,,old soldiers", wier doopceel door onze president gelicht, behalve leuke herinneringen uit het verleden, tevens vaak aangaf welke belangrijke taken zij daarin voor onze club hebben ver richt en daarmede hun deel bijdroegen tot de sterke basis, waarvan thans nog de profijten worden getrokken. Martin Bremer, Joop Schelvis en Harry Dade klein-Ajaxont vingen het bekende blauwe bord" voor ,,40 jaar", Jan Koomen, Wim Smit en vriend Takes kregen de gouden speld (,,50 jaar"), die door de ,,60-jarigen"t.w. Dolf Desmit, Marius Koolhaas, de ,,toto-isten" F. Kubin en L. P. Schappert, Jan de Boer Sr., Siem Tump en Daan Roodenburgh bij onze praeses werden ingeleverd om te worden veredeld tot de nu toe hoogste onderscheiding": gouden spel met versierselen. De heer F. H. W. de Bruyn was niet aanwezig. De hem toe komende onderscheiding voor zijn 50-jarig lidmaatschap zal op andere wijze in zijn bezit komen. Op 12 januari 1972 vindt de loting plaats voor de derde ronde van Europa Cup I. Als we eens het lijstje bekijken, wie er tot de laatste ,,acht" behoren, wel, dan zouden we zo zeggen dat meer dan ooit gezegd kan worden: ,,ze zijn allemaal sterk". Arsenal, Celtic, Benfica, Borussia Mönchengladbach of Inter, Standaard Luik, Dosza Ujpest Boedapest, Feyenoord en Ajax. Stuk voor stuk ploegen om ,,U" tegen te zeggen. Wat zal ons lot zijn Hoewel in deze kwartfinale natuurlijk ongewenst, IS de moge lijkheid aanwezig dat Ajax en Feyenoord tegen elkaar loten Hetgeen voor velen een strop zou zijn! Jan de Boer Sr. van de groep: 60-jarigen met nog steeds een „vlammend" Ajax-hart en een onuitblusbare energie! Onze penningmeester Henk Timman was in het ziekenhuis op genomen voor het ondergaan van een operatie. Als dit clubblad u bereikt, zal hij alweer thuis zijn; de chirurgische ingreep is goed gelukt. Henk, namens ons allen een spoedig algeheel herstel toege wenst. Dat in de wedstrijd AjaxTelstar door Keizer c.s. de beide punten zouden worden binnengehaald, och, dat vertrouwen was er wel. Hoewel, Telstar is een club die nimmer onderschat moet worden; de IJmuidenaren zijn vaak tot grote prestaties in staat. Ondanks de bar slechte terreinomstandigheden viel er toch nog wel het een en ander te genieten, voor de toeschouwers in die zin dat regen en wind wat konden worden vergeten door een score van zeven doelpunten. Want als nu bij zulke natte omstan digheden het nog 00 blijft ook, of, zelfs maar 10, wel dan is de onvoldaanheid na afloop wel begrijpelijk. Neen, in de Meer zat dat deze zondag wel goed. Cruijff, Keizer en Van Dijk gaven Ajax ,,de vijf". Zo, dit dan wat de Kroniek betreft. De laatste in 1971 Dat klinkt misschien wel vreemd met nog enkele weken van de 52 voor de boeg, maar het einde van het jaar is nu eenmaal altijd o.a. voor Tante Pos een bijzonder drukke periode, waarbij ten aanzien van drukwerken als b.v. de verzending van ons club blad toch altijd veel vertraging ontstaat. Daarom dachten we voor de volgende uitgave maar aan begin januari Dan weer fris van de lever na al die dagen van eten en drinken en kerstbouten kerstkrans en oliebollen en appelflappen en bisschopwijn en ander (lekker!) eten en drinken mensen, nog aan toe, wat zullen we dan weer blij zijn als dat afgelopen is. Goed dan, tot begin 1972. Neen, nu nog te vroeg voor wensen en zo maar wel: all the best. Voorzichtig met de calorieën weet u wel! En mogen de Ajax-successen zich intussen voortzetten. T. M. Sr. FOTO'S JUBILARISSEN Hierover volgt van de redactie nader bericht. Dolf Desmit 60 jaar Rood-Wit. Van harte

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 6