johan cruijff: AjaxArsenal Strafschop - Gerrie scoort 21 ofwel: de verkeerde „tip" aan Wilson (zie speler achter Mühren) leiding van klachten over onze lichtinstal latie met betrekking tot de navigatie van de vissers, wel op 16 maart (vandaar mijn late komst op de bijeenkomst van de Bordjesclub) was het zover. Nu, we hebben gevaren onder leiding van de commandant van de Rijkspolitie te Water, de heer v. d. Wal, waarbij naar mijn mening is gebleken, dat men veel meer last heeft van de oranje lichten, staande op het emplacement van de Ned. Spoorwegen, ,,De Rietlanden", dan van het witte licht van het Ajax-stadion. Die verlichting op de Rietlanden is veel ster ker dan de uitstraling van de bakenlichten op het IJsselmeer en aan deze laatste zal men aandacht moeten geven met betrek king tot de opvoering van de lichtsterkte. De verlichting van ons veld staat er geheel buiten. J. VAN PRAAG Naschrift Redacteur Middendorp vroeg mij of ik maar dan wel kort nog iets in de pen had over AjaxBenfica en/of het verbreken van de betrekkingen met de FBO Nu, wat dit laatste betreft zal ik daar gelet op de thans beschikbare tijd en ruimte in het volgend Ajax-Nieuws nader op terugkomen. Nog wel gaarne iets over AjaxBenfica. Natuurlijk zeer verheugd over de over winning (al had ook ik die graag ook wat groter gezienwas het verder voor het Ajax-bestuur een groot genoegen deze mensen uit Lissabon, waarmede van het begin tot het einde zulke prettige contac ten hebben bestaan, in de Ajax-kring te mogen ontvangen. En ik meen dat die goede sfeer zich ook binnen de krijtlijnen demonstreerde: de Russische scheidsrech ter Kruashvili leidde zeker voortreffelijk, maar had het ook niet moeilijk. Beide elf tallen kwamen tot een wedstrijd die voor de tienduizenden in het uitverkochte Sta dion (alsmede de miljoenen in de huis kamers) een boeiende vertoning werd. Het was verder een grote eer dat ook Z.K.H. Prins Bernhard daarbij van zijn belangstelling blijk gaf; na afloop is hij nog geruime tijd in de bestuurskamer aan wezig geweest. Gelijk vorig jaar zijn we opnieuw betrok ken bij drie ,,tops"waarvan de eindresul taten zich in nauwelijks tien dagen duide lijker zullen aftekenen. Ik wens ons elftal, trainer(s) en alle anderen die bij dit zware werk betrokken zijn, veel succes toe. ,,ln een interview met een Engelse krant heb ik gezegd dat ik me niet kan voorstellen nog ooit bij Ajax te vertrekken, tenzij de ploeg zo in geldnood zou komen te verkeren of zoveel geld voor mij te kunnen krijgen dat Ajax het zelf graag zou willen. Dat laatste is natuurlijk zuiver theoretisch en zal dan ook nooit gebeuren. Ik blijf gewoon mijn hele leven bij Ajax. Dat staat voor vrijwel honderd procent vast. Het vervelende echter alleen is dat enkele Nederlandse jour nalisten in Engeland dit interview ter hand hebben genomen en zo met de feiten zijn gaan draaien dat het er op lijkt dat ik weer bezig ben om bij Ajax weg te komen of onrust zou zaaien. En dat nu is volstrekt in tegenspraak met de feiten. De rust is nog niet zo verschrikkelijk lang geleden teruggekeerd en dat zal zo blijven ook. Trouwens, uit alles blijkt toch wel dat ik het verschrikkelijk naar mijn zin heb bij Ajax en dat ik er niet meer aan denk naar een andere vereniging uit te kijken. Ik heb bijvoorbeeld een stuk grond met een huis gekocht in Vinkeveen en dat huis zal pas over een jaar klaar zijn. Als je met zulke dingen bezig bent, is het toch duidelijk dat je al je plannen op Ajax hebt gebouwd. Verder is ook de naam Buckingham weer opgedoken. Ik heb die naam in het interview met die Engelse krant uiteraard ge noemd en dat is erg uitgesponnen, omdat Buckingham nu een maal een Engelsman is en dus voor een Engelse krant belangrijk. Dat is logisch. John Radford kwam ook groot in de Nederlandse pers, omdat hij nu eenmaal met een Nederlandse vrouw is ge trouwd (van zijn schorsing was toen nog geen sprake). Maar dat er na het noemen van de naam Buckingham in som mige Nederlandse kranten weer verband is gelegd met eventuele plannen van mij om toch nog naar Spanje te gaan, gaat mij te ver. Dat is gewoon onrust zaaien zonder enige reden door mensen, voor wie de druiven op de een of andere manier toch wel zuur schijnen te zijn." (Overgenomen uit ,,De Telegraaf" Ajacieden treffen elkaar in de PCB B Korte Leidse- dwarsstraat 93 Amsterdam ALLE DAGEN GEOPEND VAN 20 TOT 2 UUR Telefoon 223398 (vrijdag en zaterdag tot 3 uur) IZAKS-CRUIJFF 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 9