tussen honk en thuisplaat WATERMAN j enGERRAND Juweliers Briljant Horloges DE COMPETITIE Ajax 1 Nadat u wel of niet heeft genoten van de Haarlemse Honkbal- week, de meningen hierover liepen nogal uiteen, werd daarna de competitie voortgezet met de dubbel tegen Storks. In de uit wedstrijd verloren wij met 72 van een beter spelende tegen stander, maar in de return heeft ons team lange tijd de troeven in handen gehad. Tot aan de vijfde running stond zij met 30 voor maar toen uit een fraaie scoringskans drie man op de honken en geen man uit de onzen geen punt(en) wisten te scoren rook Storks haar kans. Mede door een werperswisseling, honkslagen en twee veldfouten kwamen de Hagenaars langszij en stevenden enige innings later ons zelfs voorbij (64). Rekening houdende met de dit seizoen geldende degradatie- regels die voor de hoofdklasse van toepassing zijn t.w.: nummer laatst degradeert automatisch, nummer voorlaatst speelt in een dubbel degradatie-wedstrijden tegen de ver liezer van de beide kampioenen van de eerste klasse, was na onze nederlaag de volgende situatie onderaan de rang lijst ontstaan: Ajax 17 gesp. 6 punten ADO 18 gesp. 6 punten Onze volgende wedstrijd ging tegen de kampioen van Neder land, de Haarlem Nicols, dat reeds in haar eerste slagbeurt een 2O-voorsprong wist te nemen. Door honkslagen en het benut ten van enige „doorgeschoten ballen" was na vier innings spe len de stand weer in evenwicht (22). Door goed verdedigen onzerzijds konden de Haarlemmers maar niet los komen en toen in de zesde inning Marco, door een fraaie homerun met Leysner aan boord, twee punten op het scorebord wist te brengen ging iedereen er eens goed voor zitten. Aangezien in hun laatste slag beurt, de Nicols nog één punt wisten te scoren, werd het toch nog even benauwd, maar Ajax hield stand en behaalde daarmee een verrassende 43-zege. In de uitwedstrijd keken wij al vrij snel, door twee homeruns, tegen een 5O-achterstand aan en ditmaal kregen onze spelers geen kans om hierin wijziging te brengen. Met 70 namen de Haarlemmers revanche voor hun daags tevoren geleden nederlaag. Vervolgens stond de dubbel op het programma tegen onze „huis baas" OVVO, dat dit seizoen al voor enige verrassende uit slagen had gezorgd. Maar ziet, het was juist ons team, dat voor een daverend weekend zou zorgen. In de ,,uit"-wedstrijd ging de strijd lange tijd gelijk op, maar de uiteindelijke zege (52) ging toch naar onze ploeg. „Thuis" kwamen de OVVO-ers er helemaal niet aan te pas. De basis voor de overwinning werd gelegd door Fred Borgman die met drie man op de honken een homerun sloeg. Na innings spelen was de strijd gestreden (11-0). Er is over deze dubbel in de pers nogal wat aandacht besteed (b.v. vader en zoon Urbanus, jeugdkamp in Eindhoven), laat ik volstaan vast te stellen, dat deze dubbel ons vier belangrijke punten opleverde. Door deze zege kwam er tevens wat meer afstand tussen ons en ADO. Ajax 21 gesp. 12 punten ADO 22 gesp. 6 punten De dubbel tegen Sparta, leider in de hoofdklasse, leverde ons geen punten op. In Rotterdam verloren wij met 100, maar in de return (het veld was bijna uitverkocht) verloor, bij de stand 21, door het mislukken van een squieze en een aanvechtbare beslissing van de scheidsrechter, ons team haar ritme en ook de wedstrijd met 73. Door de twee overwinningen op ADO met resp. 94 en 106 stelde ons team zich veilig van de automatische degradatie. De zege (thuis) op Feijenoord 75 en het verlies in Rotterdam 82 bracht ons eindresultaat op 18 punten, terwijl ADO op 8 punten bleef staan. Wij zullen nu moeten afwachten wie de „verliezer" zal zijn van een dubbel tussen Giants Diemen en HCK, beide kampioen in de 1e klasse. Ajax 2 Na de zege op Celeritas, dat daardoor nog vaster op de laatste plaats kwam te staan, was de volgende wedstrijd tegen het eveneens in de onderste regionen vertoevende Schoten van be lang. Dit team stond al twee punten op onze reserves voor en bij een nederlaag hier degraderen automatisch twee negen tallen zou de dan opgelopen achterstand bijna niet meer te achterhalen zijn geweest. Gelukkig is het zover niet gekomen want in zeven innings werd een fraaie 11 1-zege behaald. Het opvallende van dit negental is, zij winnen of verliezen met grote cijfers; tot op heden is hierop slechts één uitzondering, t.w. 59 tegen Euro-Stars. Zo ook, ditmaal weer in negatieve zin, tegen deze vereniging. Misschien, dat het vroege aanvangs- uur op zaterdagmorgen in Rotterdam, dus om ongeveer half acht van huis, van invloed is geweest, maar met 130 werd ons team door Euro-Stars van het veld gespeeld. Thuis tegen Sparta was de start van ons negental hoopgevend, want na vier innings spelen was een 83-voorsprong opge bouwd. Toen begonnen de onzen fouten te maken en weldra plofte het hele negental ineen. Sparta won met 159. Toen stond in de thuiswedstrijd tegen HCAW weer dat „andere" negental op het gravel. Er werd behoorlijk geslagen en slechts één veldfout gemaakt, met als resultaat een 111-overwinning. Tegen Feijenoord kreeg ons reserve-team een geduchte neder laag te incasseren (203) en men zal nu uit de nog drie res terende wedstrijden minstens vier punten moeten veroveren wil Ajax 2 zich in de reserve 1e klasse kunnen handhaven. Om u, geachte lezer, niet in spanning te laten, het is ons team gelukt. De uiteindelijke beslissende wedtrijd tegen Schoten wis ten de onzen in Haarlem met 43 te winnen. Proficiat, mannen! De heer Joustra, leider van het team, zijn neus krult vandaag de dag er nog van. W. N. Oude Brugsteeg 2, Amsterdam Goud Tel. 243109 (tussen Damrak en Warmoesstraat) V Cl INKOOP VERKOOP OCCASIONS 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 11