IN MEMORIAM Dinsdag 8 februari jl. hebben velen, waaronder van zijn Ajax-vrienden o.a. Jan de Boer Sr., Kick Geudeker, Roef Vunderink, allen met hun echtgenoten, Wim Volkers, Tjerk de Munnik, Wim Bruynesteyn, Jaap Hordijk, Jurgens, de laatste eer bewezen aan ons aller Daan Roodenburgh Op 4 februari was, na een kort ziekbed, een einde ge komen aan een mooi, welbesteed leven, waaraan, wat zijn club Ajax betreft, deze vooral een blijvende herinne ring aan hem zal blijven bewaren in die prachtige schep ping, ons Stadion. Daarin legde hij architectonisch zijn grote gaven, terwijl de wijze waarop hij destijds, in 1934, de bouw voltooide, deed uitkomen dat naast de bouwer hier vooral de clubman aan het werk was, die Ajax als het ware iets wilde schenken Het toenmalig bestuur vond dan ook alle aanleiding hem daarvoor te begiftigen met het Ere-Lidmaatschap. Tot zijn verscheiden heeft hij zijn bouwsel, dat dan zo niet het grootste in zijn soort, algemeen wel wordt erkend als het mooiste voetbalstadion van Nederland, ik zou haast willen zeggen: bewaakt en door het geven van adviezen: verzorgd. Het was dan ook in het verleden niet altijd even gemakkelijk zijn medewerking te verkrijgen ten aanzien van veranderingen c.q. verbouwingen, indien zulks zijns inziens de artistieke waarde van het bouwwerk aantastte. Een tweede grote verdienste jegens zijn club is geweest, de oprichting van de Ajax-Honkbalafdeling. Ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan daarvan, heeft Wim Niepoth hier kortelings uitvoeriger over geschreven, waarbij o.a. gesprekken met Daan over dit stuk Ajax. Zijn verdiensten op dit terrein vonden algemene waardering in de benoe ming tot Lid van Verdienste van de KNBSB. Zes en tachtig jaar is Daan geworden, aldus behorende, zoals dat heet: tot de sterken. Zo was dat ook; hij genoot een uitstekende gezondheid en was op hoge leeftijd nog steeds een zeer actief sportman. Dat ik hem op 20 november jl. namens onze club nog heb mogen huldigen in verband met zijn 60-jarig lidmaat schap, geeft thans extra voldoening. Beste Daan, je grote vriendschap en clubliefde zullen bij ons in dankbare herinnering blijven voortleven. J. VAN PRAAG IN MEMORIAM Donderdag 13 januari jl. overleed Franciscus Johannes Couton in de leeftijd van 76 jaar. Frans, sinds 30 augustus 1916 lid, behoorde vooral wat de oudere garde in onze voetbalwereld aangaat tot Ajax' beroemdheden. Dat vond voornamelijk daarin zijn oorzaak, dat ook hij destijds deel uitmaakte van de zgn. Gouden Ploeg, het voor Nederlandse begrippen uit zonderlijk goede elftal van Ajax, dat door zijn fenomenale prestaties in de seizoenen 1917/1918 en 1918/1919 wijd en zijd grote indruk maakte. Namen als die van de Pelsers, Theo Brockmann, Jan de Natris, Wim Gupffert, Henk Hordijk, alsook die van Frans Couton e.a., lagen toen op ieders lip Behalve zijn verdienste in het veld heeft Frans ook achter de groene tafel belangrijk werk voor Ajax gedaan: als bestuurslid in de hoedanigheid van Commissaris (1922/ 1929) en vooral als lid van de toenmalige Elftal-Com missie A (samenstelling eerste elftal) met o.a. Theo Brockmann, Henk Anderiessen en Hein Delsen. Op 2 juli 1942 werd hij benoemd tot Ere-Lid. Dinsdag 18 januari jl. werd hij in het Crematorium West- gaarde" verast. Een dankbare herinnering aan een van Ajax' Groten zal in onze club blijven voortleven. Sr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 8