BIER m tussen honk en thuisplaat w'AMSTEL^ Na een kort ziekbed is, geheel onverwacht, op 86-jarige leeftijd overleden de heer J. Roodenburgh, erelid van onze vereniging, lid van verdienste van de KNBSB en oprichter van onze honkbal afdeling. Bij het samenstellen van „Grepen uit ons vijftigjarig bestaan" had ik nog een uitvoerig gesprek met hem over het prille begin. Het afgelopen seizoen was hij, met zijn echtgenote, verschillende malen bij onze thuiswedstrijden aanwezig. Elders in dit clubblad komt over zijn heengaan een In Memoriam voor. Indien u op zaterdagmiddag eens in ons Stadion aanwezig bent, dan zult u kunnen vaststellen, dat onze spelers druk bezig zijn om zich voor te bereiden op de komende competitie. Tussen half twee en half vijf worden conditie- en werpers/catchers-training duchtig onderhanden genomen, terwijl na afloop in het restau rant de nog aanwezige stoom wat wordt afgeblazen. Kortom, er is een en al bedrijvigheid rondom ons honkbal. Zo ook achter de groene tafel, want op 29 en 30 april zal de competitie een aanvang nemen. Belangrijk is vooral voor de vakantie van onze spelers dat de competitie drie achtereen volgende weken zal worden stilgelegd, t.w. 24/25 juni, wegens het 60-jarig bestaan van de KNBSB, en 1/2 en 8/9 juli voor het houden van de Haarlemse Honkbalweek, met o.a. deelname van de wereldkampioen Cuba. Wat betreft de structuur van de hoofdklasse-competitie 1972 is er een belangrijke wijziging. Het bondsbestuur van de KNBSB heeft besloten deze als volgt in te richten: twee afdelingen van ieder vier clubs, gerangschikt naar de eindstand van de com petitie 1971. Deze indeling ziet er als volgt uit: Afdeling A: Sparta, Storks, Feyenoord en Ajax. Afdeling B: Haarlem Nicols, OVVO, HCAW en HCK. Elk negental speelt zowel tegen de teams in de eigen- alsook tegen de verenigingen uit de andere afdeling, twee dubbelwed- strijden, zodat iedere club in totaal 28 wedstrijden speelt. Bij gelijk-eindigen in een afdeling, spelen de betreffende teams één dubbel (zonodig gevolgd door een énkele beslissingswedstrijd) voor de rangschikking in die afdeling. De nrs. 1 van beide afdelingen spelen twee dubbels om het kampioenschap van Nederland, nrs. 2 spelen twee dubbels wie nr. 3 en 4 worden in de eindrangschikking enz. enz. De nrs. 4 van beide afdelingen spelen één dubbel, zonodig gevolgd door een beslissingswedstrijd, zodat dan bepaald wordt wie als nr. 7 en 8 in de eindrangschikking zal eindigen. Nr. 8 degradeert automatisch, nr. 7 speelt één dubbel tegen de verlie zer van de beide 1e klasse kampioenen voor één plaats in de hoofdklasse. De winnaar promoveert automatisch. Wat betreft het spelen van onze thuiswedstrijden zal ons eerste negental op hetzelfde veld (OVVO) spelen als vorig seizoen. Voor ons reserve-team doet zich nog een moeilijkheid voor, aan gezien het zo goed als zeker is, dat op het veld van TIW dit seizoen geen semi-honkbalveld zal worden aangelegd. Inmiddels hebben wij vernomen, dat het oude Giants-Diemen- veld weer voor honkbal geschikt zal worden gemaakt, zodat waarschijnlijk dan TIW én ons tweede negental aldaar zullen worden ondergebracht. A!s afsluiting van onze voorbereiding speelt ons eerste negental op 8 april een oefenwedstrijd tegen Giant-Diemen, terwijl op 15 en 16 april wordt deelgenomen aan het ABC-toernooi. Verder zal op zaterdag 22 april ter gelegenheid van de officiële opening van een nieuw honkbalveld in de Flevopolder (Lelystad) ons team een demonstratie-wedstrijd spelen tegen Sparta. Kort voor de aanvang van de competitie gaan wij, voor de eerste maal in onze honkbalgeschiedenis, met ons selectieteam „in retraite". Op woensdag 26 april komen de spelers 's avonds op de Jaap Edenbaan bijeen en zullen onder leiding van o.a. Charles Urbanus en Wim Geestman de volgende dagen worden benut voor het doornemen van een vastgesteld trainingsschema. Op zaterdag 29 april vertrekt de ploeg dan gezamenlijk naar de eerste competitie-wedstrijd. Een en ander is mogelijk geworden door een financiële bijdrage van onze sponsor Ryerson N.V. (de heer Gunzel) en het bestuur van onze vereniging, terwijl de heer H. Pil van de Jaap Eden- baan, alwaar de nachten worden doorgebracht en maaltijden genuttigd, in belangrijke mate heeft bijgedragen tot realisatie van onze plannen, waarvoor een woord van dank niet achter wege mag blijven, zo ook aan OVVO, want gedurende beide dagen staat haar honkbalveld tot onze beschikking. Voor ons tweede team staan als oefenwedstrijden op het pro gramma: 8 april DVH, 15 april Shell, terwijl voor 22 of 23 april nog naar een tegenstander zal worden gezocht. Het a.s. seizoen zal niet gemakkelijk voor onze teams worden, doch mede gezien de voorbereiding hebben wij veel vertrouwen in de komende wedstrijden. Wij zullen u via dit clubblad, op de hoogte houden, maar nog beter is kom straks zelf kijken. Uw enthousiasme zal onze spelers extra stimuleren voor het behalen van gunstige resul taten. W. N. DANKBETUIGING Mevrouw Melchers verzoekt ons allen die bij het verscheiden van haar man zoveel blijken van belangstelling en medeleven hebben betoond, daarvoor langs deze weg haar grote erkente lijkheid te betuigen. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 9