maar geweest, alweer met 3O aan het langste eind getrokken, zoals dat ook het geval was met de inhaalwedstrijd tegen NAC op 12 mei j.l. 's avonds in het Olympisch Stadion. Ja, vooral tegen die lieden uit Breda viel het nog niet mee, om met vereende, doch tegelijk ook verdeelde krachten de volle winst binnen te halen. Voor de rust waren beide partijen er niet in geslaagd de vijande lijke doelman te passeren; na de pauze scoorde Sjaak tweemaal en Wim Suurbier éénmaal, opnieuw dus (we zouden haast zeggen: volgens tarief) 30. Tegen Haarlem, in onze eigen burcht, echter een kleine afwijking in de uitslag: het werd thans 40 door doelpunten van Sjaak Swart (2 x), Cruyff en Mühren (strafschop). Hier valt uiteraard niets bijzonders over vast te leggen. Ajax deed het kalmpjes aan, hield het daarmede voor zijn tegenstanders binnen de redelijke grenzen (de degradatie is voor de Haarlemmers niet meer te ontlopen) en spaarde krachten voor donderdag tegen Sparta. En natuurlijk het doelgemiddelde kreeg een nog fraaier aanzien. Feyenoord deed er ook het nodige aan: NAC in Breda werd met 31 geklopt: rust nog 00. Zo zetten wij ons beide, met alleen dan het verschil in doelsaldo, doch voor de rest met precies evenveel: gewonnen-gelijk-verloren, in voor de laatste ronden. De spanning blijftja, stijgt nog verder. Donderdag 20 mei j.l. 's avonds. Een propvolle 65.000 mensen ,,bak" (Olympisch Stadion). Tweede wedstrijd in de finale om de KNVB-beker tussen: Ajax en Sparta. Resultaatzie voorpagina; Zie captain Vasovic trots de beker omhoog heffen, die hij zojuist uit handen van prins Claus ontvangen heeft. Want met 21 immers zegevierden we over de Spartanen. Ja natuurlijk, iedereen zag, hoorde of las dat allemaal al. Zo is dat.. Maar voor ons „nageslacht" willen we hier toch wat meer gegevens achter laten. Reeds in de eerste 5 minuten nam Ajax de leiding toen Sparta-aanvoerder Hans Eijkenbroek binnen het strafschop gebied buiten de perken der wellevendheid ging, met name Johan Cruyff zo ongehoord vloerde, dat „ref" van Ravens geen ogenblik twijfelde om de bal op de bekende witte stip te leggen, waar Gerrie Mühren het vonnis vakkundig voltrok. Ajax was en zou dat de gehele wedstrijd blijven de absoluut betere ploeg. Het treffen zelf had misschien niet de qualiteit van de eerste ontmoeting in Rotterdam. Dat kwam ook omdat Sparta kennelijk minder was; voor al in de tweede helft, nadat van Walbeek gelijk had gemaakt, konden de Rotterdammers niet die spirit opbrengen, nodig om het Ajax ernstig moeilijk te maken. Integendeel, laten de gasten er zich als nog over verheugen dat hun doelman Pim Doesburg in zo'n ge weldige vorm was; twee a drie schoten hadden rustig evenzo vele doelpunten mogen zijn, zonder dat de Sparta-goalie zich daarvoor had behoeven te schamen. Nam na de stand 11, de Rotterdam se ploeg niet het initiatiefdan Ajax maar. Nauwelijks 5 minuten later, na solowerk van Cruyff, kreeg Johan Neeskens de „knikker" voor zijn voeten en met een enorme „lob" was Doesburg geslagen. Een geweldig doelpunt" Het Stadion dreunde op zijn grondvesten. En daar is het dan uiteindelijk bij gebleven, ondanks het grote Ajax-overwicht. Een schitterende prestatie, die beslist een hoop rust zal geven. Hoe immers het resultaat van die andere twee „tops", die we nog voor de boeg hebben, ook zal luiden, een „Leeds"-drama kan het niet meer worden. We hebben in ieder geval „één-van-de-drie" in handen. Sterker nog, we menen dat zowel wat Londen aangaat alsook de „race" met Fyenoord dit succes (de KNVB-beker) ten aanzien van (ont-)spanning resp. concentratie, een goede invloed zal hebben. Door deelname van de beker-winnaar aan de wedstrijden om Europa Cup II, heeft de laatste jaren de strijd om de „lands-beker" toch wel een ander aanzien gekregen. Natuurlijk zal het niet ieder jaar zó'n duel worden als deze keer (wat een sfeer en spanning; het leek wel de Engelse „Cup-Final") maar gelet op de laatste seizoenen wordt er met veel meer inzet gestreden. De lastige wedstrijd in de Domstad tegen de FC Utrecht werd door Vasovic en de zijnen tot een goed einde gebracht; een 30 Ajax- zege. Opnieuw! »i*>. Ajax We gaan naar Londen AjaxHaarlem 40 - Sjaak deponeert de bal in het net 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 5