van de voorzitter MI1LOT PARFUM - LOTION Parfum v.a.f 10.50 i» fA^ti Lotion v.a. f5,30 Paris ImporteurB.I.E.O. - Amsterdam Een nieuw seizoen (waarvan de „kop" er al weer af is) en wat Ajax betreft, met niet één nieuw geluid, maar meer dere In het veld en elders En ik meen dat, zo in de aanvang, die nieuwe geluiden bij Ajax het goed doen Mag dan wellicht een conclusie als: klinken-als-een-klok wat al té positief zijn, zo kan zeker wel gezegd worden dat b.v. trainer Stefan Kovacs, in deze eerste fase, zo uitstekend begeleid door Han Grijzenhout, een steeds beter contact met de selectie krijgt. Sprak ik in het vorig clubnieuws als mijn verwachting uit, dat de entree niet eenvoudig voor hem zou zijn, dit terecht enige tijd kon vor deren om tot het gewenste „samenspel" te komen, naar hetgeen ik tot dusverre heb mogen waarnemen klopt het goed tussen spelers en trainer, hetgeen ik als een bijzonder welluidende klank zou wil len aanmerken. Zal ik dus de „voorzichtigen" hun stand punt niet bestrijdendat we nog maar pas aan het begin zijn, derhalve nog eerst maar eens moeten afwachten aan de andere kant vind ik dat er reden aanwezig is om het nodige vertrouwen te hebben Aangezien er, gezien het nog maar prille begin, momenteel niet zo heel veel verder (al) te vertellen is, zou ik vanaf deze plaats alle succes in de komende maan den willen toewensen aan ons B-elftal. Hopelijk zal dit team. dat de laatste AjaxBorussia Monchen-Gladbach (vriendschappelijk!) - Openingstreffer van Cruijff jaren beslist onder de verwachtingen ge bleven is (al waren hiervoor ook wel oor zaken aan te wijzen), in de komende wed strijden meer op hoger niveau van zich doen spreken. Mijn welgemeende wensen voor een even eens succesvol seizoen gaan uit naar de amateurs. Ook hier zou het prettig zijn als b.v. Ajax 3, ons eerste amateur-elftal, de (bovenste) plaats, waar de laatste jaren de Volendammers tronen, van dezen eens zou kunnen overnemen Dat Ajax 4 de prestatie van het vorig jaar moge herhalen, Ajax 5 de ik zou haast zeggen: aloude traditie van kampioen reserve 1e klasse AVB (KNVB - Amster dam) in ere zal herstellen en bij al deze gewenste resultaten Ajax 6 niet zal ach terblijven het zij zo. Mag ik dan dit stukje „amateurisme" af sluiten met het bericht van niemand min der dan het bestuur van Benfica uit Por tugal de uitnodiging te hebben ontvan gen, het komend jaar in april met een amateur-elftal aan een toernooi al daar deel te nemen (zesdaags verblijf). Dat lijkt me echt wel iets om de oren te spitsen Uiteraard vertrouwt het bestuur er op, dat ook de Jeugd het komende seizoen weer van zich zal doen spreken, door binnen en buiten de krijtlijnen de Ajax- kleuren op waardige wijze te verdedigen. En dat zulks bij de Pupillen reeds zal beginnen Kortom, allemaal veel succes. De mannen van „slag-en-wijd" hadden het zwaar in de hoofdklasse. Vooral in de eerste fase van de competitie waren de resultaten teleurstellend. De reeds eer der in deze kolommen aangeroerde ter reinmoeilijkheden resp. daardoor onvol doende trainingsgelegenheid zal zeker een belangrijke rol bij die negatieve resul taten gespeeld hebben. Hierbij komt tevens: zo'n eerste jaar, in een dergelijke omgeving van „doorgewin terde" topploegen, is ook niet een voudig. Men heeft het Ajax-lijf toch nog in zo verre kunnen redden, dat in een promotie- 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 6