heinz schilcher kopballen, het schier onmogelijke verricht hij. Nog feller wordt er gestreden voor het DJK-doel, onoverzichtelijke situaties, maar altijd is het weer de kundige en ook moe dige DJK-keeper, die zijn heiligdom voor doorboring behoedt. En wat de kleine Wim Stuut ook probeert en wat Henk Barentsz ook op touw zet, steeds weer vinden ze deze talentvolle doelman op hun weg, zo dat wij deze wedstrijd met 1O verloren. Maar wat een strijd en wat een heilig vuur, dat beide partijen aan de dag leg den. Na afloop een handje en een bedankje, leuk en sportief. Zo moet dat ook in het jeugdvoetbal. Zich een goede verliezer tonen, siert een elftal. Dit neemt niet weg dat wij met lege han den naar huis gingen. De week daarop tegen Blauw-Wit lukte het allemaal weer beter. Een 3O overwinning werd ons deel. Ik dacht, dat dit A3 juniorenteam op de goede weg is en in dit seizoen hoge ogen gaat gooien. Maar de competitie is pas begonnen J. H. H. Het vertrek van Michels, Vasovic en Rijn- ders naar andere oorden heeft, met name op het spel van Ajax, wel enige invloed gehad. Vooral de trainerswisseling speel de een belangrijke rol. Het is echter ver heugend te constateren dat de diverse mu taties allesbehalve negatief hebben uitge werkt. Wanneer iemand de club gaat ver laten, is niet zo zeer het feit belangrijk dat hij vertrekt, dan wel wat er voor in de plaats komt. Eén van de newcomers was Heinz Schil cher, 25 jaar, Oostenrijker van geboorte, student in de chemie en regelmatig uit komend in het nationale Oostenrijkse elftal voor spelers onder de 23 jaar. Het is altijd interessant van diverse kanten te ver nemen hoe de eerste indrukken zijn. De meningen zijn nogal verdeeld. Gelijk dat het geval was met Inge Danielsson en Tom Söndergaard. Heinz hangt nog zo'n beetje tussen de wal en het schip. Toch heeft hij al regelmatig zijn capaciteiten in het eerste elftal kunnen tonen. Interes sant is het daarom tevens te vernemen hoe hij-zelf zijn beginperiode heeft ervaren. Vandaar dit nogal lang uitgevallen inter view, dat op 11 oktober jl. plaatsvond. Heinz, zojuist terug uit Oostenrijk, waar hij van een paar heerlijke vrije dagen had genoten, tref ik in trainingspak (rood-wit!) en op sportschoenen. Voor zijn leeftijd is hij fors gebouwd. Het is bepaald geen sappige verteller, daarvoor is hij waar schijnlijk te nuchter. Maar wat hij te zeg gen had, was zeker het optekenen waard. ,,Ajax kende ik alleen van de televisie. De ploeg maakte een gunstige indruk op mij. Alleen in de finale in Londen werd m.i. een gevaarlijk spelletje gespeeld. Na die ene goal van Dick van Dijk) ging de ploeg zich min of meer ingraven. Men dacht toen al aan de overwinning plus waarschijn lijk de financiële gevolgen. Het is ge lukkig toch goed gegaan. Zelf heb ik wei nig Europa Cup ervaring. Ja, nu bij Ajax. Maar met de club waar ik vandaan kom, Sturm Graz, speelden we een jaar of drie geleden alleen tegen ADO voor Europa Cup III. We verloren. Ook speelden we eens tegen Arsenal. Thuis werd met 1O gewonnen doch in Londen eervol verloren. Mijn komst naar Amsterdam ging bijzon der vlot. Op een dag kwam de manager van Innsbruck" naar me toe en vertelde dat een grote Hollandse club belangstel ling voor mij had. Mocht ik daarop in wil len gaan, dan moest ik de andere dag nog naar Nederland toe. Hij vertelde niet welke club het was, maar toen ik mijn be langstelling toonde, bleek het Ajax te zijn. Natuurlijk gelijk overleg gepleegd met het bestuur van Sturm Graz, want ik kon moeilijk zo maar vertrekken. Gelukkig be greep men mijn probleem en kon ik rich ting Amsterdam gaan. De zaak was snel bekeken. Na een tweetal gesprekken met het bestuur kreeg ik een 2-jarig contract. Overgang Tja, hoe gaat het op het ogenblik? Ik dacht wel redelijk, hoewel het niet over houdt. Maar in het begin ging het ronduit slecht. Hoe dat komt? Ja, daar zijn ver schillende factoren debet aan. In de eerste plaats natuurlijk de omwisseling van Oos tenrijk naar Nederland, leder land heeft z'n eigen leefgewoonten. Zo ook Oosten rijk. En die verschillen nogal met de Ne derlandse. Alles is anders: de mensen, het 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 14