onze amateurs One Hour Cleaning Service CHEMISCHE WASSERIJ door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Zoals we in ons vorig verslag meldden, zouden we in dit nummer uitvoerig ingaan op 't internationale Pinkstertournooi van TURU 1880 Düsseldorf. Vrijdagavond vertrok ons gezelschap per autobus om 7 uur vanaf het Ajax-terrein richting Duitsland. Na een korte on derbreking aan de grens arriveerden we om ongeveer 23 uur op de TURU Sportplatz, waar we werden ontvangen door de ons toe gevoegde leider de heer D. Schulze die ons in onze moedertaal welkom heette. Genoemde heer Schulze bleek met een Hollandse vrouw te zijn gehuwd (met wie wij de volgende dag ook zouden kennismaken) zodat voor de organiserende vereniging zijn toewij zing aan ons team vanzelfsprekend was geweest. Na het nuttigen van een koud buffet, zochten we ons hotel op. Voor een duidelijk overzicht vermelden wij hier nog even de poule-indeling: Poule A Ujpesti Dozsa (Hongarije) F.C. Liverpool (Engeland) Bayern München Borussia Mönchengladbach Poule B Partizan Belgrado (Joego-Slavië) A.F.C. Ajax F.C. Köln TURU 1880, Düsseldorf Opvallende bijzonderheid in dit tournooi - zoals trouwens in de meeste tournooien - de kleine vertegenwoordiging der amateurs. Slechts Ajax en TURU 1880 bestonden uit amateurs, de andere ploegen kenden slechts profs, semi-profs of „staatsamateurs". Zaterdagochtend werd eerst nog een bezoek gebracht aan het grote kledingmagazijn ,,Sorge" in de binnenstad van Düsseldorf, waar in verschillende etalages de prijzen stonden uitgestald met temidden daarvan de foto's der elftallen. Na een welkomsttoespraak van de directeur van deze zaak, kwa men er een aantal lieftallige jongedames naar voren, die alle deel nemende spelers en leiders een blauwe stropdas omknoopten, als herinnering aan dit Pinkstertournooi. Maar we waren gekomen om te voetballen, 's Middags, half vier, opende burgemeester Willi Becker met een korte toespraak op het intieme maar zeldzaam mooie terrein dit 27e internationale Pink stertournooi. In ons eerste treffen, ontmoetten wij de zeer sterke ploeg van F.C. Köln (met twee UEFA-jeugdspelers), de latere tournooiwin- naars. Binnen een kwartier stonden we zeer ongelukkig al tegen een 20 achterstand aan te kijken; na drie minuten reeds een on houdbaar afstandschot, precies in de kruising en tien minuten later een dubieuze strafschop. Onze jongens waren uiteraard aangesla gen, F.C. Köln kreeg hierdoor vleugels en had geen moeite in de Amsterdam: Van Baerlestraat 19, Telefoon 727368 Amstelveen - Halfweg OOK BIJ U IN DE BUURT EEN FILIAAL VLUG.... EN ALS NIEUW TERUG tweede helft nog tweemaal te scoren. Al met al een té grote, maar verdiende nederlaag. Onze tweede wedstrijd, zondagmiddag, was tegen onze gastheren: TURU 1880. Trainer en leiders hadden geprobeerd de spelers voor deze wedstrijd optimaal voor te bereiden. Trainer Buskermolen zorgde voor de vonk, door het schenken van door hem aange schafte witte shirts met Ajax-embleem. (Mysterieuze krachten in de sport!) Het resultaat was er naar. Onze jongens speelden als dui vels en versloegen de Duitsers met liefst 41. Evert Berkman, Wim Gerritsen, René van Beek en Rolf Grootenboer zorgden voor de afwerking. Om nog in aanmerking te komen voor de derde of vierde plaats moest nu beslist van Partizan Belgrado worden gewonnen. Dit zou geen gemakkelijke opgave zijn, vooral niet, omdat de Joegoslaven F.C. Köln een gelijkspel hadden afgedwongen en zelfs lange tijd met 10 de leiding hadden gehad. Trainer Buskermolen had Par tizan terdege bestudeerd en er zijn taktiek op ingesteld. De jon gens voerden zijn instructies prima uit en in een keihard duel, vooral van de kant van de Joegoslaven, die door deze consequen te mandekking niet in hun normale spel konden komen, won Ajax met 10, door een doelpunt van spitsspeler Ton Meijers. Jammer dat een „beauty" van Jan van Doorn wegens hinderlijk buitenspel van één van onze jongens werd afgekeurd. Een extra pluim valt onze doelman Ernst Burger ten deel, die in deze overwinning een groot aandeel had. Op de finale-dag was F.C. Liverpool onze tegenstander om de derde- en vierde plaats. Het werd voor een talrijk publiek een zeer goede wedstrijd van beide kanten. Wim Gerritsen zorgde met een onhoudbare kopbal uit een lob van Richard Oldenziel voor de openingstreffer, terwijl Herman van Brevoort een toegestane pe nalty onberispelijk benutte (20). Dit werd tevens de eindstand en dat betekende de derde prijs in dit uitgelezen gezelschap van acht ploegen. Het was een bokaal beschikbaar gesteld door de Minister van Buitenlandse zaken, Walter Scheel. Rolf Grootenboer kreeg als beste speler van het elftal een zilveren schaal. De eerste prijs werd behaald door F.C. Köln dat Bayern München in de finale met 30 terugwees. We kunnen terugzien op een fantastisch en leerzaam tournooi. Onze dank gaat allereerst uit naar de organiserende vereniging TURU 1880. Verder danken wij president G. Kremer, de tournooi- voorzitter H. Fahrenhold, administrateur A. Fischer en hun mede werkers, die al het mogelijke hebben gedaan, om ons vier pret tige dagen te bezorgen en dan in 't bijzonder de heer D. Schulze, die als dank voor zijn uitstekende begeleiding, van onze chef d'équipe G. Fischer, op de leidersavond een bronzen presse-papier met Ajax-embleem in ontvangst mocht nemen. Wat betreft óns gezelschap, gaat de dank uit naar trainer, leiders en spelers, maar vooral de dames, die op de tribune voor onze spelers beslist een geweldige steun zijn geweest door hun enthou siaste aanmoedigingen. Wij hopen dat Ajax volgend jaar weer de vererende uitnodiging krijgt deel te nemen, want het was in één woord AF! Deelnemers waren: E. A. J. Burger, C. J. Boot, E. Berkman, H. J. Berkman, R. v. Beek, J. v. Doorn, H. v. Brevoort, Fr. Post, W. Ger ritsen, R. J. Oldenziel, W. B. de Ridder, J. W. C. Westerink, A. F. Meyers, R. Grootenboer, J. G. v. d. Pol, B. R. Rindlischbacher. Leiders: G. Fischer, W. F. Schoevaart. Trainer: H. Buskermolen. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 16