kroniek ajax-nieu ws j M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp j voor het volgend nummer moet uiterlijk 't Zit er weer op 't is weer zover! Een wat mysterieuze aanvang van onze Kroniek deze keer Och Wat het eerste betreft betekent het, dat de ,,15 werkdagen" die men gewoonlijk „vakantie" pleegt te noemen voorbij zijn het tweede gedeelte houdt in dat we daardoor wat verlaat, derhalve weer „dik" toe zijn aan de samenstelling c.q. uitgave van het Ajax-Nieuws voor oktober. Ja, we zaten ergens bij een (ook) heerlijke temperatuur in het land van old-friend Vasco. Tussen twee haakjes dat deze zoon der Joegoslaven captain was van de voetbalkampioen van Euro pa dit jaar, is alom en met niet weinig trots daar bekend. Hoewel dan frank-en-vrij aan een puur blauwe Adriatische Zee, misten we helaas toch de Cup, zagen we Ajax Dynamo Dresden niet. Natuurlijk, een mens kan niet alles hebben maar hij is wel nieuwsgierig. Oh zo Nu had onze ega reeds ter hoogte van het Duitse Augsburg vastgesteld dat we „Holland niet meer te pakken kregen", daar mede doelend op het feit dat de kracht van onze auto-radio daar aan het einde van zijn latijn was met betrekking tot de ontvangst van Hilversum I, II of III. Met deze herinnering kon op 1800 km afstand van „NOS-town" gemeten, op deze avond van 15 sep tember 1971, aan de baai van Stobrec natuurlijk geen Neder lands nieuws verwacht worden en hadden we derhalve gezocht naar een station dat voor ons verstaanbaar b.v. een over zicht van alle uitslagen later op de avond zou kunnen geven. Per slot van de rekening was het immers de eerste ronde pas, waaraan bijna alle landen deelnamen en er dus algemeen (internationaal) belangstelling zou bestaan resp. nieuws wor den verstrekt. We vonden een Duits sprekende zenderdie zo r1 j Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1971/1972 - Oktober - No. 2 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp t Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 I Kopij 10 november a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag AjaxDynamo Dresden. - Een keizerlijk gebaar tegen half-elf over enkele minuten „folgen Nachrichten" aan kondigde. Luisterend naar het pauze-teken klinken dan opeens enkele „tuten" die de tijd half elf aangeven en tot onze stomme verwondering zegt de stem: „Half-elf, Radio Nieuwsdienst ANP." Hoe is het mogelijk! En we moeten eerlijk bekennen, dat doet je wat. Vooral toen we nog net konden horen (voor de verbinding wegzakte; u kent dat waarschijnlijk, later komt die weer terug) dat „zowel Ajax als Feijenoord beide hun eerste wedstrijd om Europa Cup I hadden gewonnen. Ajax met 20, Feijenoord dat was niet meer hoorbaar. En wederom o wonder bij terugkeer van de uitzending was de nieuwslezer net weer op tijd aanwezig, om te ver tellen dat Swart en Keizer de goals gemaakt hadden en dat de aanval der Duitsers niet veel te betekenen had Bravo Philips het was enorm. Nadien hebben we nog vaak getracht 's avonds iets uit het vaderland te vernemen, echter tevergeefs. Mogelijk heeft de zo gevreesde „bora" (een zowel in het voor- als najaar zeer ge vreesde bergstorm, „met cyclonische kracht" zoals de bewoners vertelden, met snelheden van vaak ver over de 100 km en drie a vier dagen lang van windstil tot plotseling met razende kracht optredend, de mensen in de bergen binnenshuis houdt) mis schien heeft deze „bora" waarmede we dus kennis maakten, zoals u begrepen zult hebben juist de atmosferische toestan den teweeg bracht die de „verbinding" NederlandJoegoslavië die avond mogelijk maakten. Ja en voor de rest kregen we het (voetbal-) nieuws uit de kranten. Releveren derhalve thans van „horen-en-lezen". FC GroningenAjax 00. Wat andermaal reden gaf tot het weder-optreden van de Tuchtcommissie van de KNVB. Er werd aanleiding gevonden Piet Keizer en Johan Neeskens te bestraf fen. Bij het lezen van de verschillende persverslagen omtrent de strafzitting, is vaak het hoofd geschud ten aanzien van het hele gedoe aldaar; Nederland (een gelukkig klein stukje maar) op z'n (s)malst. KNVB, wanneer wordt u, met betrekking tot het prof-voetbal en wat daar onvermijdelijk mee te maken heeft, eindelijk capabel? Zondags, na AjaxDynamo, kregen we NAC op bezoek. Wel, het werd een goede wedstrijd. En dat wat Ajax betreft ondanks de vijf invallers. (Geen: Swart, Keizer, Neeskens, G. Mühren en Suurbier.) Mochten de mannen uit het zuidelijk „Haagje" de hoop hebben gehad, uit deze omstandigheden „munt" te kunnen slaan, dan geeft de eind-uitslag, t.w. 50, daarop wel een onomwonden antwoord. Dick van Dijk (3x), Johan Cruijff en Heinz Schilcher zorgden daarvoor. Uit de Pers ontlenen wij over dit resultaat o.m. nog het volgende: AJAX IS WEL DEGELIJK EEN UNIEKE EUROPESE TOPCLUB 50: loon van de brede basis Ajax heeft in anderhalf uur zeer nadrukkelijk een hele reeks geruchten, verzinsels, halve waarheden, speculaties en prietpraat naar fabeltjesland verwezen. Want een ploeg, die zonder Piet Keizer, zonder Johan Neeskens, zonder Sjaak Swart, zonder Wim Suurbier en zonder Ger- rie Mühren toch nog met 50 van NAC kan winnen, kan bezwaarlijk nog langer tot de kommervolle formaties worden gerekend. Wie in heel Europa nog een tweede topclub kan aanwijzen, die ondanks vijf invallers de pres tatie van Ajax zou kunnen evenaren, mag zijn vinger op steken. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 1