amateur-overzicht WATERMAN t enGERRAND Juweliers Briljant Horloges door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Aangezien de vorst de afgelopen weken zorgde voor vele af gelastingen, ditmaal een kort overzicht. Ajax 3 Ons eerste elftal begon het nieuwe jaar goed met een eclatante overwinning op JOS 2. Het werd 60, na een ruststand van 30, door doelpunten van Wim Gerritsen, uit een fraaie voorzet van Jan van Doorn, Ton Meyers, liefst drie treffers, en Herman van Brevoort die twee maal de juiste opening vond. Tegen Zilvermeeuwen 2 werd het in een slechte wedstrijd 11. Een snel genomen voorsprong, het werd 10 door Jan van Doorn, werd in de loop van de wedstrijd onnodig uit handen gegeven. Toen de stand eenmaal 11 was, raakten onze jon gens een beetje van hun stuk. Het is in de afgelopen jaren al meer gebleken dat de Zaandammers een ,,Angstgegner" voor ons zijn. De moeilijke uitwedstrijd tegen AFC 2 leverde in een zeer goed gespeelde ontmoeting een 2O-zege op. Vriend en vijand waren 't er over eens, dat de overwinning meer dan verdiend was. Voor de rust had de bijzonder goed spelende Ton Meyers, uit een harde, lage voorzet van Herman Berkman, met de linkervoet voor 10 gezorgd, terwijl na de pauze onze kopspecialist Wim Gerritsen een uitgekookte vrije schop van Freek Post zeer be kwaam afrondde. Er kwamen zelfs nog enkele fraaie kansen om de voorsprong te vergroten, onder meer tekenden wij een on mogelijke misser van Herman Berkman aan vlak voor doel, maar dat bleef de rood-zwarten dan toch bespaard. Alles bijeen een zeer goed resultaat, dat tot gevolg heeft dat de strijd in deze afdeling toch weer zal gaan tussen Volendam en Ajax. Ajax 4 Dit elftal kwam dit keer slechts twee maal binnen de lijnen. In Utrecht werd tegen DWSV 2 een 22 gelijk spel bereikt. Hans de Vos was de maker van de eerste goal, een diagonaal schot in de uiterste hoek, maar nog voor de rust wisten de Utrechters de score in hun voordeel om te buigen, mede door enkele on zekere momenten in onze verdediging. Na de hervatting brach ten de rood-witten de stand weer in evenwicht en verder meldt elftalleider Been: een wedstrijd om zeer snel te vergeten. Op stadgenoot Blauw-Wit werd een nuttige 21-zege behaald. Een gehavend elftal (keeper Burger, aanvoerder Rodenburg, Mulder en Scheeres ontbraken door ziekte, blessure of anders zins) wist, goed spelend, de Zebra's van zich af te houden. Met name good-old Ab Post speelde een goede wedstrijd. Hans de Vos en Wim Muller van Moppes zorgden er elk met een fraaie goal voor, dat de punten in de Meer bleven. Door deze resultaten blijft dit elftal meedoen in de kopgroep van de reserve 2e klasse KNVB. Ajax 5 Ook het vijfde elftal deed in deze periode weinig aan competitie voetbal. Het Uithoornse VDO kwam als koploper naar de Meer met de opzet niet te verliezen. Zij zijn daar, zij het met het nodige geluk, in geslaagd en wij moeten stellen dat de hoofd oorzaak bij ons lag door een gebrek aan conditie. Verschillende zwakke momenten in de VDO-defensie konden niet worden af gestraft door een gebrek aan startsnelheid en wendbaarheid. Mede door de defensieve instelling van de oranjehemden, kwam onze achterhoede eigenlijk geen moment in moeilijkheden. Eind stand derhalve: dubbelblank. Na enkele weken verplichte rust wachtte dan op 't Sportpark Sloten: Gold Star. In een redelijk goede wedstrijd bleven we met 41 aan de positieve kant van de score. Peter Duyvelshoff doelpuntte voor de rust twee maal en Jan Fleysman en Hans de Vries, uit een vrije schop van dertig meter, deden het na de thee. Met iets meer rust en attent reageren had Gold Star in de slotfase zelfs naar een debacle kunnen worden gespeeld, maar Peter Duyvelshoff, Jan Fleysman en Frans Grootenboer vonden het kennelijk genoeg. Ajax 6 Het zesde elftal speelde dit keer de meeste wedstrijden. Van koploper SNA 2 werd met het kleinst mogelijke verschil ver loren. Lange tijd zag het er naar uit, dat een gelijkspel tot de mogelijkheden behoorde, maar kort voor tijd slaagden de Een- drachtbewoners erin de winst alsnog te grijpen. Na een draw (11) tegen RKAVIC 3, werd De Meteoor in een aantrekkelijk duel met 30 geklopt. Frits van der Valk benutte een strafschop, waarna Theo van Haarlem met een dropkick voor de mooiste goal van de wedstrijd zorgde. Last but not least was 't Ronnie Mortel, die uit een vrije schop direct raak kogelde. Tegen runner-up Eland-SDC 2 werd een fraai 21-resultaat geboekt. Rob Lissauer opende al spoedig de score, waarna Harry Sacksioni met twee fraaie treffers De Eland verder op achterstand zette. Ogenschijnlijk een veilige voorsprong, maar toch slaagde De Eland erin de achterstand tot 32 terug te brengen, mede door slordigheden in onze verdediging. Mijne heren, in penibele situaties gaat ruimen voor schoonheid, zeker wanneer er nog slechts enkele minuten te spelen zijn. Desalniet temin gefeliciteerd met de laatste bereikte resultaten. Tenslotte willen we de spelers van het vijfde en van het zesde elftal er nogmaals op attenderen dat er donderdagavond ge legenheid is de training te bezoeken. Gebleken is dat nog ver schillende spelers aan onze eerste oproep geen gevolg hebben gegeven. De opkomst is thans redelijk, maar kan beslist nog beter. Oude Brugsteeg 2, Amsterdam j Tel. 243109 (tussen Damrak en Warmoesstraat) Z^ll\CT INKOOP VERKOOP OCCASIONS 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 11