertrouwen de komende wedstrijden tegemoet zien en is van een downstemming bij ons geen sprake. Een hartelijk welkom aan de heer L. Joustra voor insiders geen onbekende als nieuw lid van onze commissie. Hij gaat de taak overnemen van Ed Klokkers en wij zijn ervan overtuigd dat een en ander in goede handen terecht is gekomen. Verder begroeten wij een oude bekende. Boy Balinge is kort geleden voor een verblijf van enige maanden in ons land terug gekeerd en het eerste wat hij op Schiphol vroeg was: „Hoe staat het met het honkbal bij Ajax?" Op merkwaardige wijze blijft ons eerste team „in the picture", waarbij o.a. opvalt, dat ons slaggemiddelde bijzonder goed is, John Ludenhoff en Marco Nagelkerken op ,,ere"plaatsen staan van het persoonlijk slaggemiddelde in de hoofdklasse-competitie. Minder fraai is echter onze positie wat betreft het aantal „veld- fouten". Neem b.v. de (thuis)wedstrijden tegen HCK en Storks. Deze wedstrijden gingen uitsluitend door veldfouten verloren. Daartegenover staat, dat in de returns tegen deze teams de zege (resp. 51 en 121) juist door uitstekend veld- en slag werk door onze ploeg werd behaald. Wegens het 60-jarig bestaan van de KNBSB en de Haarlemse Honkbalweek staat de competitie drie weken stil. Dit geeft ons de gelegenheid om weer wat op adem te komen (ieder weekend circa dertien uur van huis) om straks de tweede helft van de competitie weer met frisse moed te beginnen. Dat ons reserveteam het dit seizoen extra moeilijk zou krijgen, stond al bij voorbaat vast. Omdat Peter Hendriks dit jaar bij de selectie is ingedeeld, moest „het tweede" daarmee zijn wer per missen en tot op heden is de juiste man, die zijn plaats moet innemen, nog niet gevonden. Ondanks vier nederlagen worden de resultaten toch beter en weldra zal blijken welke jongens het karakter hebben om zich door deze periode heen te bijten. W. N. P.S. Op uitvoerige wijze is reeds de lof beschreven, bezongen enz. over de fantastische prestatie van ons voetbalteam. Bestuur, trainer(s), spelers, kortom iedereen die hieraan heb ben bijgedragen, mede namens onze commissie, onze hartelijke felicitaties met het bereiken van dit ,,droom-resultaat" Wie zou nu nog bestrijden, dat dromen a 11 ij d bedrog zijn? W. N. Ar Kalverstraat 9 Ar Reguliersbreestraat 32 Ar Nieuwendijk 161 Gelderlandplein 13, Buitenveldert AMSTERDAM, Telefoon 766688-760480 2 BILLARDS GROTE BAR PETIT-RESTAURANT met zeer populaire prijzen VISSPECIALITEITEN Vrijheidslaan 77 hoek Vechtstraat telefoon 726077 Gezellige sfeer in pas verbouwde zaak Bijzonder geschikt voor al uw recepties, partijen, bruiloften enz. SHERRY BODEGA DE TAPPERIJ met eigen geïmporteerde sherry's - 1,10 per glas Ook 's zondags geopend 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 5