Benfica,Ajax (00)onze voortreffelyke Heinz Stuy Was laatstgenoemde ontmoeting (20 voor de Hagenaars) nauwelijks het aankijken waard, in de Meer overeengekomen was het Ajax-Stadion als .neutraal terrein" te beschouwen) zo geen vertoning van de bovenste plank, dan toch nog wel een partij voetbal waar iets van te genieten viel. De wijdbroeken hadden zich natuurlijk geen illusies gemaakt maar met een 2O-nederlaag hielden ze het nog netjes en waren toch in zeker opzicht wat wijzer geworden. De wedstrijd had een behoorlijk publieke belangstelling! Aldus is het thans zo, dat op donderdag 11 mei (Hemelvaarts dag in het Feyenoord-Stadion als finale wordt gespeeld: Ajax FC Den Haag. Wederom! Want velen zullen zich herinneren dat we de mannen uit de Residentie, toen ADO genaamd, eerder als tegenstanders in een eindstrijd als deze hadden. Dan Lissabon. BenficaAjax. Hadden velen nog in de sfeer van Rotterdam (die twee toppers lagen ook wel vlak achter elkaar) de gedachte dat Ajax in het Estadio da Luz wel tot eenzelfde grandioos spel zou komen als tegen Israël c.s. ja, dat had misschien wel het geval kunnen zijn als ,,ref" Norman Burtenshaw het doel punt, dat Johan Neeskens reeds na 4 minuten scoorde en dat door vriend en vijand als volkomen gaaf en geldig werd aan gemerkt, niet om onbegrijpelijke redenen had geannuleerd. Hij wist er zelf later ook geen raad mee en gaf de ene verwarde verklaring na de andere. Maar het drukte in het verdere verloop van de strijd wel een stempel op de Ajax-ploeg. Nu immers blééf het: verdedigen. Hadden anders Keizer c.s. een 30- voorsprong gehad, die toeliet meer in de aanval te gaan, NU moest de 1O-voorsprong door sterk defensief spel gehand haafd worden. En dat is door onze jongens op voortreffelijke wijze gedaan. Als schouwspel minder aantrekkelijk, vooral voor de gemiddelde kijker, doch nogmaals tactisch bekeken, zeer goed gespeeld. Hetgeen ook door b.v. Jimmy Hagan, de Engelse coach van Benfica, onomwonden werd erkend. BenficaAjax 00. Na de 10 in Amsterdam hierdoor Ajax opnieuw in de finale om de Europa Cup I. Op 31 mei a.s. in het Feyenoord-Stadion (ze hebben het daar maar druk met die Amsterdammers) tegen Inter Milaan. Deze ploeg versloeg name lijk in haar halve finale het Schotse Celtic door het beter nemen van strafschoppen. Na het einde van de tweede wedstrijd was de stand namelijk gelijk, hetgeen zo bleef, ook na de gebruikelijke verlenging. Toen ging het 2x vijf maal vanaf de elf-meter-stip. Daar faalde Celtic één keer, Inter niet, vandaar de Italianen tegen ons in de Kuip. Het zijn wel spannende dagen. Weer terug in Amsterdam, zondag 23 april: AjaxFC Utrecht. De eerste van de laatste vijf wedstrijden. De ruime 40 overwinning van Ajax werd eerst na de rust tot stand gebracht. Vooral in de eerste 45 minuten deden de ónzen het kalm-aan en lieten de Stichtenaren zien, dat ze wel het zwaartepunt op hun verdediging hadden gelegd, doch dat dit niet betekende: voor- het-hok-blijven-hangenIntegendeel, men kwam vaak tot goed opgezette aanvallen, doch enerzijds ontbrak daarbij een afmaker, aan de andere kant stond onze defensie weinig toe. Na de thee dan, toen onzerzijds ook het tempo wat werd op gevoerd, konden de gasten het niet langer 00 houden. Eerst was het Johan Neeskens die doelman Hendriksen geen kans gaf, daarna kopte Dick van Dijk (vervanger voor Arie Haan) ons schitterend naar 20. Uit een strafschop deponeerde Ger- rie Mühren op de hem bekende wijze no. 3 achter de Utrecht keeper en was het tenslotte Johan Cruijff, die met een fraaie ,,lob" de stand op 40 bracht. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 3