toernooien We hebben Parijs herontdekt en ontdekt. Vanaf de boot op de veelbezongen Seine zagen we de Eifeltoren en het Louvre. We vergaapten ons aan de Champs Elysées, bezochten het beroem de Montmartre en waren verrukt over het uitzicht bij de „suikeren", imposante Sacré Coeur. Vele Ajacieden hebben zich vast voorgenomen om Parijs nog maals te bezoeken. Wanneer het even kan opnieuw onder aus piciën van de Stichting Euro Sportring uit Baarn, die zich al jaren met zoveel succes met sportuitwisseling op Europees niveau bezighoudt. Ook voor ons aller Ajax was alles op en top georganiseerd. Terecht zei de altijd zo opgeruimde heer Schoevaart: ,,lk wist niet van het bestaan van de ESR af. De kennismaking is me goed bevallen en smaakt naar meer." De spelers die met hun dames de trip meemaakten waren: Van Eyden, E. en H. J. Berkman, Gerritsen, Van Beek, Post, Grooten- boer, Van Doorn, Bogaard, Schalm, Oldenziel, Van der Pol, Van Brevoort, Meyers, Boot en Rodenburg. Trainer was de heer Buskermolen. Leiders: de heren Fischer en Schoevaart. Tot slot van ons laatste overzicht van dit seizoen willen wij, mede namens trainer Buskermolen, allereerst de spelers dank zeggen voor de wijze waarop zij zich ook dit jaar weer hebben doen gelden in wedstrijden, alsook op de trainingsavonden. Verder dank aan onze administrateur en zijn staf voor de prettige medewerking die wij van hen mochten ondervinden. Ook het onderlinge samenspel met bestuur, jeugdcommissie en trainers verliep dit seizoen weer vlekkeloos. Zoals aan het eind van elk seizoen wensen wij de spelers die naar elders vertrekken veel succes in hun nieuwe vereniging en verwelkomen wij de overgekomen juniores en nieuwelingen. Wij hopen met hen in het komende voetbaljaar zo mogelijk nog meer succes te boeken. Een ieder een prettige vakantie toegewenst en tot begin augus tus bij de eerste training. ATTENTIE: Met ingang van het nieuwe seizoen behoren alle elf tallen te spelen met witte kousen met een rode boord. 3° TORNEIO INTERN AC ION AL DE EUTEBOL JUNIOR 1972 Organizapao do Benfica - Lisboa Gevolg gevend aan een eervolle uitnodiging van Benfica om deel te nemen aan bovengenoemd toernooi, pikten we op Schiphol de „Jumbo" en landden na een voorspoedige vlucht op het vlieg veld van de Portugese hoofdstad, alwaar ons een hartelijk wel kom te beurt viel. Met een van de club-bussen werden we naar het Centro de Estagio gebracht, een sportcentrum even buiten Lissabon, waar de deelnemende buitenlandse ploegen werden ondergebracht. Dezelfde avond werden allen ontvangen in een restaurant om, tijdens een koud buffet, nader met elkaar kennis te maken. Bij deze gelegenheid bleek reeds welk een ongekende populariteit Ajax niet alleen bij Benfica geniet, maar in geheel Portugal. Dat werd nog eens persoonlijk door de president van Benfica, dr. Borges Coutinho, in een gesprek met ons bevestigd. Zaterdagsavonds om 10 uur moesten we onze eerste wed strijd spelen in Setubol, tegen de plaatselijke club aldaar. Na circa anderhalf uur op de bus te hebben gewacht, arriveerden we een half uur vóór de wedstrijd in het prachtige stadion. Onze jongens lieten zich echter niet uit hun evenwicht brengen en speelden uitstekend geconcentreerd. We wonnen met 10. De andere dag waren we in de gelegenheid in het Estadio da Luz onze andere poule-genoten aan het werk te zien: Benfica en Cagliari. Benfica won met 20. 's Maandags zijn we een gedeelte van de dag naar Estoril ge weest, maar in de namiddag begon de concentratie reeds voor de volgende dag. In Tornar moest Ajax tegen Cagliari spelen en Benfica tegen Setubal. Na een vier uur durende bustocht arriveerden de ploegen aldaar. In Tornar werden we tijdens een wandeling nog onthaald op een enorme hagelbui. Van Cagliari wonnen we ook met 10 en Benfica verloor van Setubal (01). Nadat we 's avonds met de vier ploegen na afloop van de wedstrijden van een uitstekend diner hadden genoten, ging het om circa 11 uur weer huistoe en dat betekende dat we 's nachts om twee uur in het sportcentrum aankwamen. Dat de stemming er na deze tweede overwinning goed inzat, zult u kunnen begrijpen. Donderdags moest, wat onze poule betreft, de beslissing vallen in een rechtstreekse confrontatie met Benfica. Deze wedstrijd werd in Faro, een zeer fraai vakantieoord in Zuid-Portugal, gespeeld. 's Morgens vlogen we, samen met Benfica, naar deze mondaine badplaats. Ondergebracht in een fraai hotel, konden onze jon gens zich op de wedstrijd gaan voorbereiden. Deze zou 's avonds om 10 uur worden gespeeld. Er waren op dit tijdstip 20.000 toeschouwers, terwijl de ont moeting rechtstreeks door de Portugese televisie werd uitge zonden (ja, ja!). Het bleek dat Benfica nog niet was vergeten dat één week daar voor Ajax haar eerste elftal uit het Europa-Cup-toernooi had gewipt. Dit was dus een gelegenheid tot revanche Wel, in een geweldige wedstrijd, werkelijk Europees jeugdvoet bal op hoogste niveau, moeten we tenslotte het onderspit del ven (20). Onze voortreffelijke aanvoerder Bram Braam ze dan ook terecht na afloop in de kleedkamer: „We konden nie anders. Niet beter. Ook al zouden we morgen weer tegen Ben fica moeten spelen." Benfica dus in de finale, Setubal moest spelen om de derde en vierde plaats en wij om de 5e en 6e plaats tegen Glasgow Rangers. Ajacieden treffen elkaar in de PA.D U/L UB Korte Leidse- dwarsstraat 93 Amsterdam ALLE DAGEN GEOPEND VAN 20 TOT 2 UUR Telefoon 223398 (vrijdag en zaterdag tot 3 uur) IZAKS-CRUIJFF 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 10