De heer Verhey, wethouder van Sportzaken te Amsterdam, schakelt officieel de veldverlichting in Ajax-Stadion. Vernieuwing van de loketten Dat, naar algemeen oordeel, de zege ons ruimschoots toekwam, bewijst nogeens de „hogeschool" van het Ajax-spel. Zeker, de competitie is nog lang, tegen slagen, hoe dan ook, zijn wij zo goed als anderen te wachten. Doch in eendrachtige samenwerking zullen deze zeker op de juiste wijze worden opgevangen. Een woord van dank wil ik ook vanaf deze plaats laten horen jegens onze Burge meester, dr. Samkalden. Hij is reeds enige tijd in het ziekenhuis opgenomen. Vanaf zijn ziekbed heeft hij zowel wat betreft de wedstrijd tegen Olympique als die tegen Feijenoord zijn spontane medeleven betuigd, wat uiteraard door ons bijzonder op prijs werd gesteld. Onnodig te zeggen dat wij hem een spoe dig herstel toewensen. Op 24 november werd de lichtinstallatie in gebruik genomen, officieel aangestoken door de Amsterdamse wethouder voor Sportzaken, de heer Verhey. Nu weten, zo niet allen dan toch velen, dat die verlichting van ons Stadion er niet zo maar een-twee-drie gekomen is. Reeds twee a drie jaar geleden was een en ander al onderwerp van besprekingen o.a. tij dens Ledenraad-vergaderingen. Maar het weloverwogen resp. voorzichtige beleid van penningmeester Henk Timman leidde er toe dat we eerst thans zover waren. Na tuurlijk was het wat de kosten betreft ook wel zo, dat het niet bij vier licht masten met 180 lampen bleef. Dat is ge zien de verdere veranderingen c.q. uitbrei dingen welke hebben plaatsgevonden, wel te bemerken; lichtmasten op de toegangs wegen, nieuwe loketten, verlichting van de tribunes, tevens verbetering van de ver lichting op de bijvelden etc. etc. Maar nu is het dan zover. Toen men eerder zover met de aanleg was ge vorderd dat kon worden proefgedraaid (met mij waren natuurlijk ook Henk Tim man, Jan Westrik en André Kraan daarbij aanwezig) was, toen het sein werd ge geven om de lampen te doen ontsteken, Henk er als de kippen bij, om als eerste de knoppen in te drukken. Vaak in het goede overigens had hij verschil van mening gehad, óf en wan néér het licht moest komen Maar nü het er was wilde hij de „eerste" zijn. Het was je van harte gegund, Henk. We stonden enkele momenten sprakeloos. Persoonlijk sprak mij de gebeurtenis aan met een gevoel van geluk en voldoening. dat wij, met o.a. deze nieuwste aanwinst waardoor ons Stadion als voetbalveld een bijkans niet te overtreffen accommo datie is geworden het als een voorrecht beschouwen zó het gigantische werk van onze voorgangers te mogen voortzetten. Terecht zeg ik: o.a. met deze nieuwste aanwinst, want er bestaan ook nog plan nen voor verhoging c.q. uitbreiding van onze staantribunes overdekt zelfs maar dat blijft nog even toekomstmuziek. Mag ik dan, wat verbeteringen aangaat, ook nog gewag maken van een nieuwe, uitgebreide Perstribune, van alle comfort voorzien. Dat déze gang van zaken ook reden tot tevredenheid gaf, werd door de PERS niet onder (hun) stoelen resp. ban ken gestoken. Tenslotte zou ik de schijnwerper eens wil len richten op de vaste medewerker aan ons clubblad: Tijn Middendorp. Behalve de van zijn hand in het Ajax-Nieuws voor komende interessante interviews, zijn ar tikelen van hem ook te vinden in de uit gave „Rood Wit Thuis". In beide gevallen geeft hij kennelijk blijk een aardje naar zijn vaartje te bezitten en wijzen zijn veel al uitstekende pennevruchten dat hij een goede kijk op het voetbalgebeuren heeft en op positieve wijze bijdraagt tot de Ajax-belangen. Ik wilde hem daarvoor langs deze weg mijn complimenten makén, waarbij ik weet in deze waardering zeker niet alleen te staan. J. VAN PRAAG 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 9