AMSTEL BIER rondom de jeugd Juniores Al Na Velox uit, die met 21 werd verloren, kwam de balangrijke match thuis tegen DWS dat fier bovenaan de ranglijst stond met twee punten voorsprong op Ajax. Deze wedstrijd werd voor ons een diepe teleurstelling. Niet alleen de uitslag als zodanig (20 voor DWS) als wel de manier waarop deze tot stand kwam. Nadat de scheidsrechter de eerste helft knap had gefloten, bracht hij er de tweede helft weinig van terecht (sorry, wat waar is moet, meen ik, gezegd worden). Het liep in de tweede helft volledig uit de hand. De eerste helft waren beide partijen goed tegen elkaar opgewas sen. Na tien minuten brak Medik door, maar werd meedogenloos onderuit gehaald, ruim binnen het 16-metergebied. Voor een ieder een duidelijke overtreding (strafschop!) doch de scheids rechter gaf hoekschop. Iedereen maakt fouten, dus accepteer den we dat. Na een half uur spelen kostte een foutieve pass ons de eerste tegengoal. Na rust hebben we enorm op het DWS-doel staan „drukken" en de mooiste kansen deden zich voor (die je dan ook moet benutten), doch die stuk voor stuk om zeep werden gebracht. Na zo'n 25 minuten spelen werd Seegers in ons eigen strafschop gebied onderuit gehaald, waarbij hij in zijn val de bal toucheer de. De scheidsrechter verraste vriend en vijand toen hij de bal op de stip van Ajax legde. Emotieloos schoot de DWS-er ons naar een 2O-achterstand. Wat er hierna allemaal gebeurde had weinig meer met voetbal te maken. Laten we daarover derhalve maar liever zwijgen. (Noot C.B.: Beste Pim, de schuld alleen op de schouders van de arbiter te leggen is natuurlijk onjuist. Je schrijft zelf al dat er zich vele mooie kansen voordeden. Als jul lie er daarvan een of meerdere benut hadden, dan was het woord scheidsrechter denkelijk niet zó gevallen laat je zélfs bij het falen van een scheidsrechter niet gaan, maar probeer ondanks „alles" te voetballen en ga niet vertellen dat dat niet mogelijk is!) Tegen Alkmaarse Boys wederom een slechte wedstrijd, waarin we met de rust al met 20 voorstonden door doelpunten van Heyt en Ombre. Na de thee werd er alleen nog gedoelpunt door Bijvank. Tegen LSVV een monster-score. De tegenstander was gewoon veel te zwak om maar enigszins partij te geven. De doelpunten waren van Ombre (3), Van Dord (2), Seegers, Bijvank en Kraal. Twee momenten van ongeconcentreerdheid in de defensie kost ten ons twee tegendoelpunten. Eindstand 82. Tegen Elinkwijk een zeer goede wedstrijd van beide kanten. Elinkwijk had een knappe ploeg, maar kon toch niet op tegen een goed combinerend Ajax. Een kwartier voor rust scoorde Klitsie 10. Na rust kregen we nog legio kansen, maar er werd nog maar eenmaal gescoord door Kraal (20). Tegen Hilversum een wedstrijd van aanvallen en verdedigen. Door een blunder in de Ajax-verdediging kwam de verdedigende ploeg nog vóór ook. Lange tijd heeft het er toen uitgezien dat een nederlaag in het verschiet lag. Er werd nog een Ajax-goal gescoord (na overleg met de Hilversum-grensreehter toch af gekeurd) en de gasten schoten iedere bal maar lukraak weg. In de laatste minuut wist Ferron echter de gelijkmaker te scoren, wat dus een zeer verdiend gelijkspel opleverde. Tegen HBC werd nogal opgekeken, daar deze gelijk stond met ons. Door goede combinaties kreeg deze tegenstander echter weinig gelegenheid om gevaarlijk te worden. De score werd uit eindelijk 60 door doelpunten van Van Dord (3), Kraal, Buma en Bijvank. En ook tegen ADO '20 werd geen fout gemaakt. Onze keeper zal zich deze wedstrijd nog wel eens herinneren, want hij kreeg zegge en schrijve slechts vijf ballen toegespeeld, en dat waren nog alleen terugspeelballen. Dat de score tot 20 is beperkt gebleven is niet zozeer een verdienste van de tegenstander, als wel het missen van de prachtigste kansen door Ajax. P. van Dord (aanvoerder A1) Juniores A2 Tegen St .Martinus 'n wedstrijd om maar gauw te vergeten. We waren veel aan de bal, maar het plaatsen liet nogal eens te wen sen over. Na tien minuten kregen we 'n strafschop toegewezen, die helaas gemist werd. St. Martinus trok daaruit zijn voordeel en doelpuntte tweemaal. Daartegenover konden wij slechts één goal zetten. De heer v. d. Wal had ons de les gelezen tegen St. Martinus. Sneller afgeven en nauwkeurig plaatsen, luidde 't parool. Tijdens deze wedstrijd tegen Rood Wit moesten wij onophoudelijk (en terecht) de woorden „vrij lopen" aanhoren. Enfin, resultaat had dat in ieder geval. Als rijpe appels vielen de doelpunten van de Ajax-boom. Er werd hard gewerkt en prima spel gegeven. De arme Rood Wit-goalie kreeg er zes links en rechts om de oren. Eindstand: 61. Hoogmoed siert de mens, dus ook de voetballer, bepaald niet. Zelfs toen we in het eerste half uur tegen Blauw-Wit met de rug tegen de muur werden gedrukt, begrepen we deze waarschuwing niet. Een fout in de defensie en het was 10 voor de gastheren. Het leed was daarmede geschied en konden we ondanks ver woede aanvalspogingen weinig meer uitrichten, temeer daar paal of lat een aantal keren in de weg stonden. Jammer, want tegen Blauw-Wit hadden we de puntjes juist hard nodig. Aanvankelijk speelden we tegen DWS een uitstekende wedstrijd. DWS hield zich alleen staande door een aantal keren flink aan de noodrem te trekken. Toch gelukte het Baars zijn elftal een 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1972 | | pagina 12