AMSTEL Jac. Storm stekend en vooral duidelijk overzicht de hulde van de vergade ring in ontvangst nemen, waarna, op advies van de Financiële Commissie, de Ledenraad het Bestuur volledig décharge ver leende ten aanzien van het geldelijk beleid. Wim Volkers, aftredend lid van de Financiële Commissie (en niet herkiesbaar), ontving terecht van voorzitter Van Praag woorden van grote dank voor zijn vele waardevolle werkzaam heden voor Ajax. Dat deze overigens niet tot de zo juist be ëindigde functie beperkt zijn gebleven, is genoegzaam bekend; nog niet zo lang geleden had onze medewerker Tijn Middendorp een vraaggesprek met Wim en kon men in deze kolommen ken nis nemen van een sinds 1923 zo actief Ajax-leven. Wim verklaarde ten slotte alsnog steeds gaarne als adviseur zijn diensten jegens Ajax te willen blijven verlenen. Bravo! Als zijn opvolger werd benoemd: A. de Wit Jr. Arie, proficiat! Mede aan jou nu om fiatten" te verlenen (Dit laatste zal wel niet door iedereen begrepen worden 't is wat vaktaal", dames en heren verder onschuldig.) Naast de benoeming tot werkend lid van de heer G. M. Holz- heimer (Jeugdcommissie) werd tevens op voorstel van het bestuur de heer Henny Hoopman in werkend" Ajax op genomen. Beiden onze gelukwensen. De overige punten passeerden vlot de hamer herbenoeming van Henk Timman als penningmeester en André Kraan als com missaris amateur-voetbalde wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement ontmoetten ook geen bezwaren, de Commissie van Redactie mocht ook in haar geheel blijven (met dank voor het vertrouwende rondvraag leverde ook geen problemen op waarna het niettemin in het begin van de kleine uurtjes was, toen president Van Praag na zijn dankwoord de laatste hamerslag pleegde! Dat de leden toch nog even bleven, was mede een gevolg van een bijzonder goed idee, afkomstig van onze voorzitter, namelijk nog eens het glas te heffen op dat geweldige sei zoen van die geweldige club ons Ajax. Heeft natuurlijk de gang van zaken betreffende ons eerste elftal aller aandacht, het zij ons vergund hier ook nog eens de belangstelling te vragen voor de overige teams. In de eerste plaats ligt het daarbij voor de hand ons B-team te noemen, dat zaterdags speelt. Elders in dit blad staat het wed strijdprogramma afgedrukt; er zijn bij die reserves beslist ploe gen, die voor een interessante ontmoeting kunnen zorgen. Mogen we daaraan de wens toevoegen, dat ons elftal het komen de seizoen beter en gelukkiger opereert dan de laatste jaren het geval is geweest, laten we zeggen: meer Ajax waardig. Het zij zo. Ook de schijnwerper op de amateurs: Ajax 3, Ajax 4, Ajax 5 en Ajax 6. De data waarop het 3e en het 4e elftal binnen de krijtlijnen komen, daaromtrent wordt u ook verderop ingelicht. Gewoonlijk beginnen de wedstrijden van het 5e en 6e elftal om 10 uur, Ajax 3 en Ajax 4 meestal om 12 uur. Verder kunt u er rekening mee houden dat in het algemeen op de VVGA-velden wordt aangetreden en dat de Juniores A1 in zoverre op het amateur-programma zijn afgesteld dat indien Ajax 3 thuis" speelt, de A1 een ,,uit"wedstrijd heeft en uiteraard om gekeerd A1: „thuis", Ajax 3: ,,uit". De aanwezigheid van belangstellende Ajacieden zal vooral in deze sector een stimulans voor de spelers zijn tot grotere inzet en derhalve als team tot goede prestaties te komen. Dus, lieden, vergeet voor het a.s. seizoen niet aan dit gedeelte van Ajax ook uw aandacht te schenken Dan de Jeugd. Van de reeds genoemde Juniores A1 tot de Juniores C4 en misschien nog wel verder. Ook hier is alles in voorbereiding met betrekking tot het nieuwe o.a. open haarden haardsehermen KUNST- EN SIERSMEEDWERK houtkorven voor in- en exterieur lantaarns hekwerken Atelier 030-443621 of 442244 uithangborden na 20 uur: 020-928741 enz. enz. Rode Kruislaan 337, Diemen seizoen, betekenen diverse oefenwedstrijden de jaarlijkse „vlootschouw" van de Jeugdcommissie en hopen we dat, ten aanzien van aller interesse voor Ajax-gebeuren(s) op het groene veld, die voor de jeugd, onze toekomst, zeker niet zal ontbreken. Daarom 's zondagsmorgens ga eens kijken. Er zitten hier en daar voortreffelijke spelers(-tjes) bij. Nee, Karei (Kamlag), nee we zullen jouw jongens niet ver geten: Ajax' hope onze Pupillen. Daarheen gaan op de vrije zaterdagmorgen b.v. verschaft u zeker een bron van genoegen. Daar dartelt dat rood-witte „snoepgoed" met recht: om van te smullen. Zoals u bemerkt zult hebben is in ons vorig clubblad het ge dicht van Gerard Wiertz, ondanks de aankondiging onder .Cor respondentie" niet opgenomen. Dit was helaas een verzuim bij de opmaak", waarvoor wij onze verontschuldiging, welke wij reeds eerder jegens de dichter maakten, hier nog eens willen herhalen. Conciërge Simon van Hoek heeft de Ajax-dienst verlaten. Onze beste wensen vergezellen hem en zijn vrouw. De portierswoning is intussen weer bezet en wel door de heer Holshuysen, die we van deze plaats af alsnog een hartelijk welkom toeroepen en succes wensen in zijn nieuwe omgeving. In het corps van onze controleurs viel een droevig verlies, met name het heengaan van onze hoofdcontroleur, de heer H. A. Couton. Ook vanaf deze plaats betuigen wij namens Ajax nog onze deelneming aan de nabestaanden. Dat de overledene in vrede moge rusten Tja, dan was er woensdag 1 september jl. een bijeenkomst in Utrecht die, volgens belangstellenden, het midden hield tussen een soort .Fabeltjeskrant" en het lied ,,Was ik maar bij Moeder thuis gebleven Een en ander betrof een zitting van de Tuchtcommissie van de KNVB enfin, u kon er zeer uitvoerig over lezen Een journalist sprak van een operette-opvoering. Welke? „Das Land des Lachelns T. M. Sr. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 5