Cor Brom toonden daar op Monnekenhuizen een inzet, die de goed bezette tribunes in extase bracht en waarbij men lang in het verleden moest teruggaan om zich dergelijke situaties te herinneren. Met wie had dat anders verwacht Ger Bals aan het hoofd, werd lang stand gehouden, kwam men na O achter zelfs op 11, maar uiteindelijk moest toch voor het Ajax-geweld worden gezwicht. Ondanks de 31-nederlaag gin gen de gastheren met een ovatie van het veld. Tussen Vol end am en Vitesse lag de wedstrijd: AjaxFC Den Bosch. Hier hebben wij van onze tegenstanders niet veel kun nen genieten, op één uitzondering na: hun doelman v. d. Pluym. Nu, van ons doet hij zijn naam eer aan, met dien verstande, dat hij niet één pluim, maar er een hele bos verdiende naar hetgeen hij deze middag liet zien. Zonder hem waren de gasten zeker met een nederlaag in de dubbele cijfers naar de stad van .zoete lieve Gerritje" teruggekeerd Nu moesten zij maar 5O betalen". Daarmede was dan tevens eert einde gekomen aan het eerste gedeelte van de competitie. Met Ajax op de eerste plaats en derhalve zoals men zulks pleegt aan te merken als Herfst- kam pioen 1971. Nog vóór het feest van het Licht, kerstkrans, kerstkalkoen, etc. werd begonnen aan de tweede zeventien wedstrijden, hetgeen al direct in de Meer een topper te zien gaf: AjaxFC Twente. Aangezien er op Tweede Kerstdag slechts sprake was van een inhaalprogramma en de meeste clubs ook Ajax helemaal ,,bij" waren, ontstond er zoiets als kerstvakantie, wat voor velen aanleiding was er tussenuit te gaan. Teneinde dat allemaal zo gunstig mogelijk te laten uitkomen, werd besloten de strijd tegen de lieden uit Enschede als lichtwedstrijd op zaterdag avond te spelen. Nu, een grootse vertoning werd het niet. Wanneer men meent dat de volgelingen van trainer Rijvers van internationale allure zouden zijn, dan is daar op deze avond weinig van gebleken, zo min als men aan hun hoofdzakelijk verdedigend spel (men kwam nauwelijks tot een aanval van enige allure) kon zien dat hier no. 3 op de ranglijst partij gaf. En pleit het o.i. ook niet voor trainer/coach Rijvers het falen van zijn discipelen min of meer te verdoezelen door de leiding van ,,ref" Keizer zo sterk te bekritiseren. Neen, de hand hier in eigen boezem steken c.q. erkennen dat men nog tamelijk ver verwijderd is van de werke lijke topklasse (zowel bij Feyenoord als bij ons is deze overigens ook niet in één of twee jaar opgebouwdzou een juistere en in ieder geval waardiger houding van de heer Rijvers geweest zijn. In welke geest uit het commentaar van de scheidsrechters Dorpmans en Derks, gelanceerd in een TV-interview, de Twente- trainer ook het een en ander heeft kunnen opsteken Uitslag 10. Traditie getrouw organiseerde de Clubavonden-commissie op woensdag 22 december jl. de jaarlijkse kienavond met wederom zeer fraaie prijzen. Hadden we gedacht dat in verband met de nieuwe bepaling dat het meebrengen van introduces niet was toegestaan dit tot minder belangstelling aanleiding zou geven, toen speaker La Fleur de kiendoppen aan het rollen bracht, was de zaal als vanouds (vol) bezet, zodat je je af ging vragen hoe het geweest zou zijn als alle .gasten" ook weer gekomen waren Maar het bleek toen dat men het met het toelaten van in vité's zo nauw niet genomen had en dat vinden we tegenover de Ajacieden, die zich wél aan de regels hielden, op zijn zachtst gezegd: onsportief. Met de opvatting: alleen Leden en Donateurs, zijn we het vol- IIij de foto's: na een lovend woord van de Oude Sint Nicolaasfeest van de Ajax-jeugd Hoog ryst Barry boven zyn tegenstanders K NVII-Beker) 8—3 dit tijdens het St. Ajax—PEC Zwolle 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 3