SI Penny van den Kan SPORTSPECIAUSTEN sportartikelen - camping - spellen speelgoed - sportieve confectie De Stichtenaren hadden aldus alom in de Pers verklaard er tegen Ajax „...er eens flink tegenaan te zullen beuken Zulks onder het motto van: onze sportieve plicht vervullen of zoiets Dat bracht Rinus Michels er in eerste instantie toe te „dreigen" met het B-elftal naar de Domstad te zullen komen. Wel, achteraf bleek zowel het één als het ander „loos alarm". Ajax kwam in z'n normale opstelling en de Utrechtenaren gaven fair partij. In de eerste helft deden zij soms technisch nog wel van zich spreken, doch na de thee en vooral na 30 zakte de ploeg verder weg en was er voor Ajax geen vuiltje meer aan de lucht. Johan Cruyff (2x) en Gerrie Mü'hren waren vandaag de producenten. De voetballerij in haar geheel althans wat de competitie betreft zit ervoor het B-elftal, de amateurs en jeugd, volledig op. De bal zal nog wel even blijven rollen in de diverse toernooien, waarover u via het Ajax-Nieuws eerder werd ingelicht (no. 6 pagina 10). Bij afwezigheid van „SECCO" melden wij hier thans de laatste resultaten van de reserves (B-elftal): tegen Holland Sport werd een 11 gelijk spel genoteerd, terwijl Haarlem B aan de Middenweg een 21 nederlaag had te incasseren. Ten aanzien van deze wedstrijd zij nog opgemerkt dat enkele spelers van Ajax 3 in de ploeg waren opgenomen, die de beoordeling „goed" ruimschoots haalden. Tegen 's Bosch-B „uit" werd eveneens de volle winst veroverd; het was wel een bescheiden 10, maar de twee kost bare punten waren binnen. De laatste partij n.l. tegen AZ '67 was helaas minder succesvol. Het werd een (onnodige) 21 nederlaag. In deze afdeling is Feyenoord-B kampioen geworden, waarmede alsnog onze gelukwensen aan het adres van de Rotterdammers. Bij de amateurs behaalde Ajax 4 de titel, waarmede wij spelers, leider Rob Been, trainer Buskermolen alsook de Amateur-Elftallen- Commissie met secretaris Wim Schoevaart hartelijk feliciteren. Het was hier vooral het Utrechtse UW 2 dat de grote concurrent was, doch bij het aanspreken van de laatste reserves, bleek Ajax toch over de langste asem te beschikken Hulde mannen! Wat de overige teams betreft geeft het duo Schoevaart-Heister- kamp wederom een klinkklare uiteenzetting vergezeld van de eind standen. Daaruit valt te concluderen dat Ajax 3, Ajax 5 en Ajax 6 allemaal wel in de bovenste regionen geëindigd zijn, doch wat be treft de eerste plaats, toch nog veel (te veel) op de resp. kam pioenen achter lagen. Jammer; hopenlijk zit dat het volgend seizoen weer beter. En valt er in de a.s. toernooien wat meer succes te behalen. De honkballers, zo vol energie begonnen na een geduchte winter- training, hebben het niettemin in hun nieuwe omgeving, de Hoofd klasse, zwaar te verduren. Door gebrek tot voor kort aan een goede veld-trainingsgelegenheid, zijn het vooral de slag-presta ties, die achter liggen bij de eisen, die daar op hoogste niveau aan gesteld worden. Nu dan eindelijk een veld beschikbaar is gekomen, waar onze mensen zich, wat betreft het handteren van het slaghout beter kunnen bekwamen, zal, naar is te hopen, dit belangrijke onder deel snel verbeteren. Overigens is het natuurlijk net als bij voetbal, bij b.v. het als eerste klasser binnentreden van de Ere-Divisie: de overgang is bijzonder groot. Zó groot zelfs, dat in één jaar het top-klasse peil niet te be reiken is. Daarom thans slechts het streven in de hoofdklasse te blijven en door een groeiende ervaring daarmede evenredige successen te behalen Mannen van slag-en-wijd zet 'm op. All the best! Bij de jeugd zijn we zouden haast zeggen: vanzelfsprekend enkele kampioenen te noteren. We hebben ze elders in dit club-'* blad nog eens extra vermeld. De Juniores A 1 behaalden de Ere-plaats pas na een beslissings wedstrijd tegen Blauw Wit A 1, gespeeld op het AFC-terrein, welke met 10 door onze jongens werd gewonnen. AjaxNAC 30 - Sjaak brengt de stand op 20 Op 12 en 13 juni a.s. gaan deze lieden in Zeist strijden om de landstitel. Komaan boys, zorg dat ook deze eer in de Meer be land Andere kampioensploegen waren de Juniores A 2, Juniores B1, Juniores B 3 en mogelijk nog de Juniores C 3. Deze moeten echter nog een beslissingswedstrijd tegen DCG spe len, welke ontmoeting zal plaatsvinden als voorwedstrijd van de grote: Ajax-Feyenoord. We gaan er een streep onder zetten. De koek is op De komen de gebeurtenissen zullen voor de volgende editie in ieder geval voldoende stof opleveren Of daarbij de juichtoon bij het eerste succes, zich nog verder zal voortzetten Het zij zo. T. M. Sr. ook voor complete leveringen aan verenigingen en scholen 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 7