DWSAjax - Keizer omspeelt doelman Jongbloed en scoort het eerste doelpunt voor zijn club maar liefst 44 doelpunten (zo ongeveer 2 per wedstrijd Hij ontving voor deze prestatie: de Gouden Schoen. Op 20 oktober en 3 november zal hij ongetwijfeld veel aandacht van Keizer c.s. vragen neen, zó eenvoudig lijken ons beide wedstrijden nog niet, hoewel we uiteraard het volste vertrouwen in ons elftal hebben. De leveranties van Ajax-spelers voor wedstrijden van de KNVB (Nederlands elftal alsmede Jong-Oranje, beide tegen Oost-Duits- land) trokken de aandacht; maar liefst 9 Ajax-spelers gingen naar de selectiegroepen in ,,de kamp van Zeist", waarbij nog opgemerkt dat bondscoach Fadrhonc niet de beschikking had over o.a. onze Wim Suurbier, gewoonlijk vaste „medewerker" in de nationale ploeg. Wim komt overigens na zijn operatie al weer aardig in „ouwe-doen"; wedstrijden met het B-elftal zijn reeds in het herstel-programma opgenomen; in ieder geval werkt hij er zelf heel hard aan zo spoedig mogelijk zijn oude plaats weer in te nemen. Maar we hadden het over Ajax als grootste leverancier (Feijen- oord en FC Twente elk 6 spelers) t.w. Barry Hulshoff, Gerrie Mühren, Johan Cruijff, Piet Keizer, Dick van Dijk, Arie Haan en John Rep. Inmiddels maakte Barry Hulshoff tegen de Oost-Duitsers een succesvol debuut. Met betrekking tot het bovenstaande attendeerde Max de Groot ons er op dat Barry de 51e Ajacied is, die het Oranje-shirt droeg. Volledigheidshalve vermeldde hij ook nog alle namen van de andere Ajacieden. U vindt die ergens in deze editie In „De Feijenoorder" lezen we onder „Kleine puntjes" o.m.: De kwestie AjaxNacional is vanzelfsprekend een zaak, die alleen Ajax aangaat. Als zij niet wil spelen en haar naam op internationaal gebied oneer Red.) wil aan doen, moet Ajax dat zélf weten. (Nou dan! Red.) Alleen meen ik, dat wij het anders zouden hebben gedaan, maar dat is onze zaak (begrijpt u de logica? Red.) waarbij het niet alleen van de dokter zou hebben afgehangen of er ge speeld zou worden of niet (Oh Red.). In diezelfde puntige kolommen vinden wij tevens gereleveerd een opmerking van Jaap Bax in „De Scheidsrechter" aangaande een uitlating van Wiel Corver na afloop van de wedstrijd: NEC Feijenoord. De NEC-coach zou zich aldus hebben uitgelaten: als NEC in de Kuip zou hebben gespeeld, zoals Feijenoord in Nij megen er minstens vier waarschuwingen zouden zijn gevallen. De heer Bax reageert hierop met: begrijpt u, die scheids rechters vormen immers ook maar een corrupte groep Zolang bovenstaande uitlatingen ongehinderd geventileerd kunnen wor den, zolang blijft een vertoning als van de tuchtcommissie in de zaak-Cruijff „morrelen in de marge". Het betekent sleutelen aan de randverschijnselen van een alles verpestende mentali teit." De „puntige" man van Feijenoord vindt dat Bax hier de spijker op de kop slaat. Nu, wij niet. Goed gelezen, slaat o.i. de heer Bax hier eerder op zijn eigen hoofd. In de eerste plaats zegt Wiel Corver niet (althans niet volgens de redactie van „de kleine puntjes") waar de waarschuwingen zouden zijn gevallen, verder houdt een dergelijke uitspraak, naar onze mening, allerminst in dat de heer B. daaruit de uitlating „corrupte groep" mag concluderen. Deze wijze van „verdedi gen" komt o.i. het scheidsrechterskorps beslist niet ten goede. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 6