Smit-Cruijff AjaxFeyenoord (21) - Johan gevloerd de loting: Feijenoord zou het tegen het Roemeense Dynamo uit Boekarest zeker zwaar te verduren krijgen; Ajax daarentegen had eindelijk eens een minder sterke tegenstander getroffen. Welnu, de praktijk heeft wel anders uitgewezen. Terwijl de man nen uit de Maasstad ,,uit" reeds gemakkelijk een 3O-zege konden behalen (wat van het kunnen" van deze Roemenen op de beeldbuis te zien was, zouden we ook niet weten waar voor de Rotterdammers ooit enig gevaar zou hebben gescholen kreeg Ajax het in de Franse havenstad knap te verduren. Een bikkelharde tegenpartij, opgejut door een bijkans hysterisch publiek, stelde hoge eisen aan de Ajacieden, zowel wat tech niek en tactiek aangaande het edele voetbalspel betreft, alsook in beheersing jegens de vaak unfaire handelwijze van de Fran sen, waartegen de scheidsrechter onvoldoende optrad. Het was weer eens Piet Keizer die, na een 1O-achterstand, op on navolgbare wijze de Olympique-doelman verraste (vrije schop). En de Nederlandse vreugde kende geen grenzen toen Johan, scherp opgesteld, de knikker" te pakken kreeg, razend snel startte en beheerst de keeper passeerde. Geweldig! Maar laten we over het gebeuren tegen de Fransen niet te veel zeggen. Zowel in Marseille als in Amsterdam was JAN DE BOER SR. aanwezig. De grote Ajax-goalie uit het verleden en verder dit jaar naar lidmaatschap 60-jarige Rood-Witte Leeuw is in de pen geklommen en wij vragen voor zijn epistel ergens ver derop uw bijzondere aandacht. Jan, enorm leuk, hartelijk dank en het bewijst tevens zoals je trouwens ook is aan te zien dat je nog lang niet uit geblust" bent Om dan het wedstrijd programma in de eredivisie weer op te nemen: vóór AjaxFeijenoord waren er twee ontmoetingen, waarbij we in beide gevallen aan het langste eind trokken. Daar was eerst de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles, waar in Sies Wever onder de lat stond, omdat Heinz Stuy nog wat bij moest komen van de gevolgen van een auto-ongeluk (dat won derbaarlijk goed afliep) en Wim Suurbier het, zij het voor een gedeelte van de negentig minuten, weer eens mocht proberen. Nu, de Deventenaren konden niet imponeren. Bij vlagen was er van acceptabel voetbal sprake, doch in het algemeen haalden de volgelingen van Barry Hughes het praedicaat voldoende" niet. De eer werd gered uit een strafschop; voor ons scoorden Barry (2x), Haan en Neeskens. De reis naar Maastricht (MVV) was de laatste jaren altijd een hele opgave geweest. Meestal gingen we daar naar toe met de Specialist in Sportschoenen Eigen reparatie afdeling Elandsgracht 96-98 Amsterdam Tel. 020-231735 3 Sportmagazijnen De zaak waar u sportmensen ontmoet Op vertoon van diploma 10% korting

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 3