b-praat henk angel.... Spreekt onze voorzitter zich in zijn artikel uit over een tot op heden bevredigend verloop der dingen, in gelijke taal kan ge sproken worden over de resultaten der reserves, met name Ajax B, zij het dan dat in Volendam de vis duur werd betaald. De „derby" tegen DWS uit toonde een Ajax dat met grote inzet speelde en de eveneens pittig spelende tegenstander in de per soonlijke duels niet schuwde. Hilster gaf ons met een prachtig vleugelschot de leiding, terwijl de tweede goal al evenzeer de schoonheidsprijs verdiende. De maker hiervan was Gerrie Kleton, die een vrije schop (zijn specialiteit!) benutte a la Piet Keizer. Het derde doelpunt kwam van de voet van Ruud Suurendonk, die de gehele verdediging, keeper incluis, omspeelde en rustig scoorde. Een week daarna de topper: Ajax BFeijenoord B. Een duidelijk beter Ajax had eigenlijk bij de rust al met 30 moeten leiden, gelet op de vele kansen die verkregen werden door een groot overwicht. De enige goal in deze ontmoeting kwam tot stand, nadat John Rep na een geweldige dribbel de bal keihard tegen de Rotter damse doelman knalde, waarna de terugspringende „knikker" door Kleton onder de keeper door, in het net werd geplaatst. Met waardering voor ons gehele team wat betreft de spel- kwaliteiten, verdient o.i. Bram Braam een extra vermelding voor de wijze waarop hij de regelmatig in Feijenoord 1 uitkomende Posthumus uitschakelde, zodat deze uiteindelijk om vervanging vroeg. De wedstrijd tegen Utrecht B uit had een „gelijk" resultaat. In de eerste helft was er sprake van een gelijkopgaande strijd waarbij de onzen wel met goed gerichte afstandschoten probeer den tot een voorsprong te komen, doch waarbij de Stichtse doelman blijk gaf over uitnemende capaciteiten te beschikken. Na de thee een geheel ander Utrecht. Sneller, fanatieker, zodat onzerzijds werkelijk alle zeilen bijgezet moesten worden om aan een achterstand te ontkomen. Waarin wij, niet gespeend van enig geluk, slaagden. En het bleef goed gaan. Na de strijd thuis tegen Tel star waarin we een 2O-overwinning boekten, geeft de ranglijst aan, dat we op de tweede plaats staan, met een wedstrijd méér gespeeld en een punt minder dan Sparta B. Een situatie, waarop lang is gewacht Echter Met op de tribune vele spelers van ons eerste elftal, hebben in Volendam, zaterdag 19 november jl.onze Reserves de strijd aangebonden tegen het B-elftal van de wijdbroeken. Na een boeiende wedstrijd, waarvan de aanwezigen tot het laatste fluitsignaal met volle teugen hebben genoten, moest Ajax helaas de eer aan de gastheren laten. Jammer, het was niet nodig geweest. In het veld was er van een dergelijk Amsterdams overwicht sprake, dat er, bij wijze van spreken, voor de bezoekers geen vuiltje aan de lucht was. Doch onze verdediging liet ditmaal een paar steken vallen, waardoor Ajax buiten het bereik van de beide punten bleef. Reeds na 6 minuten gaf Schoonewille Ajax met een fraai schot via de paal de leiding. Het doelpunt waarmede Volendam daarna gelijk maakte, was inderdaad van uitzonderlijk gehalte. Een kogel vanaf de middenlijn ging net over de wat voor de doellijn opgestelde Ajax-doelman heen. Dat hij daar stond kon niet als foutief worden aangerekend; Ajax drong in deze periode steeds op en onwillekeurig dat dan de keeper, meelevend, ook wat naar voren komt. Een prachtig afstandschot van Jan Koning hergaf ons de leiding, doch een vrije trap voor de thuisclub werd, door onvoldoende ingrijpen onzerzijds, benut en bracht de partijen nog voor de rust op gelijke voet. Na de hervatting met Schilcher in de plaats van Arnold Muhren, was er eigenlijk hetzelfde spelletje te zien als in de eerste 45 mi nuten, ook wat de score betreft; Ajax scoorde 23, doch een blunder in onze verdediging was aanleiding tot 33. Ja, en toen kwam 5 minuten voor tijd het voor Ajax fatale moment; een voorzet van rechts werd door Volendam benut (43) en in deze stand kwam helaas geen verandering meer. Reactie van de Volendammers na afloop: de eerste goede wed strijd die we dit seizoen hier hebben gezien. Daags na het veroveren van de Europa-Cup in Londen maakte ons eerste elftal een grandioze zegetocht door de straten van Amsterdam. Het was in de namiddag van deze voor Ajax onver getelijke dag, dat onze groundman, de heer Angel, als gevolg van een ongeval in het ziekenhuis werd opgenomen. Daarna volgden nog een aantal maanden van revalidatie. In deze periode van noodgedwongen non-activiteit brak op 1 no vember jl. zijn pensioengerechtigde leeftijd aan, zodat hij niet meer bij Ajax in actieve dienst komt. Aan een dienstverband van circa 26 jaren is een einde gekomen. Ik vraag mij wel eens af, wat er in hem om is gegaan toen hij op die voor ons zo gedenkwaardige dag in mei van dit jaar, toen heel Amsterdam in één grote Ajax-jubel losbarstte, aan het ziek bed gekluisterd werd, juist hij die uit hoofde van zijn functie de spelers van ons eerste elftal zo goed kende en nu niet in deze feestvreugde kon delen. Als groundman was het hoofdveld zijn grote liefde en nog zie ik hem met zijn vorsende blik over de „piste" van het Ajax- stadion lopen, hier en daar wat plaggen gras egaliserend. Iemand heeft eens gezegd, dat Henk Angel (figuurlijk gespro ken) met het gras heeft leren spreken; niet zelden kwam hij zondagsochtends voor dag-en-dauw zijn bed uit om zich naar ons hoofdveld te spoeden in verband met een 's middags te spelen wedstrijd van ons eerste elftal. Ik weet, dat het beëindigen van zijn werkzaamheden onder deze omstandigheden hem zwaar is gevallen, immers in meer dan een kwart eeuw was hij met Ajax vergroeid geraakt. Henk Angel is weg uit het Ajax-stadion. Wij zullen hem missen. Mag ik besluiten hem namens de jeugdcommissie, die veel con tact met hem had, nog vele gelukkige jaren toe te wensen. Het ga je goed, Ome Henk! J. H. H. ADRESWIJZIGING Nieuw adres van Ere-voorzitter: M. J. Koolhaas. Gebouw „Aemstelstyn", Laan van de Helende Meesters 49, Amstelveen. Telefoon 020-456188. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 15