Misschien dat ik over een jaar weer terugkom, als dat dan ook kan tenminste aldus Rinus ongeveer op de persconferentie. Ja, zo was dat er kwam een wolk voor de (Ajax)zon Waarmede een niet zo eenvoudige situatie om een oplossing vraagt. Ook Vasco wat reeds lang bekend was heeft ons verlaten. Na vijf jaar. Vijf glorieuze jaren. In 1966, het eerste jaar van zijn entree, was het nog wat wennen wat zoeken zat hij nog weieens op de reservebank Doch het Ruud Krol in het gips heeft contact met „Het Legioen" Dit tijdens de rust seizoen daarna had Vasco zijn vaste plaats gevonden en groeide zijn vorm steeds verder naar die, welke hem eerder tot een der allergrootste spelers van het midden-Europese voetbal had bestempeld. Daarnaast ontpopte hij zich meer-en-meer als iemand, met wie het ook buiten het voetbalveld (en -geweld) prettig en verstandig praten was. Vooral in dit laatste seizoen, waarin hij als captain zijn elftal tot die prestatie heeft weten te voeren, die voor hem een levenswens betekende, bleek tevens welk een voortreffelijke aanvoerder hij was. Men wees hem in dit opzicht zelfs aan als de beste van Europa. Vasco is met zijn lieve vrouw en kinderen terug naar Joegoslavië. Gaat zijn studie afmaken. Of misschien t.z.t. zal blijken dat een belangrijk deel van het hart toch in Nederland is blijven liggen Voorlopig althans, Vasco veel succes. Geluk met vrouw en kinders en laat ook het clubblad nog eens wat van je horen. Dank je bij voorbaat. Na een fraaie actie van Johan, een ook uitstekende „save" van de Griekse doelman Ja, vriendensuch is life Wat tevens betekent, DOORGAAN. Oren en ogen open het „koppie" goed er bij de moeilijkheden c.q. problemen moeten worden opgelost. En dat zal ongetwijfeld gebeuren. In ieder geval zij hen, die daarbij een taak hebben te vervullen, daarbij de nodige kracht en wijsheid toegewenst. T. M. Sr. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1971 | | pagina 39