controleurs frezers lassers draaiers cascade nv Kom bij ons eens praten over werk waar u wijzer van wordt zilveren-botter- toernooi 1971 Wij hebben prima werk, met prima voorwaarden, voor Als u een goed vakman bent, wordt uw salaris een goede basis voor een gesprek. Wij werken in 2-ploegendienst, waarmee u een (verdiend) extraatje van 161/2% op uw bruto inkomen haalt. Wij bieden echter meer, zoals gratis werkkleding, reiskosten vergoeding, studie kosten-vergoeding "tijd van de baas"), winst deling, premie sparen etc. U kunt ons altijd bellen voor meer inlichtingen: nummer (020) 946411 en vragen naar de heer Spit. U zult zien dat u er wijzer van wordt! Weesperstraat 110, Diemen Ook dit jaar stond voor ons A1-junioresteam het door de RKSV Volendam georganiseerde Zilveren-Botter-Toernooi 1971 weer op het programma. In Volendam is het altijd goed toeven. Dit hebben onze juniores ook dit jaar weer ervaren, want de Volendamse pleegouders hebben iedereen een gastvrij onthaal bereid. Jeugdtrainer B. Haarms had de nieuwe selectie pas twee weken onder zijn hoede, hetgeen twee weken van intensieve training betekende, zodat de Jeugdcommissie vol verwachting uitzag naar het debuut van dit elftal, waarin een aantal nieuwe spelers hun opwachting maakten. De eerste wedstrijd speelden wij 's zaterdagsmiddags tegen Brugge, een stugge Belgische jeugdploeg, die evenals wij niet tot doelpunten kwam. Het werd een gelijk spel (00). Het eerste toernooipunt was tenminste binnen. In de volgende ontmoeting tegen het Bredase NAC draaide onze formatie aanzienlijker soepeler en waren het de „newcomers" Paulisse en Middelkoop, die er voor zorg droegen, dat wij deze wedstrijd met 20 wonnen. Drijfnat, omdat een hevig onweer met enorme slagregens tijdens deze wedstrijd losbarstte. Het Haagse ADO was onze laatste tegenstander op deze mid dag. Ook die wedstrijd wonnen we, met 30, dankzij doelpun ten van Paul Bijvank, Pirn van Dord en Wim Zand. Vijf punten uit drie wedstrijden brachten de finale binnen ons bereik, maar dan zouden we de volgende morgen toch eerst nog Alemannia Aachen aan ons zegekarretje moeten binden. Het geen prompt geschiedde, want deze Westduitse jeugdploeg had weinig verweer tegen ons elftal. Het werd 41. Kick Seegers, Peter Middelkoop (2x) en Henk Heyt waren de makers van de doelpunten. Ajax had dus de finale bereikt, die laat in de middag verspeeld zou worden tegen de jeugdploeg van onze gastheren, Volendam. Als kijkspel was deze eindstrijd beslist een zeer aantrekkelijke, in een hoog tempo gespeeld. De Volendammers waren uiteraard zeer gebrand op een revanche als gevolg van de 1O-nederlaag die zij van Ajax te incasseren hadden gekregen tijdens een beslissingswedstrijd om de interregionale afdelingstitel aan het einde van het vorige seizoen. Onze jonge linksbuiten Paul Bij vank moest het in de beginfase van deze strijd dan ook al met een ontgelden. Met een ernstige beenblessure werd hij van het veld gedragen, een letsel dat hem overigens geheel onnodig werd toegebracht, want hij had de bal niet meer in zijn bezit. Na de normale speeltijd was de stand nog steeds 00, zodat een verlenging van tweemaal een kwartier noodzakelijk werd. In de tweede helft daarvan sloeg voor Ajax het noodlot toe, want toen bij een scrimmage voor ons doel de bal niet zuiver uitverdedigd werd, zagen de Volendammers kans onze doelman van dichtbij te verschalken (01). In de resterende minuten stonden de jonge wijdbroeken ons geen kans meer toe, zodat wij met 10 verloren. Volendam was de winnaar geworden van het Zilveren-Botter-Toernooi 1971. Onze gelukwensen aan de Volendamse jeugdploeg onder leiding van Joep Steur en dank voorts aan de Volendamse pleeg ouders voor hun gul onthaal aan onze jeugdspelers en tevens aan het bestuur van Volendam, de heren dr. Duin, Mühren sr. en jr., Runderkamp, Volendams volijverige secretaris, en de heer Kes, de aan Ajax toegevoegde leider. De nieuwe gezichten in ons midden, t.w. Thijs Plancken, Kick Seegers, Peter Middelkoop, Thijs Paulisse en Floortje Buma, roepen wij in onze gelederen hartelijk welkom toe. J. H. H. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 15