voorsprong te geven na een goede combinatie met Alberts. Door 'n misverstand werd het kort daarna echter gelijk. Het einde naderde en beide ploegen verzoenden zich al met een punten verdeling. Een plotselinge uitval van DWS, die met een doelpunt werd afgerond, leek een nederlaag voor ons in te houden, doch in de laatste minuten gelukte het ons toch nog de gelijkmaker te scoren, zodat een gelijkspel (22) werd behaald onder een voortreffelijke leiding. J. Blok (aanvoerder A2) Juniores A3 handhaafde zich in kop ranglijst De weersgoden dragen King Soccer dit seizoen wel een bijzon der warm hart toe, want het voetbalprogramma ging in alle geledingen ononderbroken door. Tot ver in december geen regen, geen sneeuw en betrekkelijk zacht weer. Onze Juniores A3 bleef zich in de kop van de ranglijst hand haven. Om precies te zijn: op de vierde plaats, waarbij wij, om de eerste plaats nog te bereiken, afhankelijk zijn van een aantal misstappen van onze naaste concurrenten, t.w. DJK, Roda '23 en St. Pancratius. Blauw-Wit werd een gelijk spel afgedwongen (33). Deze wed strijd had een typisch score-verloop. Ajax kwam vóór, door een fraai doelpunt van Jan Hoopman. Even later werd het gelijk (11), doch weer was het de actieve Jan, die ons op een 21-voorsprong zette. Toch bracht Blauw-Wit de stand weer in evenwicht (22) en zag zelfs kans een voorsprong te nemen (32). Dit werd Rob Koperdraat, onze centrale verdediger, zeker wat te gortig, want even voor tijd bracht hij Ajax op gelijke voet (33). Bravo, Rob. Ja, en dan de thuis- en uitwedstrijd tegen onze grote concurrent, St. Pancratius. Thuis verloren wij deze ontmoeting met 01 in weerwil van het feit, dat wij de wedstrijd in handen hadden. Ajax kreeg zeker twee of drie doelrijpe kansen om de strijd in zijn voordeel te beslissen. De jongens van St. Pan cratius hebben veel minder kansen gehad, maar wisten toch één uitval te benutten. Ja, mijne heren van de A3, een wedstrijd wordt toch altijd nog gewonnen door doelpunten te maken. Dit is wellicht wel één van de meest simpele waarheden in de voet balsport. De week daarop gingen wij op bezoek bij St. Pancratius. Dit was nu eens een treffen, dat alles te genieten gaf, wat voet ballen zo aantrekkelijk maakt. Pracht doelpunten, spannende en hachelijke momenten voor beide doelen, kortom, één stuk pro paganda voor jeugdvoetbal. En een scheidsrechter, die de zaak volkomen in handen had. Onze A3 won deze ontmoeting met 21 door fraaie doelpunten van George Dekeling en Peter Vaz Nunes. Twee juweeltjes van kopballen. Tijdens de laatste fase van deze om half drie begonnen ontmoe ting viel de schemer in. De minuten kruipen om. Ajax vecht voor wat het waard is. Dan fluit de scheidsrechter af. Elf dolgelukkige Ajax-spelers, die deze overwinning uit 't vuur sleepten, met in het doel Nico Verschut, die zijn heiligdom als een leeuw verdedigde, zoeken de kleedkamer op. Er komt een flesje aan te pas. Feest in de Ajax-gelederen. Op deze middag misten we helaas Theo van Diepen die, door griep getroffen, in zijn bed lag. Ik hoop dat het succes van zijn elftal heeft bijgedragen tot Theo's herstel. J. H. H. Juniores Bi In de uitwedstrijd tegen Uithoorn kwamen we de eerste helft onder flinke druk te staan; de hevige tegenwind speelde daar geen geringe rol in. Na de rust namen wij echter het heft stevig in handen, getuige twee fraaie doelpunten van rechtsbuiten Melgers. Het laag geklasseerde Volewijckers vormde in tegenstelling tot onze vorige opponent, geen enkel probleem. Kwamen we in de uitwedstrijd niet verder dan een gelijkspel, deze keer moesten de gasten het onderspit delven. Gelegenheidsspits Paul Mantel IN MEMORIAM „LE MARCHE Wat deed het me leed om te moeten vernemen Het verscheiden van Melchers, onz' dichtende vriend, Die zovele jaren ons Ajax belichtte Op fantastische wijze Hij heeft het verdiend Te denken nog eens aan zijn veelvuldig oeuvre, Aan die talloze versregels in onze krant Jaren lang bleef hij trouw ons vergasten Op zijn hulde aan Ajax, zijn club, in zijn trant! Men hoefde niet vragen, wie dat had geschreven, Dat droeg zonder twijfel pseudoniem ,,Le Marché". Zijn stijl had iets eigens, was zó te herkennen En bleef ons steeds boeien, 't was altijd oké! Ons ,,Ajax-Nieuws" heeft nu een schrijver verloren, Die wel moeilijk vervangbaar zal zijn, naar ik vrees Ze liggen niet opgescheept, d'Ajax-poèten Ik zou zo graag willen, dat er weer een verrees. Misschien zal het licht, dat ons Ajax verlicht nu Gaan verrijzen in 't brein van een nieuwe poëet. Ons ,,Ajax-Nieuws" kan poëzie niet ontberen, Dus in blijde verwachting klopt 't hart ons wie weet! W. H. DRONKERS bekroonde een van zijn solo's met een daverend schot dat doel trof. Het karwei werd na de thee voltooid. Een sympathiek aan doende kopbal van een Noord-Amsterdammer in eigen doel en een doelpunt van Melgers bepaalden de eindstand op 30. Jammer dat we nog 'n strafschop misten. De thuiswedstrijd tegen TOB leverde ondanks de eindstand ook weinig problemen op. Al in het eerste half uur werd de wedstrijd beslist door fraaie goals van de hardwerkende Bruynestein (zou het in de naam zitten?), terwijl de tegenstander met een mach tig afstandsschot tegenscoorde. Eindstand derhalve 21. Absolute topper van deze wedstrijdenreeks vormde de match tegen koploper DWS-uit. We kregen het, zoals wel werd verwacht, vooral in het eerste half uur behoorlijk druk in de verdediging. Een nogal dubieuze penalty zette ons al snel op een 1O-achterstand. Het gelukte ons in de eerste helft niet het DWS-bastion te doorbreken. In de tweede helft mochten we van onze leider, de heer Ronday, wat meer het accent op de aanval leggen, wat dan ook prompt gebeurde. Het resultaat liet niet lang op zich wachten. Eef Melgers (krijgt ie 'm goed voor zijn voet, dan zit ie) drukte de gelijkmaker in de touwen. Enkele minuten later was het de scheidsrechter die ons prettig verraste door de bal op de stip te leggen. Niet eens nerveus nam ondergetekende zijn aanloop enne wacht dacht u, natuurlijk 21 en een prachtige over winning. Ook de lastige klip AFC werd keurig omzeild, alhoewel dat alle maal niet vanzelf ging. Al vrij vlot was het Bruynestein die een voorzet van rechts meesterlijk inkopte. Deze goal bleek nader hand beslissend, want het gelukte AFC niet tegen te scoren. Ook niet toen het in de zenuwslopende slotfase een strafschop kreeg toegewezen. Doelman Evert Saladin, in voortreffelijke vorm, keerde het schot. Schreven we in het vorige clubnieuws, gelet op de stand, dat er van paniek nog geen sprake was, dit keer zou ik willen zeggen: 10 punten uit de laatste vijf wedstrijden en nog ongeslagen, het is knap, maar met nog 'n wedstrijd of 6 voor de boeg geen ,,top-optimisme". Hans van der Zee (aanvoerder B1) 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 13