kroniek ajax-nieu ws I Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" j Maandblad Een hartelijk welkom tot u allen lezers (en lezeressen) van ons clubblad in dit nieuwe seizoen 1971-1972. Gaarne zullen wij u daarbij geassisteerd door onze medewerkers, die we daarvoor bij voorbaat onze erkentelijkheid betuigen op de hoogte houden van het wel-en-wee in en rondom Ajax Dat ,,wel" meer op de voorgrond moge treden dan de narigheid wie zal ons deze wens kwalijk nemen Hoe dan ook, volgens velen ,,zou het toch wel eens een moeilijk seizoen kunnen worden, vanwege een te verwachten minder suc cesrijke start Want hoewel voorzitter Van Praag zich er eerder over uitgesproken had, dat z.i., althans op papier, we een sterker team hebben dan voorheen, naast de bekende om standigheden van: nieuwe trainer, vervanger voor Vasovic enz. enz., kampen we met geblesseerden: Wim Suurbier ontbreekt voorlopig als gevolg van een knie-operatie, Ruud Krol (been breuk vorig seizoenis er ook nog niet bij, Gerrie Muhren liep in een oefenwedstrijd een verwonding op, die langzaam geneest, de nieuwe aanwinsten moeten nog inlopen", al direct twee zware uitwedstrijden: Twente en Sparta, terwijl de nieuwe FC Den Haag (voornamelijk ex-ADO) nu ook niet een ploeg is, die het aan de Middenweg cadeau zal geven. Dan 15 september alweer (waar blijft de tijd) de eerste wedstrijd om Europa Cup I tegen Dynamo uit Dresden alles met elkaar inderdaad een start om op je tellen te passen. Maar aan de andere kant kan b.v. hier tegenover gesteld wor den, dat de aanpak" van trainer Kovacs, hoe geheel verschil lend ook als wat onze jongens de laatste jaren gewend zijn, met daarbij een waardevol intermediair' van Han Grijzenhout, I Seizoen 1971/1972 - September - No. 1 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 1 Redactie 1 M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen j en als vaste medewerker Tijn Middendorp I Redactie-adres j M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp i Administratie-adres j Middenweg 401 - Amsterdam-O. J Advertentie-exploitatie I Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 J Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 1 24 september a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Op naar het Licht De eerste paal voor de licht- j I installatie i......-.4 goed werd ontvangen. Gevraagde meningen hierover aan de be trokkenen droegen algemeen een positief karakter. In de verschillende oefenwedstrijden bleek verder dat weliswaar er achter" nog wel eens een steek viel, maar dat dit, zoals eerder gezegd nu eenmaal zijn -tijd van inwerken" nodig heeft; anderzijds, ondanks de foutjes, er volop reden tot ver trouwen voor de naaste toekomst aanwezig was. De eerste competitie-wedstrijd, dat was dus in Enschede tegen Twente, leverde een verdiende en vooral nuttige 20-zege op, met fraaie doelpunten van Ruud Suurendonk uit een schitterende pass van Johan en van Dick van Dijk uit niet minder prachtig werk van Suurendonk en aanvoerder Piet Keizer. Nuttig vooral was deze overwinning voor het nodige zelfvertrouwen, zeker voor de newcomer(s). Een meer spannende- dan fraaie strijd werd die tegen de nieuwe combinatie van ADO en Holland Sport, t.w. FC Den Haag. De bezoekers pasten het gebruikelijke systeem toe van de clubs, die bij voorbaat streven naar één winstpunt i.e. een gelijk spel, waarbij dan praktisch de gehele wedstrijd eenzijdig" wordt gespeeld. Pas vlak voor tijd wist Sjaak Swart de bal in het hevig verdedigde residentele doel te werken en Ajax daarmede twee punten rijker te maken. De .topper" SpartaAjax, ten aanschouwe van een uitver kocht Kasteel, had nog niet de allure van ,,het neusje van de zalm". O.a. de handicap van geblesseerde spelers is bij Ajax nog volop aanwezig en werd in deze ontmoeting slechts in zo verre opgeheven, dat in de tweede helft Ruud Krol weer mee deed, daarmede Schilcher vervangend. Kort voor rust waren we door het ten onrechte toeken nen van een strafschop aan de thuisclub, op een 10-achter- stand gekomen en Keizer c.s. konden er ook na de thee maar niet in slagen, daarin verandering te brengen, mede door de goede verdediging van onze tegenstanders. Maar het zou opnieuw Sjakie zijn, die, in een der laatste fasen van deze RotterdamAmsterdam-ontmoeting, de schaal alsnog in evenwicht bracht (11 Aldus 5 punten uit drie zware wedstrijden reden tot te vredenheid We dachten van wel. Wat de resultaten van onze honkballers aangaat, elders vindt u daaromtrent de deskundige uiteenzetting van Wim Niepoth. In ieder geval staat vast dat het verblijf in de Hoofdklasse slechts gecontinueerd kan worden, als in de ,,dubbel" met be trekking tot de te spelen degradatie-wedstrijden door onze jon gens aan het langste eind wordt getrokken. En dat moet toch mogelijk zijn, lieden! In ieder geval langs deze weg namens alles wat Ajax is veel succes. We rekenen op jullie! Er is een begin gemaakt met het aanleggen van de verlichting in en rondom ons hoofdveld. Ja, let wel, dat is maar niet zo even vier masten plaatsen met wat lampen er in draadje er aan klaar! Er komt nog zoiets bij kijken als: verlichte loketten, verlichting van de tribunes en toegangswegen daar heen Maar het begin is er half november zal het klaar zijn. Dat u t.z.t. die avond reserveert om getuige te zijn van de feestelijke aansteek". Wij brengen bij de aanvang van ook het nieuwe toto-seizoen 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 2