ajax - ajax - ajax! ck PARFUM - LOTION MI1LOT Paris 't Is me het maandje wel geweest met Ajax. OlympiqueAjax, MVVAjax, Ajax Olympique, AjaxFeijenoord, Utrecht Ajax. Het kon niet op. Daarbij nog alles gewonnen ook. Achteraf lijkt het allemaal zo gewoon. Voor mij begon het met een uitnodiging die ik van ons bestuur kreeg om de reis naar Marseille mee te maken. Wat een prachtige voetbaltrip is dat ge worden. Ik zal die zeker niet gauw ver geten. Spelers, bestuur, trainer, iedereen was uiterst geconcentreerd op deze wedstrijd, want er moest gewonnen worden. Na een wat koele ontvangst door een be stuurslid van Olympique op het vliegveld van Marseille, ging de reis per bus verder naar Aix-en-Provence, waar iedereen prachtige kamers kreeg in het schitteren de hotel Du Roi René. Heerlijk rustig was het daar, zodat de spelers ongestoord onder leiding van trainer Kovacs wat kon den wandelen en een lichte training door voeren. Over de wedstrijd OlympiqueAjax bent u al uitvoerig ingelicht natuurlijk. Wat een spanning heerste daar in Marseille en wat was het een lust onze spelers met volle dige inzet te zien vechten (in de goede zin van het woord uiteraard) niet alleen tegen het elftal van Olympique, maar voor al ook tegen de 50.000 enorm geestdrif tige toeschouwers. De Franse yell „Allez Olympique" was niet van de lucht en wer- Parfum v.a. f 10.50 Lotion v.a. f5.30 Importeur: B.I.E.O. - Amsterdam kelijk, de hele wedstrijd door, hebben deze supporters geprobeerd hun jongens let terlijk naar de overwinning te schreeuwen. U weet het, het begon voor ons allemaal een beetje ongelukkig. Een van richting veranderde bal betekende een doelpunt, zodat we kwamen achter te staan met 1—0. De prachtige gelijkmaker van Piet Keizer gaf ons echter weer moed en toen Johan Cruijff het tweede en winnende doelpunt had gemaakt, beleefden we nooit te ver geten momenten. Wat waren we allemaal blij. Geslagen werd niet alleen Olympique zelf, maar ook zijn 50.000 aanhangers, die met vergeefs schor geschreeuwde kelen huiswaarts moesten keren. De uitwedstrijd tegen MVV heb ik zelf niet gezien. Naar wat ik er van heb gehoord, heeft Ajax daar een vakkundige show weggegeven waarmede iedereen, ook MVV heb ik horen zeggen, zeer tevreden was. Dat Ajax thuis tegen Olympique zou laten zien dat er niet toevallig was gewonnen stond uiteraard van te voren vast. Dat het uiteindelijk 41 werd tegen een derge lijke geestdriftige en beslist ook niet on gevaarlijke ploeg, vind ik toch wel knap. En toen kwam dan de grote dag van AjaxFeijenoord. Wie het niet zelf heeft gezien die zal het zeker hebben gelezen. Slechts zelden krijgen we zo'n, ik zou wil len zeggen: op wereldniveau staande wed strijd te zien. „Vakmanschap is Meester schap" zegt een bekende reclame-slogan. Wel, hier kon men de meesters aan het werk zien. Er was alles wat voetbal zo aantrekkelijk maakt: handige dribbels, scherpe passes, onverwachte doorbraken, schoten tegen de paal en voor alles drie fraaie goals: 2 voor Ajax en 1 voor Feijenoord. Ook met deze uitslag konden vriend en vijand het eens zijn. Wat waren en zijn we gelukkig met dit, ons Ajax. Het is nu allemaal natuurlijk alweer oude koek. We leven ook zo snel en helaas we vergeten zo gauw. Als lid van de financiële commissie heb ik vaak contact met ons bestuur. Nu, vrien den Ajacieden, wat ik aan werk heb zien verzetten voor de hiervoor genoemde wed strijden grenst wel haast aan het onge looflijke. Dat wordt echt wel wat te veel. Volkomen terecht bejubelt men de spelers als die een goede prestatie leveren, maar over het bestuur hoort men nooit iets, of het zou kritiek moeten zijn. Ik hoop echter en ben er eigenlijk ook van overtuigd, dat alle echte Ajacieden dit vele en goede werk van hun bestuur weten te waarderen. Als ik ook eens terugdenk aan de bespre kingen rond het contract van Johan Cruijff. Tot diep in de nacht werd er ge discussieerd met de heer Coster, Johan's schoonvader. Voor de manier waarop die voor zijn kinderen op de bres staat heb ik alle respect. En dan uiteindelijk de ver heugende uitslag, tot stand gekomen on der de excellente leiding van onze voor zitter Jaap van Praag, daarbij gesteund door de bekwaamheid van penningmees ter Henk Timman, een uitslag waarmede wij en duizenden aanhangers van Ajax zo enorm blij waren. Nog meer reliëf krijgt een en ander als we bedenken dat de moeilijkheden destijds nog werden vergroot doordat onze grote vriend Rinus Michels te kennen had ge geven Ajax te willen verlaten. We kunnen echter op dit moment wel stellen dat ons bestuur met de heer Kovacs een uit stekende keuze heeft gedaan. Ook het besluit om niet voor de zgn. Wereld Cup te spelen was zeer moedig, want velen zagen het heel anders liggen. Maar het bestuur hield het hoofd koel en deed wat het moest doen. En zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Terug nog even naar Marseille. Wat een rust en teamwork werd daar tentoonge spreid. Het is een evenement op zich, om te zien hoe onze vriendelijke trainer Kovacs, met grote kennis van zaken, met zijn spelers omgaat. En laten we daarbij vooral ook niet vergeten dokter Rolink en masseur Salo Muller. Zij waken echt als een kloek over haar kuikens! Een belangrijke duit in het zakje doet ook onze kok Walter, want onder een onvol dane maag gaat natuurlijk ook de stem ming lijden. En wat ons voortreffelijk bestuur aangaat: Voorzitter Jaap van Praag is een groots artiest. Zoals hij altijd de touwtjes in han den heeft, voor de goede stemming zorgt, de honneurs waarneemt. Ook nu weer: hield speeches in het Frans en toen hij er niet meer uitkwam, ging hij met grote zwier over in het Spaans of Italiaans en als het dan helemaal moet, gaat er zelfs een aria tegenaan. Henk Timman, onze penningmeester, de man die altijd zo'n zorg heeft om de kaartjes, heeft nota bene anderhalve dag in zijn hotelkamer doorgebracht om de supporters te helpen die in Amsterdam geen kaartjes hadden kunnen krijgen om dat de Fransen deze niet hadden opge stuurd. Je zag de supporters en Ajacieden met een benauwd hart naar het hotel toe komen. Ze waren Timman even later erg dankbaar, want het stadion in Marseille was geheel uitverkocht. Jan Westrik, onze secretaris, zegt nooit zo veel. Komt waarschijnlijk door zijn sigaar. Maar de interne zaken regelt hij op onnavolgbare manier en hij staat altijd 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 16