kroniek ajax-nieu ws Had tot voor kort Koning Winter zich weinig kunnen laten gel den hetgeen allerwege werd bejubeld, ook ten aanzien van een vlot verloop van de voetbalcompetities met behulp van zijn collega's" Thialf en Pluvius is het toch gebeurd: afgelas tingen, zelfs een paar maal ook voor het Betaalde Voetbal. Nu was dat, gezien het eerder gememoreerde verloop, geen ramp en konden b.v. velden, die anders een flinke beschadiging zou den oplopen, nu worden gespaard, hetgeen voor de clubs een niet onaanzienlijke kostenbezuiniging betekende. Waar de winter dit jaar juist wel nodig was; Sapporo, voor het houden van de Elfde Olympische Winterspelen. Sapporo, waar in de strijd op de smalle ijzers de Nederlandse kleuren op fan tastische wijze werden hoog gehouden. Ard Schenk (geweldig, een pracht kampioen), Kees Verkerk, Jan Bols e.a., de dames Stien Baas-Kaiser, Atje Keulen-Deelstra, Elly van de Brom, Sippy Tigchelaar, en wie al niet meer, hebben daar in Japan als Hollands Glorie - potvordorie, maar even negen medailles weg gesleept, waaronder viermaal GOUD! En daar bleef het niet bij. In Oslo, bij de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats, presteerde de blonde jongen uit Anna Paulowna het alle vier afstanden op grootse wijze te winnen en daarmede een historische prestatie te leveren: Europees-, Olympisch- en Wereldkampioen. En als no. 3 op het schavotje": Jan Bols! Onze felicitaties en grote bewondering we menen hier wel te mogen zeggen namens geheel Ajax! Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1971/1972 - Februari - No. 5 Abonnement (voor niet-leden): f 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 15 maart a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag AjaxSparta 21 - was Haan er-als-de-kippen- bij De strijd tegen Sparta (no. 3 op de ranglijst) in de Meer neen, vooral in de tweede helft was Ajax niet best op dreef. Uiteindelijk wonnen we wel met 21maar laten we eerlijk zijn bij een gelijkspel hadden we niets mogen zeggen. Nu was het wel zo, dat de Rotterdammers (ondanks hun derde plaats toch met 8 punten achterstand op Keizer c.s.) eigenlijk niets hadden te verliezen. Of aan de andere kant van Ajax-zijde in een sfeer van lichte onderschatting werd gespeeld In ieder geval liep het zeker niet naar wens. Bij 11 kreeg Kovacs beslist een boodschap der goden; Vrouwe Fortuna moet hem de naam: Arnold Mühren hebben in gefluisterd. Hij was het, die een weer eens door Piet Keizer fabuleus genomen vrije schop met een flinke hoofdknik net in de andere hoek plaatste als waar Pim Doesburg stond te wachten. Zo draaiden we er toch nog goed doorheen. Daarna kwamen de afkeuringen. Niettemin hield trainer Kovacs zijn jongens ook qua wedstrijden aan de gang: tegen eerste- divisie-koploper Haarlem op een keihard veld, waarbij wederzijds de nodige voorzichtigheid in acht werd genomen (43 voor Ajax), alsmede (opnieuw) in Marseille tegen Olympique een gelijkspel (22). De competitie werd hervat met NACAjax. Dat was in het verleden vaak een moeilijke uitwedstrijd. En niet alleen voor ons Met deze herinnering misschien dat de zaken daar in Breda meteen stevig werden aangepakt, hetgeen tot resultaat had, dat het eerste gedeelte van de eerste helft nauwelijks om was, of Ajax had reeds een voorsprong van 40 (Keizer, Van Dijk 2x en Suurbier). Dat was hard voor Daan Schrijvers and his boys. Toen ging Ajax er min of meer een oefen partij van maken, in plaats van dóór te gaan en misschien wel tot een score tegen de dubbele cijfers aan, te komen. Over wat hier juist is, zullen vele meningen zijn Een strafschop tegen bracht de stand op 41 en Gerrie Mühren maakte er met een laag hard schot voorlopig 51 van. Waarna de zuidelingen er toch nog in slaagden het eindresultaat op 25 te bepalen. Drie minder prettige zaken deden zich nog binnen de krijtlijnen voor. De slechtste daarvan trof NAC-doelman De Jong, die zo ongelukkig viel, dat hij zijn kuitbeen brak. Vanaf deze plaats wensen wij deze uitstekende goalie een spoedig algeheel her stel toe. Verder werden Van Gorp en Johan in het boekje van ,,ref" Corver genoteerd. Voor beiden betekende dat: een boeking. Waar de man uit Breda echter in de bekerwedstrijd tegen NEC opnieuw werd opgeschreven, zal het ditmaal waarschijnlijk min der goed voor hem aflopen. Donderdag 17 februari jl. vergaderde ons Opperste College, met name de Ledenraad. In zijn openingswoord herdacht voorzitter Van Praag de korte lings overleden Ere-Leden: Frans Couton en Daan Roodenburgh. Vervolgens werden de nieuwe leden, de heren J. Lambregts en N. Klok, geïnstalleerd. De notulen van de vorige bijeenkomst, de leden reeds keurig gestencild en als van ouds uitstekend door onze secretaris Jan Westrik verzorgd, toegezonden, werden, behoudens twee kleine correcties, onder applaus voor de samensteller met algemene stemmen goedgekeurd. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 2