r ZOMER GIDSEN 1971 VLIEG-TREIN-BUS-BOOTREIZEN medailles en bekers een behoorlijke „kast," te vullen is. Tal van jeugdspelers hebben later deel uitgemaakt van ons eerste negen tal. De stimulator achter deze jeugdsuccessen is zonder meer de heer E. H. van Tuijl geweest. Zo omstreeks de jaren 1930 kwam Evert, op het oude Ajaxterrein, voor de eerste maal, in contact met het honkbal en het heeft hem nadien niet meer los gelaten. Niet alleen heeft hij 26 jaar deel uitgemaakt van onze commissie, ook in tal van andere functies heeft hij zijn honkbalsteentje" bij gedragen. Zo is hij o.a. 12 jaar lid geweest van de jeugdcommissie van de KNHB, 30 jaar scheidsrechter, met 17 interlandwedstrijden, 4 jaar lid van het Bondsbestuur, 6 jaar als „plaatsvervanger" en 3 jaar als „vast" lid van de Protestcommissie. Terecht ontving hij dan ook als een van de eersten bij het instellen van de onderscheiding „Dragers van het Bondsonderscheidings- teken" dit ere-metaal. Evert nam de hem toevertrouwde taken serieus, zelfs zéér serieus op en hierdoor kwam hij ook weieens in conflict met anderen. Aan de andere kant echter had hij veel gevoel voor humor en wist hij „a l'improviste" te handelen. Zo was er b.v. eens voor ons jeugdtoernooi, als prijs voor het sportiefste team, een knots van een taart beschikbaar en om deze goed te bewaren, had hij daarvoor een koel plaatsje in een van de kleedkamers op „Voorland" uitgezocht. Toen echter de uitreiking moest plaatsvinden, krioelden er tientallen mieren door- en over de slagroom. Geen nood; Evert schepte met een stokje de mierenhoop er af, bracht er daarna weer wat vorm in en overhandigde de taart daarna mret een passend woord aan de winnende ploeg. Zoals gebruikelijk werd de „heerlijkheid" ter plaatse aangesneden doch een aangeboden stuk werd vriendelijk van de hand ge wezen Ik heb toch liever zo'n stuk taart in mijn maag, dan een medaille in de kast", was nog het commentaar van een van de jongelui Omstreeks juni 1958 was er bij het Bondsbestuur van de KNHB een brief van de ver. FC Barcelona binnengekomen met de vraag of het mogelijk was om, op basis van wederzijdse uitwisseling, met haar honkbalteam in Nederland een wedstrijd te spelen. Via ons commissielid Ap Hordijk (toen nog penningmeester van de KNHB) werd ons gevraagd of wij daarvoor geïnteresseerd waren. Aangezien FC Barcelona in die tijd, behalve op voetbal o.a. win naar van de Europa-Cup, ook in tal van andere sporten op Euro pees niveau een vooraanstaande plaats innam, waren wij, na overleg met ons bestuur, meteen „in". Na de nodige wederzijdse correspondentie, waarin alles was ge regeld en bevestigd, verheugden wij ons op de komst der Span jaarden naar Amsterdam. Afgesproken was o.a., dat zij bij onze spelers zouden worden ondergebracht terwijl wij, op dezelfde basis, het volgende seizoen naar Barcelona zouden gaan. Voor de ontvangst had ondergetekende een kort Spaans welkomst woord uit zijn hoofd geleerd waarvan hij alleen het begin nog weet te herinneren: „Sean los bienvenidos en amsterdam espero que tenian bueno viaje". (Hartelijk welkom in Amsterdam en ik hooo dat u een goede reis hebt gehad.) Natuurlijk stond er o.m. een tocht door de Amsterdamse grachten op het programma, terwijl onze echtgenoten en/of moeders vooraf verschillende Spaanse kookboeken hadden geraadpleegd. Zo zou er op de avond van aankomst bij iedereen thuis een uitgebreide Spaanse maaltijd voor onze gasten ter tafel komen. Maar welke trein er ook via Parijs op het Centraal Station aankwam, geen spelers van Barcelona. Diep teleurgesteld zijn wij om half twee 's nachts maar naar huis gegaan en hebben toen „Spaans" gegeten want iedereen rammelde zo langzamerhand van de honger. De volgende morgen ontvingen wij een telegram met de medede ling: „Kunnen niet komen, brief volgt". U kunt zich wel voor stellen, dat wij, zowel letterlijk als figuurlijk, van al wat maar Spaans was, gegeten en gedronken hadden W. N. (wordt vervolgd) AJAX-HONKBAL OP DE VISTOER Zaterdag 3 juli 1971. Den Oever in de kop van Noord-Holland, 's ochtends 7 uur. Aan boord van het motorschip „Klazien". Schipper Tijssen tuurt de wijde Waddenzee over. „Het getij is niet gunstig om te vissen" zegt hij. Toch is het Tjapko van Wijk, die het eerste visje zal verschalken. Bij nadere inspektie bleek het scholletje iets onder de maat, zodat dit onder luide bijval weer aan de Waddenzee werd toevertrouwd. Schipper Tijssen's woorden werden in de loop van de dag bewaar heid. De vangst was matig. De stemming was echter prima. Er werd heel wat afgelachen. Op deze visdag was Marco Nagelker- ken de grote pret-animator. Zijn grollen en grappen waren niet van de lucht. Op een goed ogenblik verschalkte hij in één slag 2 schol letjes. Volgens Marco was hier sprake van een dubbelspel, zodat het honkballen toch nog even om de hoek kwam kijken. Dank ook aan Ed Klokkers voor de prima organisatie van deze reis. J. H. H. VPU o.a. Magneet - Arke - Centouri - Eurotours Fit - Marysol - Zuid-Eur. Stichting - Railtour Hotelplan en alle andere prospecti A DAM: Jan Evertsenstraat 25 - tel. 188114 Haarlemmerdijk 146 - tel. 230948 Linnaeusstraat 60 - tel. 928780 *WEESPSlijkstraat 51 - Tel. 11444 -11528 DIEMENWinkelcentrum - Tel. 020 - 921157 l dagelijks geopend van 9.00—18.00 uur J "óók vrijdagsavonds geopend 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 7