kroniek a jax-nieu ws Ja, een Kroniek die uiteraard begint in CUP-sfeer, hoe belangrijk het verloop van de huidige competitie óók voor ons is. Maar de wedstrijden tegen Arsenalde beroemde Londense club, hoe hebben die kortelings niet heel voetballend Nederland, en vooral al wat Ajax is, bezig gehouden Hebt u ook zo in spanning gezeten op de tribune bij de televisie of radio-verslagen In Amsterdam en nóg meer in Londen Zeker, in het Olympisch Stadion viel qua voetbal, althans van Ajax-zijde, meer te genieten. Dat we deze lof in de Engelse hoofdstad niet konden verdienen goeiendag, daar lagen de zaken ook even anders. Was reeds na het eerste treffen de spijt hoorbaar, dat onze jongens van zoveel betere klasse waren, doch dat dit niet in de score tot uitdrukking was gekomen, het was daardoor ook duidelijk geworden dat op Highbury uit een ander vaatje moest en zou worden getapt. Aangaande de strijd in Amsterdam zal in de herinnering blijven de schok van de onverwachte achterstand door die ongelukkige terugspeelbal, waardoor Kennedy kon scoren, de veel omstreden (zat-ie wél of zat-ie niét) omhaal tegen de onderkant van de lat, afkomstig van Johan Cruijff, de ,,zoever" afgevuurd door Gerrie Mühren, waardoor we nog vóór half-time op 11 kwa men, het fabelachtig doelverdedigen van Arsenal-goalie Wilson en de ook al zo bekritiseerde strafschop, ons door de niet zo sterk leidende Griekse scheidsrechter Vamvakopoulus toegekend wegens neerleggen" van Dick van Dijk binnen de beruchte lijnen en waaruit opnieuw Gerrie ons op 21-winst bracht. Neen, zó'n enthousiaste stemming was er na afloop niet in de Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1971/1972 - Maart/April - No. 6 Abonnement (voor niet-leden): f 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 25 april a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. Foto omslag AjaxBenfica - Johan Neeskens in hogere sferen bestuurskamer. 21 het was te weinig, zoals dat heet, om Highbury te overleven. Gerrit Keizer bijvoorbeeld en waar vinden we een betere kenner van The Gunners voorspelde op grond van het behaalde resultaat, het einde voor Ajax met betrekking tot verdere Cup-illusies dit jaar. met 20 had ik er nog wel wat in gezien, maar 21 neen, dat redden we daar niet." Maar op woensdagavond 22 maart toonde Ajax, zoals trainer Kovacs na afloop tegenover de pers betoogde, haar andere ge zicht. Speelde Arsenal zoals verwacht werd: fanatiek aanvallend de meest rechtstreekse weg naar het doel bewandelend, daarbij veelal de bal hoog voor de goal plaatsend en dan maar er achteraan na een onfortuinlijk moment, waarbij Blankenburg in de allereerste minuut de bal kwijt raakte aan Marinello en iedereen al telde (fraai uitlopen van Stuy en missen van Ken nedy deed de Ajax-gemeenschap opgelucht adem halen), heeft Ajax professioneel van zich afgebeten. Geen sterven in schoon heid", om de drommel niet, maar meer een slechts over mijn lijk". Na 15 minuten spelen het misverstand tussen George Graham en doelman Bob Wilson, waarbij de bal in eigen doel verdween. Net zo'n ongelukkig moment als wij in Amsterdam hadden en merkwaardig ook na 15 minuten. Even had het bij de Londenaren het effect van een flinke tik op het hoofd, doch aangemoedigd door hun supporters kwam de ploeg met verdub belde kracht terug. Het moest en het zou Maar Ajax hield koel stand. Zeker, er waren vooral na de pauze momenten die ons deden denken aan de heroïeke strijd destijds in Trnava, maar nu stichtten outbreaks" van Johan en Piet vaak de groot ste verwarring in de Arsenal-verdediging, waarbij we wel twee keer dicht bij een treffer waren, doch het effectvolle veld de poging deed mislukken. Het had wel een grotere voldoening ge geven, als we nog een doelpunt hadden kunnen maken. Maar goed, het lukte helaas niet en het uiteindelijke resultaat gaf ons toch veel vreugde. Dat we de totale zege verdienden, wel, daar daarover bestond noch in de Engelse noch in de Nederlandse pers ook maar enig verschil van mening. Dat was dus Arsenal de kwart-finale Europa Cup I. Donderdagsmiddags terug op Schiphol, zagen voorzitter Jaap van Praag en penningmeester Henk Timman onze nationale luchthaven vrijdagsmorgens opnieuw, nu om de vroege reis naar Zürich te maken, alwaar 's middags om 12.00 uur de loting voor de halve finales ging plaatsvinden. Door onverwacht moeilijke omstandigheden, waarin de KRO was komen te verkeren met betrekking tot het zenden van een repor ter, werd onze President gevraagd als verslaggever in Zürich te willen fungeren. Nu, dat ging wel. En zo zat Jaap daar, temidden van andere reporters en verslaggevers, met de koptelefoon op en de microfoon voor zich, luisterend Nederland op de hoogte te houden met betrekking tot de resultaten van de trekking(en). En het ging voortreffelijk. Aangaande de vraag: ,,Wie van de Drie", was het antwoord, na de verkondiging dat Internazionale Milaan tegen Celtic Glasgow had geloot, uiteraard meteen duidelijk: Benfica! Alleen moesten we nog even wachten op: wie eerst thuis". Welnu, ten aanzien daarvan klonk de naam Ajax. Schakelen we nog even terug naar de kwart-finales, dan willen wij toch niet zonder meer voorbijgaan aan de ontmoeting Ben ficaFeyenoord. Het is zeer zeker spijtig voor de Rotterdam-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 2