kroniek ajax-nieu ws Een (voetbal-) week trok voorbij. Eigenlijk maar een halve week: van 3 november 's avonds tot en met zondagsmiddags 7 november Maar wel een bijzonder halve week. Voor voetballend Nederland en speciaal Amsterdam en Rotter dam. Immers, naast de returns betreffende de strijd om Europa Cup I, t.w. AjaxOlympique Marseille en Feijenoord tegen Dynamo-Boekarest, was er 't grote duel: AJAXFEIJENOORD. De vaderlandse topper" gerekend naar het feit dat zowel Piet Keizer c.s. aisook de club van Guus Couwenberg tot de laatste ,,acht" voor de Europa Cup I behoren, kon op zondag 7 november zelfs gesproken worden van een strijd in de Meer op Europees niveau. Wat het dan ook wel geworden is. Een zeld zame partij voetbal, die zelfs als EC-wedstrijd tot de allerbeste zou hebben behoord, met daarbij Ajax wel van zeer bijzondere klasse. Vooral in de tweede helft. De 2l-zege is daarbij maar een magere weerspiegeling van onze overmacht, als we nog denken aan die schitterende pass van Piet Keizer, die aan Arie Haan een haast niet te missen kans bood om ons de leiding te geven, dat prachtige schot van Johan op de paal, buiten bereik van Treytel, waarbij de bal vlak langs de doellijn en andere paal in het veld bleef rollen, de kopbal van Piet Keizer tegen de onderkant van de lat nóg er uit, waartegenover Feijenoord slechts één serieuze kans stelde toen voor de rust Hasil fraai inzette, doch Heinz Stuy op niet minder prachtige wijze in een flitsende reactie de bal tot corner verwerkte. Vóórdien had het optreden van onze doelman trouwens ook al eens de handen van het publiek op elkaar gebracht. Ja, om het zo maar eens te zeggen: de Rotterdammers kwamen met 21 nog goed weg. Voegen we hier nog aan toe dat ,,ref" Lou van Ravens zeer zeker voortreffelijk leidde en dat dit treffen tussen de twee knap ste zonen van het Nederlandse voetbal helaas alleen werd ont sierd door het incident-Laseroms. Dat Laseroms in het boekje kwam wel alleen al in de wed strijden tegen Ajax heeft hij daar al lang om gevraagd. Iemand die er niet anders op uit is dan op één of andere manier met opzet de tegenstander lichamelijk letsel toe te brengen dit soort Stiles-manieren is een ploeg als Feijenoord onwaardig. Voor de historie: Sjaak Swart maakte ons eerste doelpunt en uit Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1971/1972 - Nov./Dec. - No. 3 Abonnement (voor niet-leden): f 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 22 december a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Op naar het Licht! Een trotse voorzitter met een enthousiaste trainer een pass van Wim Suurbier (alles in de tweede helft) hielp Rinus Israël Johan Cruijff een .voetje" om de bal achter Treytel te leggen. Met nog vermelding van dat vreemde tegen punt (Stuy zag de bal vanachter een rij spelers niet komen) waarmede Rinus Israël de eer redde, willen wij het, wat AjaxFeijenoord betreft, hierbij laten. Dan gaan we meteen naar de tweede ronde Europa Cup I, met name de ontmoetingen tegen Olympique uit Marseille. U herinnert zich misschien nog de algemeen luidende opinie na Fraaie „zweef" van Barrv in de wedstrijd tegen Feyenoord 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 2