kroniek ajax-nieu ws Een nieuw jaar met het aloude geluid: DE GOEDE WEN SEN. Welaan, bij deze dan: veel geluk voor u allen in 1972 waarbij vooral een goede gezondheid. Ja, want al zal hier en daar een goede wens meer nodig zijn als gevolg van een met recht minder goede gang van zaken wanneer de ,,zaak" van gezond-naar-Uchaam-en-geest maar vertrouwen schenkt, kan veel worden (ver-) gedragen. Het achter ons liggende jaar zal, wat Ajax betreft, als de top in de toch al zo rijk aan hoogtepunten zijnde Ajax-historie wor den aangemerkt. Daar was in de eerste plaats het enorme gebeuren: WINNAAR VAN DE EUROPA CUP VOOR LANDSKAMPIOENEN, de jaar lijks grootste prestatie in de Europese voetbalwereld. Wilde dit twee seizoenen geleden in de finale tegen AC Milan (nog) niet gelukken, thans werd het Griekse PANATHINAIKOS met 20 verslagen en stond Amsterdam in Londen al op zijn kop. Wat bij terugkeer in het moederland gebeurde de aankomst op Schipholop Soestdijk (ontvangst door H.M. Koningin Juliana) op het Leidseplein (Stadsschouwburg), de rijtoer door de stad het stadhuis het was om nooit te vergeten. Daarnaast wonnen we andermaal na TWEE finales tegen Sparta de KNVB-Beker; in deze Beker-competitie hadden we eerder Feyenoord uitgeschakeld. Voor de Rotterdammers was er nu nog maar één gelegenheid om het volgende seizoen inter nationaal een rol te spelen, namelijk in de eredivisie kost wat het kost winnen van Ajax om daarmede de landstitel binnen te halen. Wel dat lukte hun. Mede door een meer dan overladen programma van stuk voor stuk to p-wedstrijd en en nauwelijks één week vóór de EC-finale in Londen, moesten Vasovic c.s. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" j Maandblad Seizoen 1971/1972 - Januari - No. 4 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 I Redactie j M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp j j Administratie-adres I Middenweg 401 - Amsterdam-O. i Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 15 februari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn J i Foto omslag behorende tot Europa's beste „tien". 1971 x Johan (no. 1!) en Piet Hulde! tegen Feyenoord aantreden. Een bijzonder gunstige gelegenheid derhalve voor de bezoekers, die daar dan ook van profiteerden en met 13 aan de voordelige kant bleven. Alles bij elkaar echter was er aanleiding naderhand Ajax mét het Londense ARSENAL (dit jaar winnaar van ,,the double") uit te roepen tot de beste club(s) van Europa, welke onder scheiding we in Parijs in ontvangst mochten nemen. Bekijken we dan verder het we!-en-wee in de huidige competitie, wel, dan blijft de terugblik op 1971 er een van grote voldoening en zéker als we daarbij het verloop van vele andere, óók belang rijke gebeurtenissen in onze club in aanmerking nemen. Denken we o.a. aan de recente totstandkoming van de lichtinstallatie! We .tekenen er voor", zoals men vaak pleegt te zeggen, bij de volgende jaarswisseling over een ook zo fraai 1972 voor onze club te kunnen reppen Die tevredenheid geldt ook ten aanzien van onze reserves; na enkele jaren minder goed .geboerd" te hebben, spelen we thans, zo (nog?) niet vanaf de bovenste, dan toch wel van een plaats in de kopgroep een rol van meer betekenis dan voorheen. In de amateur-sectie was men het afgelopen jaar niet on tevreden, maar het kan véél beter. Ajax 4 was de enige, die met een kampioenschap de eer hoog hield Laten we hopen dat het nieuwe jaar tot grote inzet inspireert! En dan niet gehéél verstoken van een blik van Vrouwe Fortuna Het zij zo! Met betrekking tot het altijd zeer belangrijke werk van de Jeugd commissie zij opgemerkt dat ook bij deze Heren even zovele keren de mening heerst, dat het ,,nog beter kan". Dat heet dan, wanneer niet alle elftallen op de eerste plaats eindigen. Doch het houdt niet in, dat er toch voldoening is over het feit dat we altijd wel een paar kampioenen hebben. Zónder deze zitten we zelden of nooit. Maar, zoals ook buiten clubverband altijd veel van Ajax wordt verwacht, hoopt, ja rékent men intern eveneens op de beste resultaten. Wat de laatste maand van het oude jaar aangaat, gaf dit op zaterdagmiddag 4 december de traditionele komst van de grijs aard uit Spanje met zijn knecht te zien. Zulks ter opluistering van een jeugdmiddag, waarbij Pupillen en C-juniores aanwezig waren. Wel, de oude Sint, volgens zijn zeggen in het moederland nauwe contacten met Rinus Michels onderhoudend, was goed op dreef en vond tegenover zich een 160-tal jonge Ajacieden, over wie hij zó (duim) te spreken was. Niet alleen wat betreft hun prestaties op het groene veld, doch ook gezien hun gedrag op deze middag. Hij vond het een van zijn beste bezoeken van de laatste jaren. Hetgeen mede als een compliment aan het adres van de Jeugdcommissie incluis de leiders der Pupillen mag gelden. Zoals gewoonlijk besloot een gezellig afzakkertje" inclusief warm banket voor de ouderen, deze geslaagde Sinterklaas viering. De laatste loodjes" van het oude jaar brachten ons eerste elftal tegenover wat lichtere tegenstanders, waarbij vooral in de uit-wedstrijden echter niets bleek van zwakkere broeders. In tegendeel. In Volendam b.v. kwamen we maar net met de hakken over de sloot (01in een wedstrijd, waarin de oude collega's van Gerrie en Arnold Mühren speelden, zoals het geacht publiek in geen maanden had aanschouwd. Ja, tegen Ajax spelen schijnt tot ongelooflijke inspiraties te leiden Zo was het ook in Arnhem tegen Vitesse. De discipelen van 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 2