Wat 'n club, wat 'n club! De heer Yan Vollenhove, geflankeerd door voorzitter Van Praag en penningmeester Timman Piet brengt de trofee in veiligheid Ik heb maar gewacht met mijn rijmelarij, Heus gehoopt op drievoudige zege En zie, Ajax schonk ons een moord-trilogie! Zoiets maakt er een mens haast verlegen. Gefeliciteerd, Ajax, met je succes! 't Is de kroon op veel maanden hard sloven Door alle betrokkenen 'n pracht resultaat! Het is nauwelijks nog te geloven. Een landscompetitie, die klonk als een klok. Met een voorsprong om ,,U" tot te zeggen! Een elftal, dat wezenlijk VOETBAL vertoont. Waarmee eer danook in valt te leggen. De Neerlandse Beker werd tevens hun prooi! Het begon er al mooi op te lijken, Dat iets zou gebeuren, nog nimmer vertoond Waar de wereld zelfs op van zou kijken! En, ja hoor, het wonder is waarlijk geschied. Zo 's de Cup weer in Holland gehouden! Revanche op Inter Milaan, grandioos! Oh, wat waren die knapen verkouden" Een pracht Ajax-show, intensief voorbereid 't Werd een wedstrijd om nooit te vergeten! Met schitterend aanvalsspelRood-Witte stijl! Inter's hoop werd aan diggels gesmeten Dit Ajax-succes was ook deels Kovacs' werk, Want iets wonderlijks kon hij bereiken Dat was in de wereld nog nimmer vertoond. Imponerend, dat zal nog wel blijken! Ook 'n pluim op de hoed van ons ijv'rig bestuur, Voor ons Ajax paraat, alle dagen! Zo is thans hun prachtige arbeid beloond. Of 't happy is? Hoe kunt u het vragen? Dat Hollandje heeft het hem toch maar geflikt Pikt de Cup DRIEMAAL achter elkander!! Door Feyenoord éénmaal en Ajax twee keer!! Dat klein Holland zo groot als geen ander! Toch dient er alweer aan de toekomst gedacht. Niet op lauweren moeten we rusten Laat ons Ajax nog lang te bewond'ren zijn. Die versnapering blijven we lusten! W. H. DRONKERS 31-5-1972 (We zijn sinds het Europa-Cup spel van start is gegaan, niet de eerste club die een „triple" behaalt. Het Schotse Celtic verkreeg eerder, nl. in 1967, de lof hiervoor 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 36