boeken TOYOTA GEROPA f 6.299,- f 16.995,- Bel voor proefrit 22.39.49 AJAX Al JUNIORES IN HET ZWALUWEN TOERNOOI TE HEERLEN De Ajax A1 Juniores waren uitgenodigd om het Zwaluwen-toer nooi te Heerlen op te luisteren. Men wil in Limburg het jeugd voetbal stimuleren en dan is, zo zegt men, Ajax een der eerste verenigingen om daar een steentje toe bij te dragen. Verdere deelnemers waren: het Heerlense selectieteam, ADO (Den Haag), HVC (Amersfoort), Turnhout en St. Truiden (Bel gië) en FC Köln en Armania-Bielefeld (Duitsland). In de Ajax-poule zaten Heerlen, St. Truiden en FC Köln. Ondergebracht in het Seminarium te Kerkrade, alwaar een brood maaltijd werd aangeboden, was daar een slaapzaal ingericht voor130 jongens Dat van een heerlijke nachtrust te genieten zou zijn, bleef hierdoor natuurlijk uitgesloten. Trouwens wij, d.w.z. trainer Bob Haarms, de heer Boering en ondergetekende, hadden zich daarvan ook niets voorgesteld. Onze eerste wedstrijd was tegen Heerlen. Slecht weer, regen. Wij beoordeelden deze ontmoeting van Ajax-zijde als: slecht, doch het aanwezige publiek was zeer tevreden. We kwamen tot een gelijkspel 1 1 (Rudi Baas scoorde voor ons) en dat was zeker niet tot ons genoegen. Daarover werd na afloop dan ook nog een pittig woordje nagepraat. In de tweede wedstrijd tegen St. Truiden (dat met 20 van FC Köln had gewonnen werden de zaken anders aan gepakt. Er werd met veel inzet gespeeld, voortdurend in de aan val, waarbij onze tegenstanders het weg-is-weg systeem toepas ten. Echter bij al die aanvallen toonde onze voorhoede toch een gebrek aan schotvaardigheid, terwijl bovendien door onnodig veel fluiten van de scheidsrechter de wedstrijd een rommelig karakter kreeg. Ons werden zeker twee strafschoppen onthou den. Einde 00. Aangezien Heerlen de Duitsers met 30 klopte, bleken we na de eerste dag op de derde plaats te staan met 2 punten. Heer len en St. Truiden elk 3, FC Köln 0 punten. De zondag kon nog uitkomst brengen. We moesten met grote cijfers van FC Köln winnen. Daardoor zouden we op 4 punten komen (maar met een beter doelgemiddelde), er vanuit gaande dat Heerlen en de Belgen gelijk zouden spelen. Proberen maar. Nu, wat AjaxFC Köln betreft liep het gesmeerd. Maar liefst 80 werd het. En zowaar, de andere wedstrijd eindigde op sensationele wijze in 11. We zaten in de finale. Die zou gaan tegen ADO. Om 17.30 uur werd voor de eindstrijd afgetrapt. ADO zette een enorm offensief in en Ajax werd teruggedrongen, maar door uitstekend verdedigen en enkele fraaie reddingen van keeper Planken werd ADO van doelpunten afgehouden. Door enkele uitvallen van Ajax kwam het doel van de tegenstander ook in gevaar, maar er werd voorlopig nog niet gedoelpunt. Toen gaf Ajax een demonstratie van modern voetbal weg. De vrije verdediger Pim van Dord sprintte met de bal naar voren, gaf af aan Buma, Van Dord liep de vrije ruimte in, kreeg de bal terug van Buma en het was gebeurd: 10 voor Ajax. Dolle vreugde bij trainer, leiders, supporters en spelers. Nu kwam het erop aan het „achter" dicht te houden en aangezien wij dat aan Van Dord c.s. konden toevertrouwen won Ajax deze wedstrijd. De eerste prijs was binnen. De Hagenaars waren misschien in het veld wel sterker geweest, doch Ajax was tactisch zeker beter. Dat we een genoeglijke thuisreis hebben gehad, zult u kunnen begrijpen. Alle hulde aan de spelers voor hun voortreffelijke discipline; het was weer Ajax waardig. Tenslotte moet ik onze gastheren in Heerlen nog wel hartelijk dankzeggen voor de ontvangst en prima organisatie van dit voor treffelijke toernooi. Volgend jaar hopen we de beker weer te komen verdedigen. De spelers die ons dit succes brachten waren: Planken, Van der Linden, Post, Van Dord, Zandt, Van Santen, Lonhard, Ombre, Baas, Heyt, Vaz Nunes, Albers, Buma en Kraal. AvG Zoals u in de boekwinkels en andere verkooppunten van lectuur hebt kunnen constateren, zijn er de laatste tijd nogal wat boeken en andere drukwerken verschenen over de Cupwedstrijden in het algemeen, over Ajax in vele toonaarden resp. diverse prijzen over Johan Cruijff e.a., enz. enz. Ook op de redactie-tafel van het Ajax-Nieuws dwarrelden enkele van deze uitgaven neer. Zo ontvingen wij, uitgegeven door Amsterdam Boek N.V.: „Europa Cup 71-72", deel 2, kleurrijk uitgevoerd en voorzien van vele interessante beschouwingen zowel wat betreft diverse wedstrijden ook om Europa Cup II als over spelers, trainers e.a., ja, zelfs over Celtic's mooiste fan: Liz de ge temde feeks Taylor, alias Cleopatra, alias mevrouw Burton. Zeer zeker een lezenswaardig (83 bladzijden) boekwerk, vooral om in deze vakantiedagen nog eens rustig het achter ons lig gende Cup-gebeuren aan het oog voorbij te laten gaan. „Cup-Stukken 71-72" (uitgave De Gruyter) is een overzicht van alle wedstrijden van Ajax, tot en met de finale tegen Inter Milan, dat alles zeer smeuïg verteld door Johan Cruijff aan John Drieskens. Het voorwoord is van Wim van Hanegem. Voorzover dit boekje zijn weg al niet reeds naar boekenkasten en boekenplanken van oud en jong gevonden heeft, zouden wij het, op grond van én de „betere waar" én de lage prijs 3,95), alsnog als een unieke herinnering aan het Ajax-succes van het afgelopen seizoen willen aanbevelen. Verkrijgbaar in de winkels van De Gruyter, zonder de verplich ting tot aankoop van andere artikelen. Uitgever L. C. M. Malmberg te 's-Hertogenbosch zond ons een exemplaar van „Wat heet? Sport", een derde deel uit de serie „Wat heet?". Dit deel „Sport" dat fraai verzorgd is bevat een tiental belangwekkende artikelen, waaronder: sport en het maatschappelijk systeem; sportjournalistiek; psychologie in de sport; passieve en actieve recreatie; seks en sport, enz. Onder werpen van vaak boeiend karakter. Een ieder, die interesse heeft voor een wat diepere beschouwing ten aanzien van onderwerpen als hierboven genoemd, zouden wij tot het aanschaffen van „Wat heet? Sport" (prijs f 6,50) willen adviseren! SR. reeds van tot Plantage Muidergracht 13 (vlak bij Roeterstraat en Artis) 15 ITOYOTA Showroom ook 's-zaterdags geopend

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 15