uiteraard één van de beste plaatsen neerleggen en dan binnen gaan kaarten. Af en toe gaat er één kijken of alles nog O.K. is Zo tegen half twee komen ze dan pas weer naar buiten en dan wil het wel eens dat er iemand anders op hun plaats en soms kussentje zit. Moet je luisteren: het doet mij niets of dat kussentje er nu om 10 of 11 uur ligt. Als je om één uur komt, zit je ook nog wel goed. Maar het zijn altijd de laatkomers die de last veroor zaken. Zij die b.v. een kwartier vóór de wedstrijd arriveren, dan natuurlijk geen goede plaats meer vinden maar toch op de eerste rij willen zitten. Helaas is dat een instelling bij velen Nou, dat moeten ze dan maar vergeten. Wedstrijden Meestal kijk ik maar een halve wedstrijd. Als het druk is, zit ik op de trap van vak B. En in de rust ga ik in 1913 Nederlands kampioen worstelen weg. Ach, zo erg interesseert het mij niet meer. Voetbal is een zaak geworden, nietwaar? En het spel veelal hard en gemeen. Nee, niet van Ajax ach, af en toe gaat het wel eens hard en dan valt het in vergelijking met anderen nog mee. Maar er zijn toch spelers die, als ze hun tegenstander met beter spel voorbij gaan, gewoon in de grond worden geboord! Kijk, dan hoeft het voor mij niet meer. Iemand met opzet letsel toebren gen, heeft niets met sport te maken. Vroeger heb ik veel aan gewichtheffen gedaan en worstelen zie foto). Vooral die laatste sport heeft niet meer zo'n belangstel ling. Maar vroeger was het zeer populair. In 1913 ben ik Neder lands kampioen geweest. Toen kwam de oorlog en moest ik in militaire dienst. Daarna is er niet meer van gekomen. Ja, vroeger, bij wielerwedstrijden vooral, kwam er nogal eens onenigheid op de tribune voor. Dan haalden ze mij erbij en dan was het zó over ...lik mag wel zeggen dat ik in die tijd vrij populair was in Nederland. Van mijn vak was ik diamantbewerker. Heb ik volgehouden tot mijn 65ste jaar. Moeilijk en zwaar werk. Daarnaast toch veel aan sport gedaan. Overdag werken 's avonds op de mat! Dan kwam het wel eens voor, dat ik om zeven uur gegeten had en om 8 uur moest worstelen. Door de grote inspanning lag die maaltijd van een uur geleden dan vaak verkeerd, als je me be grijpt. Maar dat deed je dan verder niets. Gewoon doorgaan. Ja, als je dat dan nu ziet: een complete medische staf aan wezig Het is zeker wel goed, maar toch ik vind dat de topsporters(sters) wel wat erg worden ontzien Toen ik kampioen werd stond dat ergens in een hoekje van de krant met twee of drie regels vermeld. Maar als Cruijff nu met zijn linkerbeen keihard hoog over het doel schiet, komt dat uit gebreid in de krant. En als Eddy Merckx een keer niét een etappe in de Tour de France wint betekent dat voor de heren journalisten een ommekeer in de historie van deze grote wed strijd. Men overdrijft tegenwoordig zo erg. Een mug wordt een olifant Ik heb het niet zo gek druk meer met die kussentjes. Veel werk heb ik uit handen gegeven. Regelmatig ga ik naar Ajax om het materiaal te controleren. Hoeveel er weer worden vermist. Ik fiets veel. Ja, ja, helemaal naar Ajax. Lekker op me gemak. Zondags ben ik er om tien uur, half elf. De andere jongens zijn er al om 8 uur. Dan worden de kussens schoongemaakt. Bij Ajax staan ongeveer 14 mensen te verkopen. Soms spring ik wel eens bij, b.v. als het erg druk is, maar meestal bemoei ik mij er niet mee. Na afloop is het natuurlijk, weer kussens verzame len, overal vandaan. Maar dan ben ik allang naar huis. Ja, toch handhaaf ik die 20 cent. Nee, nee, ik verhoog het niet. Ik mag dat wel van het Ajax-bestuur, die hebben helemaal geen bezwaar. Maar ik doe het niet. Ik heb er zo vrede mee. Moet je goed luisteren: je kan toch maar één paar schoenen tegelijk aan. En ach, de mensen die een kussentje kopen, geven toch wel meestal een kwartje, dus hebben mijn jongens ook nog wat extra. Die staan overigens niet alleen bij Ajax, maar ook bij DWS, Blauw-Wit, en in de nieuwe RAI, bij het paardrijden en de ijsrevue. Maar neem me niet kwalijk ik moet weg. Boven wordt op me gewacht moet namelijk op de baby van de buren passen. Doe ik ook al TUN MIDDENDORP 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 21