van de voorzitter OlympiqueAjax (02) dolle L'OM-aanhangers vóór de wedstryd AjaxOlymnioue-Marseille (41) voor de Fransen geen dóórkomen aan Gezamenlijk kunnen wij, meen ik, vast stellen dat de gang van zaken bij Ajax tot op heden alle reden tot tevredenheid geeft. Dit is, gezien de sceptische houding die hier en daar bij de aanvang van het sei zoen bestond, tegen veler verwachting in. Of die twijfelaars van toen geheel ongelijk hadden Zeker niet. Na de triomf in Londen was naast het ver trek van Vasovic en Reynders vooral het heengaan van trainer Rinus Michels een gebeurtenis die, zoals ik destijds schreef: je wel even het voorhoofd doet fron sen en een gevoel van spijt geeft Om dat daarmedee een samenspel tussen hem en zijn assistenten, de Selectie, HH Me dici e.a. de organisatie, kortom alles dat sinds 1965 aan de successen had ge bouwd, werd verbroken. Echter, een waar woord ook vond ik in het vorig clubnieuws, gelanceerd door Tijn Middendorp in zijn interview met Heinz Schilcher, nl.: wanneer iemand de club gaat verlaten, is niet zo zeer belang rijk dat hij vertrekt, dan wef wat er voor in de plaats komt." Inderdaad. Stefan Kovacs kwam. Een heel andere figuurmet een geheel andere instel ling. zal even moeten worden afge wacht of ook het samenspel van de spe lers met hem de fraaie resultaten van het verleden zal doen herhalen aldus sprak ik me destijds uit. Wel, ik meen nu zonder overdrijving te mogen zeggen dat, gelet op zijn voetbaltechnische kennis, maar vooral door de persoon Kovacs en diens benadering van de spelers, we ten opzichte van het verleden geen verlies hebben geleden, dat aan hetgeen sinds 1965 werd opgebouwd energiek verder wordt gewerkt en geperfectioneerd. En waarin dit mag niet worden vergeten trainer Grijzenhout mede een belangrijk aandeel heeft. Direct zou ik hier aan toe willen voegen, dat ,,de goede gang van zaken", waarover ik in het begin repte, niet alléén het fraaie spel betreft, dat Keizer c.s. momenteel ten toon spreiden en bij vriend en vijand be wondering oogst. Er zijn daarnaast nog vele andere zaken en omstandigheden die daarmede verband houden en vaak van zeer groot gewicht zijn. Met betrekking hiertoe mag ik verklappen dat met de des tijds in het leven geroepen Spelers-con- tactraad bestaande uit aanvoerder Piet Keizer, Johan Cruijff en Barry Hulshof op de meest prettige wijze diverse aangele genheden worden besproken, waarbij het 8 bestuur aan gene zijde steeds een positie ve houding vindt ten aanzien van de be langen van geheel Ajax. De recente wedstrijd tegen Feijenoord zal nog lang in veler geheugen voortleven. Oók wel wat betreft het voor ons gunstige resultaat natuurlijk, doch vooral om de hoge klasse voetbal van beide partijen. CRUYFf DRAGER wmmm

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 8