kroniek (een zomerse ajax-nieu ws Jawel, een zomerse Kroniek (bij 27 graden) daarom een korte Velen reeds volop genietend van zon, zee, strand, bos en wat er nog meer van dergelijke geneugten zijn; en dat alles bij een temperatuur als zo-even genoemd we prakizeren toch niet over voetbal Niet meer en nog niet! Laat Soccer nog maar even slapen. Als die eenmaal wakker is, is er geen houden meer aan En dat is al gauw genoeg weer. Verkeren we dus momenteel eigenlijk - qua tijd - in een soort „niemandsland", met het oog op het a.s. seizoen gebeuren er toch wel belangrijke dingen. Want spreken we van: vacantievoor de HH Bestuursleden e.a. is het allerminst holidays-season Integendeel. En zeker wat betreft Juni, zoals bekend, de maand van de transfers. Heeft deze periode ook bij Ajax nog wijzigingen gebracht 1 Inderdaad. Nico Reynders heeft onze gelederen verlaten en zal volgend jaar voor de FC Brugge uitkomen. Dit wekte hier en daar wel enige verwondering, begrijpelijk misschien, doch het was een geval als zovele. Nico en ons bestuur konden niet tot overeenstemming komen over de nieuwe contracts-voorwaarden; daarna heeft Reyn ders zich op de transferlijst laten plaatsen en werd op deze wijze door de Belgen benaderd, met het bekende resultaat. Nico, veel geluk, veel succes in je nieuwe omgeving. Uit het B-team ging Theo Husers over naar DWS. Ook hem ver gezellen onze beste wensen. Nieuwe gezichten - over de komst van trainer Stefan Kovacs leest u onder „Van de voorzitter" - zijn die van Arnold Muhren (broer van Gerrie) ook uit Volendam, natuurlijk. Verder (ex) —T Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1970/1971 - No. 10 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, J. van Praag, Cas Bollen en als vaste medewerker Tijn Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 794820 Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 24 augustus a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Waar we het a.s. seizoen op hopen: „Volle" bakken Stefan Kovacs Blauw-Witspeler G. F. Schoonewille. En tenslotte Heinz Schlicher van de FC Sturm uit Graz. Verder zijn aan de selectie toegevoegd (uit het B-team) Ger Kleton en John Rep. Dan werden nog aangetrokken de amateurspelers: A. P. M. van Gaal uit De Meer alsmede Ronald Hilster en Hans Jansen beiden uit V.V.A. Alle „newcomers" hartelijk welkom in de Rood-Witte gelederen (Heinz: herzliches Willkommen) waarbij wij gaarne de hoop uit spreken dat hun komst zal beantwoorden aan de wederzijdse ver wachtingen. Verder zij nog gemeld dat Jan Koning, die een jaar aan Vitesse werd uitgeleend, weer op het „oude" nest is teruggekeerd. OK Jan, hoe is het Behalve ten aanzien van de gaande-en-de-komende man, was er dus ook nog de zorg aangaande de verlenging c.q. vernieuwing van aflopende contracten. Eén daarvan stond wel bijzonder in het licht der schijnwerpers n.l. een nieuwe - langjarige - overeenkomst met Johan Cruyff. Na welis waar talloze besprekingen vonden beide partijen elkaar uiteindelijk en kwam een maar liefst zeven-jarig contract tot stand. Een verheugend resultaat na zoveel inspanning. Zo, daar wilden we het dan maar bij laten. Wij hopen zo om streeks eind augustus, begin september het eerste AJAX-NIEUWS voor het seizoen 1971/1972 in uw brievenbus te laten deponeren. Weten tegen die tijd wellicht ook iets meer over onze eerste tegen stander in de nieuwe strijd om de Europa Cup 1 n.l. Dynamo Dres den. Maar niet vergeten mogen we uw belangstelling te vragen voor onze honkballers in de moeilijke strijd om hun bestaan - voort bestaan - in de Hoofdklasse. Verder uw aandacht voor de a.s. ver gaderingen en betaling der contributie! Dank u. So long. TMSR 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 2