applaus „Quatre-Vingts" rode kruis postzegelactie ik, dat ik hem en de zijnen hiermede misschien niet eens zo'n groot plezier doe! Maar dat zij dit verdienen, is een feit van de eerste orde. GERARD WIERTZ Als we een uitvoering bekijken en het slaat aan, dan worden de uitvoerende kunstenaars veelal hartelijk en langdurig toege- juichd. Is het een radio- of televisie-uitzending, dan meet men het succes af aan de luister- of kijkdichtheid. Vanzelfsprekend verdienen de uitvoerende artiesten hun succes en het applaus dan in elk opzicht, maar toch vraag ik me wel eens af, of het succes niet veel minder zou zijn geweest, indien bij de voorbereidende werkzaamheden de vele, voor ons grote onbekenden, hun steentje niet hadden bijgedragen. Achter de bühne wordt onnoemelijk veel werk verzet; daar wordt de per fectie aangebracht, waarop de uitvoerende kunstenaars kunnen voortborduren. Deze werkers op de achtergrond delen zelden in het applaus, hetgeen zij ontegenzeggelijk toch wel verdienen. Wat afhangt van de regie en van ,,de-man-in-de-stofjas" kan slechts door in siders op de juiste waarde worden geschat. Om een voetbalclub te vergelijken met de bovenomschreven om standigheden, gaat natuurlijk niet in elk geval op, maar er zijn ongetwijfeld vele vormen van overeenkomst. Ook in de voetbal lerij worden de uitvoerende artiesten voor hun prestaties har telijk toegejuichd, en niet ten onrechte, want zij laten soms hon derdduizenden, ja zelfs miljoenen kijkers van hun kunnen ge nieten. Het is niet helemaal zo dat bij ons de werkers op de achter grond volslagen onbekenden zijn. De heren Kovacs, dr. Rolink, Salo Muller e.a. zijn voor velen zeer bekende namen. Dat we in de heer Jaap van Praag een voorzitter van formaat hebben, is wel bekend waarnaast men tevens de heren Timman en Westrik hoort noemen. Achter dit driemanschap staat nog een behoorlijk aantal stille werkers. Het behalen van het landskampioenschap, de KNVB-beker en de strijd om de Europa Cup, zijn zaken die afhangen van goed spelersmateriaal, gedegen training en een goede medische be geleiding. Wat daarnaast door bestuur en medewerkers aan werk moet worden verzet, komt minder aan het daglicht. Ik kan u echter verzekeren dat hun taak allesbehalve gemakkelijk is, en beslist geen „zacht eitje". Zonder het bestuurlijke en organisatorische talent, zouden onze spelers nooit tot hun opmerkelijk grote prestaties kunnen komen. Om een topclub als Ajax te leiden, dient men tevens een soort financieel expert te zijn. Tegen hoge bankrekeningen aankijken is geen bezigheid, die vruchten afwerpt. De in wijs beleid juiste besteding der middelen is van veel groter belang. Het op het juiste moment aantrekken van direct of in de naaste toekomst noodzakelijke voetbaltalenten; het begeleiden van eigen kweek; het onderhoud van ons stadion, o.a. de asfaltering- rondom, de nieuwe kassiershuisjes, en niet te vergeten onze fraaie lichtinstallaties, vereisen een equipe van mannen, die weten wat ze doen. Als ik u dus nu, na de enorme successen van ons aller Ajax, eens een applaus neen, een OVATIE, vraag voor de heer Jaap van Praag en zijn grote groep van medewerkers, dan weet Bat-Restaurant Recepties, Lunches, Diners Noorddammerlaan 80 Amstelveen-Bovenkerk Telefoon 020-454881 Klaas C. Alberts Wim H. \i. ri. Velde Het Nederlandse Rode Kruis bericht ons: Door de PTT zal op 15 augustus a.s. een serie van vier Rode Kruis-postzegels met toeslag worden uitgegeven. Deze toeslag komt ten goede van de vele werkzaamheden van het Neder landse Rode Kruis. Op de zegels zijn de belangrijkste activitei ten van het Rode Kruis tot uitdrukking gebracht. De postzegels zijn ontworpen door de bekende Amsterdamse kunstenares Marte Röling. De verkooptermijn van de Rode Kruispostzegels op de PTT- kantoren loopt tot 30 september 1972. De geldigheidstermijn voor de frankering is onbepaald. De waarden en de kleuren van de zegels zijn als volgt: 20 ct 10 ct) rood en roze 25 ct 10 ct) rood en oranje 30 ct 15 ct) rood en zwart 45 ct 25 ct) rood en blauw De zegel van 30 ct 15 ct) is uniek, omdat deze zwart is. Rood zijn alleen het kruis en het toeslagcijfer. Naast deze emissie zullen ook zgn. maximumkaarten worden uit gegeven. De prijs van een serie van vier kaarten bedraagt f 4, De zgn. „eerste-dag-enveloppen" zijn op de gebruikelijke wijze verkrijgbaar bij o.a. de postzegelhandel. Ter gelegenheid van deze uitgifte van Rode Kruispostzegels zal tevens een serie van 5 prentbriefkaarten worden uitgegeven. Deze prentbriefkaarten vertonen vijf afbeeldingen van schepen welke rond het IJsselmeer werden en nog worden gebouwd. De uitvoering is in pentekening, vervaardigd door de kunstenaar Peter Dorleijn. De prijs van deze zeer goed uitgevoerde prent briefkaarten bedraagt 1,50 per serie. De prentbriefkaarten zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke afdelingen van het Nederlandse Rode Kruis dan wel bij het Rode Kruis Postzegelbureau, p.a. Hoofdbestuur Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27, Den Haag. Te uwer verdere informatie diene, dat slechts eenmaal in de vijf jaren een Rode Kruis Postzegelactie plaatsvindt. De steeds stijgende kosten en het steeds groter wordende beroep om hulp plaatst het Nederlandse Rode Kruis voor grote finan ciële problemen. Gehoopt wordt dat de verkoop van de Rode Kruispostzegels e.d. dit jaar een groot succes zal worden, opdat de vele Rode Kruis- taken zowel nationaal als internationaal kunnen worden voortgezet. Het is om die redenen dat wij u dringend verzoeken uw lezers op te wekken (bij deze - Red.) tot het kopen van Rode Kruis postzegels. Voor uw medewerking zeggen wij u bij voorbaat hartelijk dank. Hoogachtend, Het Nederlandse Rode Kruis 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 16