van de voorzitter AjaxFC Twente (10) - Johan zaait onrust in de verdediging der gasten Alsnog voor u allen een voorspoedig 1972, dit mede namens de andere be stuursleden; moge u in goede gezondheid getuige zijn van verdere Ajax-successen, van hoog tot laag. Ten aanzien van bepaalde gebeurtenissen kan ik u mededelen dat de Structuur- Commissie, die zal onderzoeken of en hoe een splitsing tussen Profs en Amateurs kan worden doorgevoerd, als volgt is samengesteld: J. van Praag J. Westrik, secretaris van de commissie H. G. A. Timman M. Caransa H. Smit Mr. Dr. E. W. Catz C. Bouwens Een eerste vergadering heeft reeds plaats gevonden; zeker zullen er nog vele vol gen alvorens het Rapport van de Struc tuur-Commissie aan de Ledenraad en leden kan worden voorgelegd. Het moet mij van het hart, dat de omgang met de pers toch wel een zeer moeilijke aangelegenheid blijft. Waarom ja, dat is mij nog een raadsel is het voor be paalde heren zo moeilijk (ik zeg wel: bepaalde heren, want een enkele is inder daad anders, waarover straks meer) om ongelijk te bekennen resp. bepaalde „mis grepen" in hun berichtgeving te her- THEO TIMMAN f Bij het ter perse gaan van dit clubblad bereikte ons de treurige tijding, dat de heer N. T. Timman op 77-jarige leeftijd is overleden. Reeds sedert 1935 ondersteunend lid zijnde, werd hij in juni 1957 tot werkend lid benoemd, waarna hij vele jaren zitting had in de Ledenraad en destijds o.a. ook deel uitmaakte van de Reglementswijzi- gings Commissie. Zijn gezondheidstoestand liet de laatste jaren veel te wensen over, niettemin hield hij tot het laatst zijn gang naar ons Sta dion gaande. Een Ajacied die veel voor zijn club heeft gedaan en daardoor in goede herinnering bij zijn vele vrienden zal blijven, is heen gegaan. Theo, rust in Vrede. roepen. Ik verwijs hierbij o.a. ook naar de pennevruchten van onze Kroniekschrijver aangaande het „Ajax had toch gelijk" na de wedstrijd PanathinaikosNacionale om de (officieuze) Wereld Cup. Recent publiceerden vele bladen op hun voorpagina het (volkomen uit de lucht ge grepen) bericht dat Leo Horn tot Direc teur-Sportief bij Ajax zou worden be noemd. Eerder heb ik, mede namens de andere bestuursleden, in deze kolommen als onze mening geuit, dat de pers zo volledig mogelijk en vooral eerlijk door ons dient te worden ingelicht, uiteraard met inacht- name van interne aangelegenheden, die, gelet op het vertrouwelijk karakter daar van, niet voor publikatie in aanmerking komen. Als dan dezerzijds op desbetreffende vra gen van H.H. Journalisten duidelijk wordt geantwoord: 1. dat Leo Hom nimmer bij ons naar bovengenoemde functie gesolliciteerd heeft; 2. hij voor deze betrekking ook niet in aanmerking zou komen; 3. Leo Horn van zijn kant de vacature heel beslist NIET ambieert, dan moet men mij toch eens vertellen, of ten aanzien van het Ajax-bestuur niet de beleefdheid verwacht mag worden, in de vorm van een rectificatie met betrek king tot de eerder onjuiste publikaties. De heren van de pers willen alles weten, nogmaals, ze krijgen een juiste en zo vol ledig mogelijke informatie. Inzake Leo Horn werd op de vraag of deze benoemd was, zowel door Henk Timman, Jan West- rik en ondergetekende ontkennend geant woord. Maar als ze ons toch niet geloven (en dat moet dan toch uit het achterwege blijven van enigerlei rectificatie worden aangenomen), waarom bellen en vragen ze ons dan nog? Vooral de heer Pim Stoel van „Het Pa rool" hij had het onjuiste bericht het eerst gebracht schijnt na de Neeker- mann-Cruijff-affaire nog niets geleerd te hebben. Om dan nog even terug te komen zo als ik beloofde op de journalist, die wél met een herroeping van gepubliceerde onjuistheden over de drempel kon en wil de komen. In „De Journalist", orgaan van de Neder landse Vereniging van Journalisten, is Lex Muller, sportverslaggever van de Haagse Courant, aan het woord, naar aanleiding van zijn verblijf in Marseille ten tijde van de wedstrijd Olympique Mar seilleAjax. Na zijn ontboezeming over o.a. de voortreffelijke ontvangst van de verzamelde pers door de Franse gast heren, volgt deze noot: „Hoewel (zeker) onze eigen af delingen, Ajax nóch FC Den Haag met zijn etentjes voor de sporadische Cupronden), vallen te vergelijken met het charmante Olympique Mar- 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 6