de visdag (latijn) dankbetuigingen En terwijl Ajax met een paar invallers in Oost-Duitsland speelde, gingen Ajax-leden en -donateurs (de vaste clubavond bezoekers) onder leiding van de clubavondcommissie (Cor La Fleur, Karei v. d. Tooren, Karei van Mourik en Cor Timman) naar Westwoud in het hoge noorden. Vol goede moed, want de toto-formulieren gaven grote aantallen aan. Het weer was prach tig, en wat wil je dan nog meer. De bleekneuzen kwamen alle maal met heerlijke kleurtjes op hun toet terug. De show was weer geheel compleet wat betreft de kleding: een bonte mengel moes van hoedjes, petjes, mutsen, jacks, truien enz. De keurigste visser was Piet van Deyck met zijn zeer mooie, in drukwekkende grijze hoge hoed en paraplu, welke nog het water inwaaide. De commune tussen de visperiode in, waarbij de verdeling kwam van de hap en een slok, was een tafreel op zich, en gelijk een schilderij van Breughel. Wat er niet te nuttigen was is vlugger verteld dan wat er wèl was. Tot op de terugtocht aan toe werd er nog rondgedeeld. Dit alles werd geschonken door (in het bijzonder) Bram Jansen, Dries Blankers en de gebroeders Hoopman. Er werd veel gevangen wat de pret nog opvoerde, en de nieuw ste moppen kwamen om de 5 vissen naar voren. De strijd was goud-eerlijk, omdat we allemaal met dezelfde soort hengel en snoer moesten vissen; allen één soort deeg; één soort haak en ieder vijf dobbers. Dat alles werd ons weer gratis ter beschik king gesteld door Evert Borman, u weet wel, die donateur uit de hengelsportwinkel in de Jan Evertsenstraat 55 en op de Os- dorperbaan 144 (heeft u soms wat nodig?). De prijsuitreiking ging nu anders dan anders. Het gebeurde tijdens het borreluur, vóór het aan tafelgaan. Er waren er, die links een prijs droegen en rechts een borrel (proost). Dries Blankers was dit jaar de kampioen, en met ere. Hij heeft er lang genoeg over gedaan, om als laatste onder zijn vrienden nu ook zijn naam op de beker te laten plaatsen. Bravo Dries, je hebt je vriend Hanny Hoopman goed opgevolgd. Hanny kon er helaas niet bij zijn om zijn beker te verdedigen. Hij lag helaas in het ziekenhuis, maar wij hebben hem met ons allen niet ver geten. (Dat had de commissie goed verzorgd.) Van harte beterschap, Hanny, en tot het volgend jaar, want dan ben je er weer bij. De laatste plaats was dit keer voor de heer S. Pardoen, die deze prijs bijna slapende heeft behaald. (Het is meestal niet de slechtste prijs.) De zoon van Bram Jansen flikte het nog even om een snoek te vangen aan een worm. Het bloed verloochent zich niet, hoewel Harry de Groot wel assistentie moest verlenen bij deze toer. Kun je nagaan wat een grote het was. Was Ger- rit Fischer vroeger de snelste, nu was hij de sterkste, want hij haalde de grootste baars van 28 cm eruit (mmm?). Niet te geloven. Hoeft ook niet. Het was weer een enorm feestelijk gezicht, de prachtig op gemaakte dis te zien, toen de heren vissers tegen 5.30 uur met hun dames naar het Ajax-restaurant kwamen voor de prijs uitreiking. Prachtige bloemstukken, gratis geleverd door Willem Koek, Lange Niezel 7, versierden de tafels voor circa 100 personen. Een groot vakman deze Ajax-man. Peter van Breurken had weer keurig de menukaarten verzorgd. Mocht hij dan niet zo goed kunnen vissen, in het drukwerk is hij een meester, en dat doet hij allemaal in de Frans Halsstraat 108. De muziek begon op dreef te komen en er werd gezellig gedanst. En natuurlijk was onze eigen Tante Leen met de begeleiding van ook onze eigen Harry de Groot aanwezig met heerlijke en goed verstaanbare liedjes, die nooit vervelen. Enige mensen hadden Ben Cramer ten tonele gevoerd, die vooral met het liedje ,,De Clown" veel succes oogstte. Uit het verslag merkt u wel, dat er in het zo beroepshalve bekerende Ajax ook nog de gezellige onder-ons-sfeer heerst van ,,met zijn allen voor ons allen". De clubavondcommissie kan nu weer wat rustig aan doen na het vele werk wat ze hebben verricht voor deze geslaagde dag. Wij hopen dat ze het nog lang blijven doen (al horen we ge ruchten). Dank, heren, veel dank. W. MEESTER En hier volgt nog de officiële uitslag: Aantal Aantal 1. A. Blonkert 36 25. C. Deegen 15 2. B. Jansen Sr. 33 26. W. Zevenboom 14 3. H. Hessels 31 27. W. Meester 14 4. A. Alleman 29 28. L. Sacksioni 13 5. H. de Groot 27 29. F. Bastiaans 13 6. P. v. Deyck 26 30. J. Keereweer 12 7. J. Hoopman 25 31. F. Hazendonk 11 8. W. Oostrom 24 32. J. Bindt 10 9. F. Jubels 23 33. W. Jubels 10 10. E. Borman 22 34. J. Krekken 10 11. D. Bos 21 35. G. Zweerski 10 12. H. Spraakman 20 36. D. Bindt 9 13. W. Hoopman 20 37. Sunder 9 14. W. Koek 20 38. G. Fischer 9 15. J. Ledegang 20 39. C. Bieshaar 9 16. C. v. Aalten 19 40. H. Asbeek Brusse 9 17. H. Stom 18 41. G. v. Geelkerken 8 18. B. Jansen Jr. 18 42. J. Tjepkema 8 19. J. Kendes 17 43. H. Raatsie 7 20. A. Stodel 17 44. H. Blomvliet 7 21. C. Welling 16 45. P. Breurker 6 22. F. Dukker 16 46. F. de Breet 5 23. C. v. Dekken 16 47. L. Bloemendaal 3 24. J. Iszaaks 15 48. S. Pardoen 2 G. Fischer ving de grootste baars, 28 cm. De heer Fleysman dankt, mede namens zijn echtgenote, voor de persoonlijke belangstelling en attenties tijdens zijn ziekte onder vonden. Zo is ook F. Grootenboer het bestuur en spelers van het vijfde elftal, in het bijzonder aanvoerder Post, zeer erkentelijk voor de prachtige fruitmanden die hij tijdens de gedwongen rustperiode thuis, als gevolg van een blessure, mocht ontvangen. Jaap Hordijk, hoewel nog niet geheel ,,de oude", is weer in ons midden teruggekeerd, na een vrij lange periode van rust-houden- op-medisch-advies. Hij verzocht ons, allen die tijdens zijn afwezigheid zoveel blijken van belangstelling en medeleven hebben betoond in velerlei vorm daarvoor langs deze weg zijn grote erkentelijkheid te willen overbrengen. Bij deze. 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 22