rondom de jeugd „Quatre-Vingts" Zoals in het vorig clubblad medegedeeld, hebt u nog wat jeugd- nieuws te goed (dat ons helaas te laat bereikte). JUNIORES Al Captain Van Dord geven wij thans het woord over zijn elftal: Tegen Alkmaarse Boys een spelbeeld dat we helaas maar al te vaak meemaken. Wij aanvallen, de tegenstander het accent sterk op de verdediging. Van een mooie wedstrijd was er dan ook geen sprake. Na een half uur spelen gaf Van Dord Ajax de leiding via een schot net even buiten het 16 metergebied. Heyt vergrootte even voor rust de voorsprong naar 20. Zelfs met deze achterstand weigerde de tegenstander te „komen", zodat wij dan ook onverdroten voortgingen met scoren: Buma (met een slimme kopbal), Baas met twee fraaie goals en Lon- hard alleen voor de keeper maakten het halve dozijn vol. De lastige uitwedstrijd tegen ZVV bleek achteraf een „makkie" te zijn. Al zeer snel namen we door Baas de leiding 10). Dat het tot aan de rust bij deze stand bleef, was te danken aan het formidabele doelmanswerk van de ZVV-goalie. Ook in de tweede helft hadden we het initiatief en was ZVV nauwelijks gevaarlijk. Het mocht bepaald van geluk spreken dat paal en lat ons vaak in de weg stonden. Het bleef daardoor bij 1-0. Thuis tegen Velox werd ook nu weer een té harde wedstrijd. We lieten ons echter dat in tegenstelling tot de uitwedstrijd niet van de wijs brengen en drongen de Stichtenaren onmiddel lijk in de verdediging. Vrij spoedig werd een voorsprong ver kregen door Heyt: keihard verdween de bal achter de Velox- doelman. Kort daarop maakte Baas er 20 van. De „ramp" werd voor Velox compleet toen Van Dord een strafschop be nutte; dat betekende 30. Na de thee werd er nog slechts eenmaal gedoelpunt en wel door Heyt via een kopbal. Onze ver dediging speelde een voortreffelijke partij. De ontmoeting tegen DWS beloofde spanning. De thuiswedstrijd immers, was gestaakt door vele schermutselingen. We bewezen in deze wedstrijd dat de 2O-thuisnederlaag een ernstige vergissing was. De rust brak aan met een 0O-stand en dat terwijl we de sterke wind in de rug hadden gehad. De tweede helft werd de bal vanzelfsprekend laag gehouden en dat leverde een aantal aardige combinaties op. Na vijf minuten had dit al succes. Uit een afgeslagen vrije trap belandde de bal bij Heyt, deze trok vóórwaar Baas bij de eerste paal gereed stond om beheerst te scoren. DWS raakte na dit doelpunt volkomen de kluts kwijt en hun verdediging beging de grootste fouten. Weer was het Heyt die Baas op maat bediende. Zijn tegenstander probeerde hem nog wel onderuit te halen, maar Baas ontweek behendig en passeerde de keeper (02). De doelpuntenhonger was nóg niet gestild. Uitblinker Heyt schoof de bal, na een foutieve pass van de rechtsback, uiterst bekwaam door naar Kool, die geen moeite had de DWS-doelman voor de derde keer te passeren. Vlak voor tijd scoorde DWS tegen (met de hand én in buitenspelpositie), maar het deerde ons niet meer. Ook tegen RCH thuis waren er geen problemen, d.w.z. met scoren. De wedstrijd droeg een vrij stevig, om niet te spreken van hard karakter. Dat kostte zowel Ajax als RHC een man, die door de scheidsrechter uit het veld werden gezonden. We zullen daar verder geen woorden aan verspillen. Kool, Baas 2x en Zonderman waren de doelpuntenmakers. Uitslag derhalve 4—0. JUNIORES A2 Aanvoerder J. Blok schreef over de belangrijke ontmoeting tegen NEA: Deze wedstrijd moest worden gewonnen, wilden we nog kans op het kampioenschap maken. De heer C. v. d. Wal, onze leider, hield voor de wedstrijd een langdurige toespraak. We waren helemaal „in". Al meteen na het eerste fluitsignaal liet NEA zien dat het alles zou doen om de zege te behalen. Na een kwartier spelen kwam de NEA-rechtsbuiten vrij voor onze keeper, die met een „lob" werd gepasseerd. Een 1O-achterstand dus. NEA bleef ook hierna té fel attaqueren. Op een gegeven moment liep de links buiten zo hard op onze doelman in, dat deze kreunend ter aarde stortte. Sommigen van ons konden zich hiermee bepaald niet verenigen. Het resultaat was dat de scheidsrechter, nadat ook het publiek zich op het veld begaf en de chaos compleet was, de wedstrijd na dertig minuten voetbal staakte. Peter v. d. Linden (keeper) werd na afloop voor onderzoek naar het ziekenhuis getransporteerd, terwijl Cor Brinkman (open wond aan het oog), Gerard Klitsie (stukkende voet) en Henk van Santen ('n paar afdrukken van tanden in het been, veroor zaakt door een toeschouwer) er ook niet zonder kleerscheuren afkwamen. Tot zover het verslag. Wel een weinig verkwikkelijke geschie denis JUNIORES BI Hans v. d. Zee over de resultaten van zijn team: De thuiswedstrijd tegen Uithoorn was één van de slechtste die we dit seizoen tot nu toe gespeeld hebben. Onze vuurlinie blun derde onbegrijpelijk bij de vele goede scoringskansen en dat was er de oorzaak van dat het lange tijd dubbelblank bleef. Diep in de tweede helft scoorde Frank Bruynestein de enige goal, waardoor de volle winst toch nog werd binnengehaald. Op Sportpark Sloten was Blauw-Wit de volgende, zware (en dus inspirerende) tegenstander. Direct na het begin namen de Bar-Restaurant Noorddammerlaan 80 Am stel veen-Boven kerk Telefoon 020-454881 Klaas C. Alberts Recepties, Lunches, Diners Wim H. v. d. Velde 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 11