van de voorzitter GmUL ck PARFUM - LOTION Lotion v.a. f5,30 MIILOT Paris AjaxArsenal fraai doelverdedigen van Arsenal-keeper Bob Wilsor Met Henk Timman, juist teruggekeerd uit Zürich, alwaar de loting plaatsvond voor de halve finale om de Europa Cup I, is het dus nu bekend dat we hiervoor moe ten aantreden tegen een oude bekende, nl. Benfica uit Portugal. En als ik zeg: een oude bekende, dan komt natuurlijk na (12 februari 1969) AjaxBenfica 13 en (19 februari 1969) Benfica Ajax 13 nog eens in onze herinnering terug: 5 maart 1969: Colombes-Parijs, de beslissingwedstrijd, die nadat een eind stand van 00 was bereikt, in de ver lenging met 30 (Cruijff en Danielsson 2x) door ons werd gewonnen. Dat was toen de kwart-finale. Thans ontmoeten beide clubs elkaar weer, een trapje hoger: de halve finale. Het is het een en ander daarover ge lezen hebbend, niet meer het Benfica van 1969 het is ook niet meer het Ajax van toen. Op een vraag van een verslaggever uit Portugal, wat ik van de wedstrijd dacht, heb ik dan ook gezegd, daarop beslist geen zinnig antwoord te kunnen geven. Een zware opgave voor beide teams, dat is zeker. Ik mocht reeds een ontmoeting hebben met de mensen van Benfica, die uiteraard ook in Zürich aanwezig waren. Bij deze gelegenheid heeft men jegens mij tot uit drukking gebracht dat, hoewel men over tuigd is van moeilijke wedstrijden voor hun spelers, het toch op prijs stelde tegen ons geloot te hebben, gebaseerd op de goede verstandhouding tussen beide clubs en het voetbal dat wederzijds getracht wordt te spelen. Wel laten we hopen dat daantön op 5 en 19 april a.s. getuigenis zal worden af gelegd. Parfum v.a.f 10.50 Importeur: B.I.E.O. - Amsterdam Laat ik het dan, wat de komende ontmoe tingen aangaat, hierbij laten, niet echter dan na een woord van hulde aan onze administratie, die toch maar weer kans zag, onder hoogspanning werkend, in nau welijks 10 dagen de kaarten te verdelen. Wat betreft ons verblijf in Engeland in verband met de ontmoeting Arsenal Ajax wil ik, mede namens de andere be stuursleden, ook hier nog eens reppen van een bijzonder hoffelijke ontvangst door het bestuur van Arsenal. Zowel vóór de aanvang van de wedstrijd als tijdens de pauze werden wij, naast vriendelijke woor den, vergast op de heerlijkste hapjes en meest uitzonderlijke dranken, terwijl na afloop men voor spelers, bestuursleden en andere genodigden een enorm banket aan richtte. Daarbij heeft de voorzitter, de heer Hillwood, een zeer charmante rede gehouden waarin hij o.a. de hoop uitsprak dat wij Europees kampioen zouden wor den. Mogelijk houdt deze, overigens ga lante wens ergens" een excuus in, met betrekking tot hun negatieve resultaat in deze kwart-finale. U weet hoe de Engel sen zijn: er gaat niets boven Engeland, ook niet wat hun voetbal betreft. En hoe wel zeer sportief, is het voor hen toch moeilijk te verkroppen dat Albion, voet- baltechnisch gezien, niet meer aan de top van Europa staat. Dat een nederlaag tegen de Europa Cup-winnaar natuurlijk nog wat anders is dan tegen een der halve-fina- listen Een en ander nogmaals met nadruk doet niets af aan de charme en gemeende hartelijkheid waarmede men ons tegemoet is getreden. Direct na afloop was daar b.v. ook manager Bertie Mee met de bekende complimentatie: Well done Dat alles bij elkaar maakte het toch wel tot een belevenis in Engeland op High bury te mogen spelen. Wat tenslotte onze Engeland-vaart betreft zou ik alle hulde willen brengen aan onze spelers voor de zowel in Amsterdam als in Londen bevochten resultaten, in welke loftuiting ik natuurlijk ook gaarne trainer Kovacs betrek, alsmede zijn „rechter hand" Han Grijzenhout, onze medische begeleiding, inclusief Salo Muller, en an deren die tot de successen hebben bij gedragen. Tussen al deze goede en prettige berich ten door, lopen echter ook een paar min der aangename. Het is voor mij en met mij velen ONBEGRIJPELIJK dat een krant als „Het Parool", toch doorgaande voor een res pectabel Amsterdams dagblad, kan be sluiten in een artikel over Ruud Suuren- donk dingen te schrijven, die ABSOLUUT BEZIJDEN DE WAARHEID zijn. En daar kan ondergetekende, die de gehele ver koop van Suurendonk naar Monaco samen met Henk Timman regelde, zeer juist over oordelen. Er worden in het gewraakte ar tikel namen genoemd, die niets met bovengenoemde zaak uitstaande hebben. Dat is een grote schande!! Verder heeft men uit een interview dat Johan Cruijff heeft toegestaan aan het Engelse blad „Sun", bepaalde passages absoluut verkeerd overgenomen (of mis schien de inhoud niet eens begrepen). Uit deze Parool-berichtgeving zou zijn op te maken dat Johan het bij ons niet naar de zin heeft en lees zijn eigen woorden voorkomende in „De Telegraaf" van zater dag 25 maart jl. niets is minder waar. (De woorden van Johan staan hieronder afgedrukt. - Red.) Meldde ik in ons vorig clubblad over een tocht op het IJsselmeer, op uitnodiging van de Rijkspolitie te Water, dit naar aan- 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 8