de zes geboden !p 'ïM WATERMAN t n GERRANDJuweliers Briljant Horloges Spelmomenten uit Ajax Juniores C3 tegen Bood Wit A a a De FC Twente deed ons een circulaire toekomen waarin gepleit wordt voor een ordelijk gedrag op de voetbalvelden c.q. tribunes. Een zeker NUTTIG drukwerk, waaruit wij gaarne het volgende citeren: Herhaaldelijk worden we de laatste tijd geconfronteerd met wan ordelijkheden op en om onze voetbalvelden. Gooien met zitkus sens, werpen met blikjes of flesjes, onbehoorlijke kreten aan het adres van scheidsrechters en grensrechters, kortom, alles wat in volkomen tegenstelling is met de sportieve sfeer, die op een voetbalveld behoort te heersen. Wij voelen ons verplicht uw medewerking te vragen voor een ordelijk verloop van onze wed strijden. Moedig uw club gerust fel en enthousiast aan maar weet ook de prestaties van de tegenstanders te waarderen. Dat verhoogt het sportieve plezier dat we tenslotte allemaal aan een goede en prettige wedstrijd beleven. Bovendien dreigt het gevaar dat bij ernstige incidenten de scheidsrechter de wedstrijd staakt of dat uw club gedwongen wordt één of meer wedstrijden zon der publiek te spelen. Allemaal situaties waar uw club beslist niet mee gediend is en de sport in het algemeen evenmin. Om nog maar niet te spreken van de financiële strop die uw vereni ging te incasseren krijgt. Wij hebben een stuk of zes „geboden" opgesteld waaraan elke bezoeker van een wedstrijd zich moet houden, wil hij het predicaat „sportief fatsoen" verwerven. Help mee, het wangedrag de kop in te drukken. Wijs collega supporters op onjuist gedrag. Het zal een waardevolle bijdrage zijn om uw club te steunen bij het bereiken van goede prestaties en de voetbalsport in het algemeen de reputatie te geven die ze in het belang van de recreatie verdent. 1. Gedraag u fatsoenlijk en sportief ten opzichte van spelers, scheidsrechter en grensrechters, officials en de supporters van de bezoekende club. 2. Accepteer de beslissingen van het leidende trio, ook al bent u het er niet mee eens. 3. Ontvang niet alleen de spelers van eigen club maar ook de bezoekende vereniging met applaus. Laat boeh-geroep ach terwege. 4. Volg de aanwijzingen van controleurs en suppoosten op om zo uw plaats vlot te kunnen innemen. 5. Gooi niet met zitkussens, blikjes, flesjes naar speelveld of sintelbaan. U kunt niet alleen spelers en leiders verwonden maar ook bezoekers op de tribune. Bovendien bestaat de kans dat kleding van anderen met de resten uit fles of blik wordt besmeurd. Leg de lege emballage voor of naast u neer. 6. Gedraag u correct in bus of trein als u meereist bij een uit wedstrijd, ook in het stadion van de club waar u op bezoek bent. Dat is de beste propaganda voor uw favoriete club! Oude Brugsteeg 2, Amsterdam oud Tel. 243109 SanL11/ia\ Zillver (tussen Damrak en Warmoesstraat) INKOOP VERKOOP OCCASIONS 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 18