tussen honk en thuisplaat OiifrjL ck hoofd doet fronsen en een gevoel van spijt geeft. Zoals eerder gezegd, komt het mij voor dat we - op papier - met onze nieuwste aan winsten aan kracht hebben gewonnen. Wat ik bij mijn introductie ten aanzien van trai ner Kovacs al opmerkte, zal even moeten worden afgewacht of ook het samenspel van de spelers met hem, de fraaie resul taten van het verleden zal doen herhalen. Uiteraard zou dit wel even tijd kunnen kos ten Persoonlijk bewaar ik aan mijn samenwer king met Rinus bijzonder prettige herinne ringen. Het sinds jaren gangbare vrijdag middaguurtje, waarin we allerlei zaken be spraken, was voor ons beiden altijd een waar genoegen. Wat ik verder steeds, naast zijn technische kwaliteiten in hem bewonderde, was de on gebreidelde arbeidslust, die hij constant aan de dag legde. Waarom dan, bij wederzijds al die goede woorden - Rinus sprak op de destijds ge houden Persconferentie openlijk over een voortreffelijke verhouding met spelers en bestuur, alsmede een prachtig aanbod met betrekking tot de aanstelling als Manager - waarom dan tóch uit elkaar? We hebben dat allemaal al eerder kunnen horen en lezen: niet anders dan zaken van zeer persoonlijke aard zijn voor Rinus aan leiding er eens tussenuit te gaan en ergens in het buitenland wat te avontu ren Ik wens Rinus en zijn vrouw Wil het aller beste, het ga hen beiden goed, waarbij ik tevens de hoop uitspreek dat de lokstem tot het avontuur wel uit de goede richting geklonken moge hebben J. van Praag PARFUM - LOTION Parfum v.a.f 10.50 F.MIP.OT c Lotion v.a. f5,30 MI1LOT Paris Importeur: B.I.E.O. - Amsterdam Hoewel al weer enige weken geleden, willen wij, langs deze weg, onze clubgenoot Leo van Wijk nog van harte feliciteren met het behalen van zijn drs.-titel in de econometrie. Een enveloppe met inhoud van onze commissie en spelers, alsmede bloemen van het Ajaxbestuur voor zijn moeder en verloofde, begeleidden onze ge lukwensen. Door een controverse tussen het Bondsbestuur van de KNBSB en het Rayonbestuur van Amsterdam over financiële jeugdactivitei- ten heeft laatstgenoemd bestuur gemeend te moeten bedanken. In een speciale vergadering, gehouden op 14 juni j.l., is over deze affaire urenlang vergaderd waarbij tevens naar voren kwam, dat ook principiële beweegredenen een rol hebben gespeeld. In een motie, ingediend door de verenigingen ABC, Ajax, Giants Diemen en OVVO, werd het Rayonbestuur alsnog verzocht tot het einde van de competitie aan te blijven (waarin zij toestemde), terwijl een dringend beroep op het Bondsbestuur werd gedaan om haar inge nomen standpunt eveneens te willen herzien. Ondanks de zeer grote meerderheid waarmede deze motie werd aangenomen (slechts 2 stemmen tegen) waren de heren Van Es (secretaris) en Van Ede (vice-voorzitter) niet genegen om definitief te blijven en stelden zij hun functies beschikbaar. Wel werd dus voorkomen, dat het rayon Amsterdam zonder bestuur kwam te zitten. Het wordt ook in de honkbalwereld steeds moeilijker om mensen te vinden die bereid zijn om een bestuurlijke functie te willen vervullen. De competitie De „dubbel" tegen Sparta, op dat moment lijstaanvoerder, zijn twee heel verschillende wedstrijden geworden. Waren wij, in onze thuismatch, reeds na twee innings volkomen kansloos, in Rotter dam stuitte Sparta op onverwachte tegenstand. In de negende inning hadden wij zelfs nog de leiding met 21 doch in haar laatste slagbeurt kwamen de Spartanen toch nog langszij. Door honk- slagen van de gebr. v. d. Berg verloren wij in de verlenging toch nog met 32. Onze volgende „dubbel" tegen ADO was voor onze ploeg zéér belangrijk want de Hagenaars stonden met één wedstrijd meer ge speeld ook twee punten op ons voor. Indien wij niet verder achter op wilden geraken, dan moesten beide wedstrijden in winst worden omgezet. In Den Haag kwamen de zes gescoorde punten in de 2de inning tot stand en aangezien vijf clubgenoten veilig de thuisplaat wisten te bereiken was de eerste buit (51) binnen. De volgende dag namen wij al vrij snel een 20 voorsprong doch door fouten ging deze weer verloren. Mede door een fraaie „homerun" (de bal ging zelfs over het hoge hek) van Herman van Os met twee man op de honken was bij de stand van 52 de tegenstand van ADO gebroken. Rustig verder spelend konden wij, mede door fouten van de tegenstanders in het veld en een tiental honkslagen dan ook uitlopen tot een 142 overwinning. Opnieuw waren wij weer twee heel belangrijke punten rijker. Met de wedstrijd tegen HCAW werd een aanvang gemaakt van de 2de helft der competitie. Ditmaal echter ging de volle winst naar Bussum. Vooral in onze thuiswedstrijd werden er teveel veldfouten gemaakt en hoewel, bij de stand 41 met verschillende mensen op de honken, nog goede scoringskansen kwamen, ging deze door vangballen in het „out-field" teniet. Op „Vaderdag" werden de vaders de (strop)das omgedaan want de wedstrijden tegen Feijenoord en Sparta werden, door de slechte weersomstandigheden, afgelast. Verreweg de meeste teams zijn daardoor al drie wedstrijden op het schema achterop geraakt, zodat de competitie wel weer ,,'n latertje" zal worden. AJAX II Hoewel de resultaten van ons reserve-negental tot op heden nu niet bepaald „om over naar huis te schrijven" zijn geweest, werden diverse wedstrijden gespeeld, waarin zij beslist niet kansloos waren. Zo werd b.v. tegen koploper „Euro-Stars" pas op het einde van de match de winst uit handen gegeven (96). Na een aantal wijzigingen, waarbij o.a. Peter Hendriks met het werpen werd belast en Mike Fancher noodgedwongen als catcher moest fungeren, wat hem voortreffelijk afging, toonde het team eindelijk weer eens haar oude vechtlust. Tegen mede degra- datie-candidaat Celeritas speelde het een uitstekende wedstrijd en na zeven innings was de eerste winst (131) behaald. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 5