amateur overzicht TOYOTA GEROPA f 6.299,- f 16.995,- Met betrekking tot onze montage aangaande de perscommen taren na de wedstrijd PanathinaikosNacionale verwijzen wij u speciaal naar het „Ajax had gelijk" (rechts) voorkomende in Elsevier. Daarin wordt terecht gewezen op het feit dat de Ne derlandse Sportpers verzuimde te erkennen dat ook ZIJ en vele anderen (denken wij o.a. aan de handtekeningen-actie) Ajax bekritiseerde ten aanzien van haar afwijzend standpunt inzake het spelen om de Wereld Cup. Een verder commentaar ontleenden wij aan ,,De Spartaan", het clubblad van het Rotter damse Sparta: Ik heb in vele bladen de Griekse pers geciteerd gezien. Die schreef: Ajax had toch gelijk. Vreemd genoeg heb ik over de persoonlijke mening van de Nederlandse journa listen, die zich in september vrij algemeen tegen Ajax keerden, nog weinig gelezen. Het Rotterdams Nieuwsblad was een dier weinigen. Ik had het leuk gevonden als men algemeen hard erkend: Van Praag, we geven je bij nader inzien groot gelijk. Dat zou geen schande geweest zijn, omdat Van Praag natuurlijk meer verantwoordelijkheid draagt dan een jour nalist, die zich in dat opzicht in gezelschap mag weten van ARGUS en tenslotte Arie de Wit Jr.: Vanaf het moment, dat het bestuur der AFC Ajax het besluit heeft genomen, niet deel te nemen aan de wedstrijden om de Wereld Cup, heb ik dit besluit gerespecteerd. Na het lezen van de uiteenzetting van dr. J. H. M. Rolink in het Ajax-Nieuws van november jl., heb ik tot mijn vreugde kunnen constateren, dat mijn reactie op het besluit van het bestuur van Ajax gegrond is geweest. Ik wil in het bijzonder verwijzen naar punt 1 van de door dr. Rolink naar voren gebrachte bezwaren, nl. de biologische klok. Uit hoofde van mijn beroep ben ik genoodzaakt jaarlijks meer dere buitenlandse reizen te maken, in het bijzonder naar de USA en het Verre Oosten. Mijn meest recente reis was naar Japan, Korea, Taiwan, Hong kong, Singapore, Australië en Zuid-Afrika. Deze reis moest ik maken binnen een tijdsbestek van 4 weken. In Melbourne werd ik geconfronteerd met bepaalde lichamelijke problemen, t.w. moeilijkheden om in slaap te komen alsmede vervellingen aan handen en voeten. Ik heb in Melbourne een arts geconsulteerd. Deze informeerde waar ik vandaan kwam en wat ik de periode, voorafgaande aan het consult had gedaan. Na de arts een exposé te hebben ge geven van mijn activiteiten en na door hem onderzocht te zijn, deelde hij mij mede dat ik een ziekte had, die men in medische kringen de ,,Jet age desease" noemt. Deze ziekte, die in feite geen ziekte is, wordt veroorzaakt door het vliegen over langere afstanden, waardoor, zoals de Duitsers dit noemen, ,,Der Kreis- lauf" beïnvloed wordt. De Duitse term ,,der Kreislauf' is synoniem aan de door dr. Rolink naar voren gebrachte biologische klok". Afhankelijk van leeftijd, reageert het menselijk lichaam op een verstoring van de biologische klok. Het staat voor mij als een paal boven water, dat topsporters, en hiertoe kan men de spelers van de Ajax-selectie toch rekenen, beslist nadelige gevolgen zullen hebben van het spelen van wedstrijd (en) in Zuid-Amerika binnen een tijdsbestek van 7 dagen. Ik feliciteer het bestuur van harte met de genomen beslissing, welke m.i. van grote invloed zal zijn op de resultaten van ons eerste elftal in het seizoen 1971-1972. ARIE DE WIT Jr. door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Omdat u dit nummer in januari in de bus krijgt, willen wij dit maal beginnen een ieder een bijzonder voorspoedig, maar boven al gezond 1972 toe te wensen. Wij tekenen verder aan, dat de prestaties van de elftallen over het algemeen een stijgende lijn vertonen en wij hopen dat deze zich in de komende maanden verder zal voortzetten. Ajax 3 Hoewel ons eerste amateurelftal tegen SDW 2 bijzonder onge lukkig aan de verkeerde kant van de score bleef (het werd 10), speelde het een behoorlijke wedstrijd. De inzet was prima, de combinaties verliepen veelal glad, maar op het beslis sende moment was er altijd wel een obstakel. In Utrecht werd een 21-overwinning geboekt op een altijd lastig DOS '01 2. Alle doelpunten vielen in de eerste helft, waarbij voor ons Ton Meyers en Herman van Brevoort scoorden. Thuis tegen De Spartaan 2 werd ook alleen vóór halftime ge scoord. Met vaak goed voetbal werden de Eendracht-bewoners binnen één helft naar een kansloze 3O-nederlaag gespeeld. Eerst was het captain Van Brevoort die een vrije schop a la Piet Keizer achter de keeper van De Spartaan liet dwarrelen en vervolgens zorgden weer Herman en daarna Ton Meyers binnen enkele minuten voor een zeer veilige voorsprong. Dat deze voor sprong na de rust niet verder kon worden uitgebouwd, lag onder meer aan het goede werk van de Spartaan-goalie. Tegen het al-oude UW uit Utrecht werd een eclatante zege behaald (71). Met goed opbouwend voetbal vielen voor rust de doelpunten met de regelmaat van een klok. Liefst zes maal verdween de bal in de Utrechtse touwen. Arie van Eyden, Rolf Grootenboer (2x), Herman van Brevoort (2x) en Jan van Doorn waren de schutters. Het was logisch dat het spel na de hervat ting wat rustiger (minder geconcentreerd) werd, maar dat lever de tenslotte toch nog een goal op van Herman Berkman, terwijl de Utrechters daar geen treffer meer tegenover konden stellen. Hun enige doelpunt was kort voor rust ontstaan uit een toe gestane strafschop. Uit het verslag van deze wedstrijd zou het misschien lijken dat de niet genoemde spelers minder waren; integendeel: een Cok Hoogenboom, René van Beek, Arie van Eyden, Wim Gerritsen, Richard Oldenziel en Freek Post gaven „achter" alle rust en bevorderden daardoor dat de eerder ge noemden in staat waren zo vaak het net te vinden. Ajax 4 Hoewel dit elftal de tweede plaats op de ranglijst tot op één reeds van tot Plantage Muidergracht 13 (vlak bij Roeterstraat en Artis) Bel voor proefrit 22.39.49 Showroom ook 's-zaterdags geopend 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 9